Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elítélitek, ha valaki törzskön...

Elítélitek, ha valaki törzskönyv nélkül ad el fajtiszta kiskutyát?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kutyám, így egyre jobban gondolkodunk egy alom kiskutyán. Nem szaporítani szeretnénk, csupán hogy megtapasztalja egyszer az anyaságot, illetve az állatorvosunk is nagyon ajánlja. Ellenben rengetek procedúra van a papírok kiállításával. ( A fedezőkan is törzskönyves.)Nem a pénzkeresés a cél, csak hogy jó helye legyen minden kiskutyának. Szerintetek belevágjunk?
2012. szept. 7. 09:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A Magyar Állatorvosi Kamara hivatalos állásfoglalása az ivartalanításról. Feketén-fehéren benne van, hogy a kutyának nem szükséges semmiféle okból szülniük. Az állatorvosod egy maradi falusi lódoktor. Felejtsd el, a kutya nem ember, nem tapasztalja meg az anyaságot, csak követi az ösztöneit, amikor a kölykeit gondozza. Másfél évesen egyébként is nagyon fiatal még, nem is értem, miért kezdtetek el ezen gondolkodni. Járjatok utána alaposan a témának, és meg fogjátok látni, hogy felesleges marhaság. Keressetek inkább gazdát már megszületett kutyáknak, nekik az életüket menthetitek meg azzal, ha nem foglalják el a helyüket a ti kölykeitek.

Nem a törzskönyv számít amúgy, hanem az, hogy ha rendesen csinálnád, akkor a TK lenne a legkevesebb pénz és munka, mert az egészségügyi szűrések, meg a kutya tenyészértékének megállapítása (=kiállítások) sokkal több időt, pénzt és energiát emésztenek fel, mint a törzskönyvezési folyamat.

Én azt mondom, felejtsd el, egyetlen indokod sem valós. A kutyád boldog lesz, ha nem kell egy alom kölyökkel szenvednie. Ráadásul minden vemhesség veszélyes, nem tudhatod, simán fog-e zajlani, a zseniális állatorvosod meg fogja-e tudni menteni az életét, ha arról van szó... Felejtsd el.

2012. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Sokaknak nincs pénzük a törzskönyves kutyára, de fajtatiszta kutyát szeretnének mindenképpen.

Szerintem, ha a kutyák nem rokonok, és nincsenek betegségeik, nyugodtan hozd le az almot, de csakis akkor, ha már előtte tudod, hogy a kicsiknek lesz JÓ gazdájuk. "


...biztos h nincsenek betegségeik...

Csirió és sokra nem megy vele ha az ősök és legalább az alomtesók eredményeit nem ismeri.


De miért nem veszitek észre h a 20-30 ezerért eladott kutyák nagytöbbségének max kinézetben van köze az adott fajtához de néha még akkor is csak jó indulattal.

Az meg h lehet venni tk-et neten meg minden amit itt felhoztál, biztos h van ilyen, DE nem ez az általános.

Én nem értem, h miért kell egy fajtát hozzá nem értőknek elb@szni... nézd meg mi lett a németjuhásszal, rottweilerrel, spánielekkel, beagle-lel, retrieverekkel, bishonokkal, yorkival, westievel a hasonlóan hozzá nem értő szaporítók áldásos tevékenysége nyomán!!

2012. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
28%

Az tényleg felesleges, hogy a kutya egyszer szüljön!

A kutyák ösztönből párosodnak és nem azért mert nekik kell!

Ezért ne vágj bele nem két forint hidd el....


Viszont nem elítélendő már többször leírtam, ha egy Tenyésztő törzskönyv nélküli kutyát ad el.

Sok ember megveszi és visszaél vele, más " nevével , eredményeivel " kezd el szaporítani, de a kutyát egy tenyészszemlére, szűrésre ha kell mert nem minden fajtának követelmény sem képes elvinni! Egy tenyésztőnek rengeteg munkája pénze van a kutyákba, sokan ezt nem értik meg! Vesznek egy kant és meghirdetik, hogy győztes szülőktől fedez de semmit nem tesz a fajtáért! Egy drága párosításból nem tenyésztésre szánt egyedekhez ( főként kan ), ezért nem adunk törzskönyvet! Egy pillanat alatt oda egy élet munkája, és ha elmegyek fedeztetni egy több száz eurós kanhoz, akkor az eladott kölyökkel ne fedeztessenek 5-10.000.-Ft.-ért! Remélem mindenkinek világos a lényeg, hogy mit szerettem volna ebből kihozni!

2012. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Először is nagyon szépen köszönöm az intelligens válaszokat. A hozzászólásaitok rádöbbentettek, hogy annak idején én miért is ragaszkodtam a törzskönyves kutyákhoz.

Ellenben válaszolnék néhány kérdésre: a kutyám egy show- munka vonalú juhászkutya,akivel kiskorától kezdve foglalkozunk. Aktív, engedelmes,képzett. A fajtáját hűen képviselő. A vásárlásakor eszünkbe sem jutott, hogy valaha mi kiskutyákról gondolkodjunk, de a tüzelései során, és az esetleges ivartalanítása előtt felmerült a lehetőség. Illetve nekünk meggyőződésünk volt, hogy az "anyaság örömmel jár" a számára, amit mindenképp meg akartunk neki adni. A kommentek és a végigolvasott cikk rádöbbentett,hogy ebben bizony tévedtünk. Számomra az a legfontosabb, hogy a legjobbat adjam a kutyámnak, legyen szó fizikai vagy szellemi munkáról,játékról, etetésről, kiskutyákról, vagy azok hiányáról. Tehát még egyszer köszönöm a válaszokat, úgy gondolom nyugodt szívvel fogom ivartalanítani a őt.

2012. szept. 8. 20:23
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne ha több hozzád hasonló ember lenne, aki az ész érveket meghallgatja, mérlegeli azokat és az alapján meg tudja változtatni a saját véleményét (és esetleg már meglévő döntését) Minden tiszteletem! :o) Örülök, hogy Te ilyen vagy és annak is hogy ezt a döntést hoztad meg. Köszönöm! Legfőképp a már élő és gazdikereső kutyák nevében és a fajta nevében :o)
2012. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Jajj kérdező, ezt olyan jó olvasni! Örülök, h így dntöttél, és köszi, hogy szebbé tetted a napom!
2012. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Csatlakozom én is, jó néha érezni, hogy nem hiába tépjük a szánkat, és vannak még emberek, akik tényleg tanácsért, nem pedig önigazolásért jönnek... Köszönjük! :)
2012. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Elítéllek.És azoknak a kölykeiért is felelsz,meg azoknak meg ...

de szaporító vagy ,ne áltasd magad

2012. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Gratulálok én is - a béna linkelő:)

Kedves Utolsó, lemaradtál a lényegről!

2012. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kezdem azzal, hogy én sem támogatom a szaporítókat.

De egy kis történet hogy jutottam hozzá a 3 családtagunkhoz a kutyákhoz.

Az első kutyánk németjuhász volt. 6 hetesen került hozzánk,még a 80-as években. Akkor még nem volt ekkora visszhangja hogy tenyésztőtől vegyünk kutyát vagy szaporítótól. A 80-as években csak a nagyon gazdagok vettek törzskönyvezett, tenyésztett kutyát. A többiek akik szintén kutyát akartak ajándékba kapták a baráttól vagy szomszédtól, mert lekölykezett a kutyája. Mi a németjuhász kutyát szomszédtól kaptuk ajándékba. Elfogadtuk, mert ahogy mondta a szomszéd "ha nincs gazdája kitekeri a nyakát a kölyköknek. Mind a 6 kölyöknek lesz gazdája. Annyit tudtunk, hogy az apja törzskönyvezett volt az anyja nem, bár szép fajta volt ő is. A kutya 18 éven át hú társ, és családtag volt. Még kölyök korában elkapta a parvovírust de kigyógyult belőle, hála a kórházi orvosoknak. De utána soha semmi baja nem volt. Mindig megkapta a kötelező oltásokat, és évente egyszer vittük általános vizsgálatra a kutyákat. Megöregedett ezért egy nap elaludt.

A másik kutyát akkor vettük át amikor vidékre költöztem. 1 éves palotapincsi lányt. A szomszédé volt. Érdekesen született mert az apja egyben a testvére is volt. Így a kislány a méretéhez képes kisebb volt, és meddő volt. Bolha allergiásként ha nem kezelték akkor az egész kicsi teste sebes lett. Éppen mentem hazafelé amikor láttam hogy a szomszéd viszi a kutyát az erdőbe. Rossz érzésem volt, így rákérdeztem, mit csinál. Elmondat, hogy a "korcsot" kiviszi,és agyonüti. Elkértem tőle. Odaadta. 14 éves koráig semmi baja nem volt. Imádtam a kutyát. Az életem része volt. 14 évesen egyik napról a másikra rosszul lett. Rohantam orvoshoz, ahol az a hír fogadott hogy a kis néha bekövesedett, el kell altatni. Ennek lassan 10 éve, de még ma is sírok a kutyám elvesztése miatt. A legcsodálatosabb kutya volt. (akárcsak a másik kettő)

A harmadik kutyát tudatosan vettük. Elmentünk egy jó tenyésztőhöz. Megfelelő papírokkal, törzskönyvvel együtt életemben először pénzért vettem kutyát. Bevallom drága volt. Megvettük , elhoztuk. (yorki) 1 évig semmi gond nem volt, majd előjöttek a betegségek. Allergia erre-arra. epilepszia stb.. Az orvos szerint gyakori hogy a tenyésztett kutyák is hordozzák magukban a jellegzetes kutyabetegségeket. Ahogy mondta: minden kutyának van valami betegsége amire hajlamos lehet. Na ez a kis yorki jó alomból, jó tenyésztőtől szerezve minden betegséget magában hordozott. Többet voltunk vele orvosnál mint a másik kettővel együtt véve. Sajnos csak 5 éves koráig élt.


Szóval az elején is írtam: Nem támogatom a szaporítókat, de sokszor sokkal egészségesebb kutyákat tudunk szerezni a véletlen almokból..


Ma nincs kutyám. Nem visz rá a lélek, hogy egy kisebb vagyont fizessek egy kutyáért. De nézegetem a menhelyeket, és ha látok olyat ami megdobogtatja a szívem, akkor engem nem érdekel hogy szaporították vagy sem. Elhozom,és családtag lesz. Egy valamit sosem csináltam, és nem is áll szándékomban. Én nem szaporítok, nem az életcélom hogy kölykök is legyenek.

2012. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!