Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táplálék allergiás a kutyám a...

Táplálék allergiás a kutyám a Royal Canin-től és az Eucanubától? Mit adhatok neki enni? (Csivava 4 hónapos,1,5 kg)

Figyelt kérdés
4 hónapos csivava Royal Canin, Eucanuba tápon nevelkedett, néha néha Real Nature, Hill's, és Select Gold konzervet is kapott,valamint egy héten egyzser főtt húst riszes zöldséggel. 2 hete nagyon elkezdett válogatni, 4 napja pedig már nagyon keveset evett a legfinomabb falatokat is elutasította, valmint észrevettem hogy vakarja a fülét, a kedve jó kis bohóc.Azonnal irány a doki aki megállapította hogy a kajától begyulladt a füle sebes volt belül, kapott szurit meg kitisztították a fülét. A doki közölte vegyek meg egy tápot Bento a neve és csak ezt eheti mostantól, semmi mást, mert a Royal és Eucanubától vmint a konzervetől lett beteg,és nem is főzhetek neki, de nem hajlandó elfogadni az új tápot. Most tényleg nem ehet mást? Esetleg a sensitive tápok? Tippeket várok.

2012. szept. 8. 12:49
 1/3 alice_L ***** válasza:

Az én kutyam is tapallergias, léteznek hypoallergais tapok, az én dokim is arra eskudott, meg hogy azon kivul semmit sem adhatok az ebnek. (Persze ezt a tapot tobbnyire nala lehet vasarolni.)

Azota van masik allatovosom, a kutyam meg gyonyoruen érzi magat BARF-ot eszik, meg némi fott kajat ha ugy alakul.


Franc tudja hogy van ezzel a valogatassal, a kutyam a Hill's large breed tapot szemenként kopkodte szét ha pl leszortam reszeltsajttal (mert azt leszopogatta rola) talan o mar érezte hogy nem jo neki ez a szoja salakanyag.

2012. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem lett komplett allergia teszt csináltatva akkor nem mondhatja a doki, hogy csak ezt eheti, meg amúgy sem, csak azt hogy mit nem. ha táplálékallergiára gyanakodtok, akkor az összes csirkés, csirketartalmú tápot kerüljétek valamint lehetőleg a gabonákat is (rizs maradhat, az általában nem allergizál).

Jó választás lehet a taste of the wild, brit care, acana, cibau halas, vagy egyéb halas-bárányos tápok amikben nincs csirke (összetevők listáját el kell olvasni).

2012. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm megfogadom a tanácsokat, ezekre gondoltam én is, de megerősítésre vártam :)
2012. szept. 8. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!