Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyásnak milyen kutyát...

Első kutyásnak milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Igazából végülis már voltak kutyáim, de ők nem teljesen az enyémek voltak, de tudtam velük bánni. Kertes lakásba lenne szükségünk egy házőrzőre. Sok fajt elolvastam már, de mindenhol azt írják, hogy nem való első kutyásnak. De akkor mi való neki? Bólogatós kutya?
2009. júl. 29. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az se rossz. Én azt ajánlanám, hogy látogass el a hozzád legközelebb eső menhelyre és ott keress magadnak egy kutyát, aki megtetszik. Elviheted sétálni, ismerkedhettek. Én felnőtt kutyát javasolnék, mert akkor első kutyásként nem kéne megküzdened még a kölyökkutyákkal járó problémákkal, amik az első évet kiteszik.
2009. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Pireneusi hegyivadász.
2009. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
puli =)
2009. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a németjuhászt ajánlom.Nekünk is az volt az első.Soha semmi gond nem volt vele.Nagyon könnyen tanulnak és jó házőrzők.
2009. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a mudit ajánlom, abból is inkább szukát. Nagyon okos, könnyen képezhető kutyák, tartásuk is olcsó és egy jó tenyészetből származó, törzskönyves kutya sem kerül sokba. Nagyon játékosak, jó házőrzők, ha kell, csendben végigalusszák a napot, nem kell labdadobáló géppé válnod a kedvükért, de ha arra van szükség, akkor óriási kedvel tereli a bárányokat, agilityzik, vagy egyszerűen csak játszik. Nekem is mudim van, az egyik rokonunk, folyton kérdezgeti, hogy mit csináltunk, hogy ilyen engedelmes, én meg nem tudok neki válaszolni, mert egy csomó dolgot magától tanult meg, anélül, hogy különösebben neveltük volna rá.
2009. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is MUDI. :-)
2009. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves sorstárs,


Azért kezdem így hozzászólásomat, mert én is ugyanabban a cipőben járok, mint te.

Jó pár leírást és véleményt elolvastam már, kezdenek körvolnalazodni azok a kutyafajták melyek kezdő kutyásoknak való. Házörzők esetében kihagyhatatlan kötelező kör a kutyaóvoda és kutyaiskola, érdemes ezt is keresni a közeledben. Persze érdemes figyelembe venni némely fajta mozgásigényét, és mennyi ídőt és pénzt kell szánni bundájának karbantartására.

Házörzőnek a következők egyikét merném bevállalni: Németjuhász ( itt akár növendék kutyust (max. 1-2éves)is érdemes venni), Német Boxer, Puli, Német Dog, Svájci fehér juhászkutya, Dalmata, Orosz Fekete Terrier

2009. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kis , közepes vagy nagyobb testű,esetleg óriás testű kutya ami tetszik.

személy szerint a berni pásztort, a labradort,vagy a golden retrivert , javaslom első kutyásnak.

mindhárom családi kutya . könnyen tanulnak,okosak, nem egygazdás kutyák,így könnyen beilleszkednek. jelzik amit kell. és a testalkatukból adódóan tekintélyt is sugároznak.

boxer,vizsla,pumi,stb is nagyon jó választás.

a családi kutyák azért népszerűek,mert a mozgásigényük nem túl nagy,könnyen szocializálódnak ,és nagyon szép a küllemük.

2009. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vagy boxer, vagy németjuhász lesz belőle.
2009. júl. 31. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!