Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamiért néha sántít a mopsz...

Valamiért néha sántít a mopsz kutyám úgy egy fél éve voltam vele dokinál azt mondta semmi baja de csak nem múlik el neki és nagyon idegesít. Segítséget vagy tippet?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd el másik dokihoz. Az nem normális ha sántít a kutya.
2012. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kérj másodvéleményt! Esetleg fájlalja is? Tudok ajánlani egy nagyon jó kutyadokit, ha Csepel fele laksz, írj egy üzenetet, és megadom a címét.


Én egy elég kontár dokihoz jártam anno, aki miatt már majdnem teljesen vak a mopszunk - vigyázz, nehogy te is úgy járj, hogy nem l kezelte a kutyusod, és komolyabb baja van/lesz.

2012. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*nem jól kezelte
2012. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet hogy békésmegyében lakom :/ de nem fáj neki meg futkározik is egyfolytába tényleg nem sántít mindig de engem nagyon zavar
2012. szept. 9. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem közepes testű kutyám van, de nálunk is ezzel kezdődött, gondoltam leírom, bár ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nálatok is ez van. Feltűnt, hogy a kutyám kíméli az egyik hátsó lábát, nem emlékszem már melyik volt. Sok játék után egyáltalán nem lépett rá, felemelte, 3 lábon futott, ezen max tipegett.

Amikor dokihoz mentünk vele, elmondtuk mi a tünet, akkor persze éppen nem volt semmi baja ránézésre. A doki kivitt minket az utcára, hogy na akkor most próba séta, benézte, hümmögött egyet, majd közölte, hogy altatás és irány a röntgen, van egy tippje, bár a jelenlegi tünetek nem valami "vadak". Aznap derült ki, hogy diszpláziások vagyunk, 3 éves volt akkor a kutyám, szűrt szülőktől, törzskönyvezetten került a családba.

Mostmár közelítünk a 9. életévéhez és rosszabb napjain sajnos már előfordul, hogy sírva áll fel, vagy fekszik, rosszul fordul, akkor is nyüszít egyet. Visszafordítani nem lehet, de gyógyszerekkel szerencsére eddig elég jól kordában tartottuk. Eddig a legeslegrosszabb időszakain is segítettek 1-2 nap alatt a bogyók.

Ergo, egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is ez van, de én amondó vagyok, hogy kis sántítás is sántítás és nem véletlenül sántít az a kutya, igen is tessék utána járni, kinyomozni, hogy mi okozza. Ha kell több orvost felkeresni ez ügyben.

2012. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
uhh szegény :( köszi szépen hogy leírtad de nagyon remélem nem ez van nálunk majd elviszem én is másik dokihoz az enyémet mert nem akarom hogy romoljon.. mondjuk nálunk mikor fut semmi baja nem is látszik és sántítani is csak néha járás közben
2012. szept. 10. 15:59
 7/7 halaszreka válasza:

az én mopszommal is ez történt. térdkalácsficama volt, megműtötték (40.000FT) most minden rendben van, csak reggelente sántít, amíg bemelegszik az izülete.

mindenképp vidd el orvoshoz, lehetőleg ne lépcsőzzön. (ezt a tanácsot kaptuk mi is)

2012. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!