Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak a fülét csípik a...

Kutyámnak a fülét csípik a legyek (mint rovar) a fülét és a vért szívják belőle. Mit lehet tenni? Értelmes válaszokat várok.

Figyelt kérdés
Az a helyzet kutyámra rászálltak a legyek nem szó szerint csak szívják a vért belőle. Mi a tehendő mit kell ráfújni?

2012. szept. 9. 20:14
 1/8 anonim válasza:
2012. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet rá krémet kapni, azzal kell bekenni. Az összehúzza a sebet, nem háborgatják a legyek. Vagy a másik megoldás, hogy takarítasz a kutya körül jobban, ürülék soha ne legyen ott a földön, mert arra is sok rovar megy
2012. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 alice_L ***** válasza:
2012. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ecetes vízzel permetezd be a füle körül úgy hogy az ecet csak a füle köré menjen ezt nem szeretik a legyek
2012. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél állatpatikában Neostomosan ampullát, keverd vízzel (rajta van az üvegen mennyi vízben kell feloldani) majd ezzel 2-3 naponta fújd le a kutyát úgy, hogy ne menjen bele a szemébe. Nálam is volt ilyen probléma, 100%-ban bevált ez a szer. Nálunk 400 Ft az ampulla és egész nyárra elég is volt az oldat.
2012. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állatkórházban lehet kapni potom pénzért-én 800 ft-ért vettem-egy ún.Federol olajat,na ez olyan büdös,hogy egyszeri kenés után is két napig kerülik a legyek,tehát ha azért(hogy gyógyuljon is)minden nap bekened vele a füleit akkor tuti.Igaz,ha már véresre ették a fülét a dögök,előtte egy kis Betadine-os gézzel érdemes átmosogatni a sebet.
2012. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/8 tegnap 15:41

Moderáld magad nem otthon vagy nincs jogod idegenekkel úgy beszéllni mint egy útolsó kapcaronggyal létezik olyan is, hogy tisztelet. Még ha nem is ismersz valakit akkor is adj neki tiszteletet.

Visszatérve a témára mire ma hazaértem apukám már vett federol olajat vagy is azt hiszem azt vett mert egy kutya van rárajzolva és olyan mint a federol olajon amit láttam google-ba. Mindenkinek köszönöm/köszönjük a segítséget kivéve a az előbb említett: " A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/8 tegnap 15:41 "-nak.

2012. szept. 12. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Na az tuti jó lesz rá,csak arra vigyázz,a bőrre,kézre ne nagyon menjen,mert szinte lehetetlen azt a borzasztó szagot lemosni utána.Én,miután így jártam,már gumikesztyűben kentem...
2012. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!