Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szoktatok játszani a...

Mit szoktatok játszani a kutyátokkal? Mitől, , fárad el, , a legjobban?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
amstaffom van, nagyon mozgékony. Játszani nem lehet vele, mert minden játékot tönkre tesz, egyszerűen megeszi. A legjobban attól fárad el, ha a környékbeli amstaffokkal, bullterrierekkel játszik. Hiába volt ott a múltkor egy tacskó, azzal nem gyűrték egymást. Ha összekerül vagy négy amstaffal bullterrierrel akkor abból nagy mérkőzés lesz, rettenetesen gyűrik egymást. Nem marakodnak csak sprintelnek, birkóznak!
2012. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Édesek lehetnek....! :)
2012. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nekem tacskóm van, három éves és egyszerűen nem lehet lefárasztani! De ha érdekel, úgy szoktam vele játszani, hogy (van egy kedvenc plüss macija, amelyet elcsórt tőlem) fogom a macit,ő ki akarja tépni a kezemből, de én nem engedem és akkor így elvagyunk. xD Vagy labdázunk, de szoktunk sétánál futóversenyt rendezni. :D Néha pedig bújócskázunk otthon, persze mindig megtalál.. :DD 14L
2012. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Huskymmal bicikli mellett futtatás, 10-15 km után meg kell pihennie úgy 5 percre, aztán mehet ugyanennyi:D Vele járok suliba is meg persze tanítás, engedelmesezés.

Keverékem iszonyat labdás, vele van, hogy csak jó messzire eldobom a labdát, hogy rohanjon utána, de van, hogy nem mehet, hanem hozzám kell odajönnie, különböző feladatokat gyakorolnia. Ez agyilag fárasztja őt, mert nagyon menne a lasztiért, de nem mehet:) Emellett őt is tanítom, engedelmesség, és mindkét kutyámmal klikkerezek.

2012. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hétköznap: frisbee, trükkök gyakorlása, engedelmes, irányítás (labdával fákat kerültetek, arról az oldalról kell megkerülnie, amerre én mutatok), új trükkök tanítása klikkerrel.


Hétvégén: agility edzés, vagy verseny, vagy frisbee verseny.


Nyáron még le szoktunk menni Dunapartra, ha ott összefutunk ismerőssel, akkor azokkal játék, úszás.

2012. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves pincsikeverékem van,napi mozgásunk az 4 séta abból az egyik másfél-2 óra intenzív apportírozás. Rettentően élvezi,lételeme a labda. Ha nem dobom el neki hisztis nagyon:) Ilyenkor semmi nem érdekli,se kutya,se a galambok,se az emberek,sőt még az se hogy ki dobálja neki csak rohanhasson.

Már vettem neki labdahajítót,rettentő messze el lehet vele dobni ő meg rohan mint a nyúl és igen nehezen fárad el:)

Hazaérünk még kicsit folytatom aztán lefekszik aludni:)

2012. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudnátok tanácsot adni,hogy tudnám rávenni 6 hónapos Jack Russel Terrierünket,hogy mikor labdázunk,elhajítom a labdát fut is mintha puskából lőtték volna ki,vissza hozza a labdát ,de semmi áron oda nem adja :)Kerülget,elbújik valahova ahova tudja ,hogy én nem férek be,szólok rá szigorún ,hogy adja oda,van,h kérlelem is,hiába.De azért várja,hogy hajítsam el újra :)
2012. szept. 10. 09:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Jutalomfalat. Mutatod a finom falatot, ha elereszti a labdát, akkor odaadod neki a finomat. Az én kutyámnál ez nem volt elég, ő olyan őrült módon labdás, hogy kétszer mondom el neki, hogy 'ereszd', ha akkor sem ereszti, akkor ráfogok erősebben a felső állkapcsára. Csak rágja, rágja, teljesen felspannolja magát.
2012. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

4 éves roti-nj keverék kan.

Kertes ház, napi két séta. Hosszú séták, labdázás, frisbeezés, engedelmességi feladatok, trükkök gyakorlása, úszás, bringa mellett kocogás.


Labdázás: jutifalattal is lehet, de két egyforma labda is jó megoldás. Amikor hozza vissza az egyiket, akkor a másikkal kezdj el játszani, és mikor elejti a nála lévőt, azonnal dobd el a másikat

2012. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Labdázunk. 5 kutyám közül 3 nagy focista:) Órákon át bírják. Eldobom, Pötyi visszahozza, Kuka lelkesen ugat, de sose ő kapja el, Bodri néha elkapja, ilyenkor vagy leveti a földre Pötyi elé, hogy hozza vissza ő, vagy kisajátítja a labdát és csak akkor engedi át Pötyinek, amikor már nagyon mérges vagyok, Pötyike azonnal hozza vissza. Ha messze teszi le, szólok neki, hogy nem jó, ekkor közelebb hozza.

Néha bújócskázunk. Kitámasztom az elválasztó kaput, amire egy pokrócot terítek, hogy ne lássanak, és elbújok. Aztán szólok, hogy lehet jönni és olyankor betolják a kaput és megkeresnek. Olyan édesek, többnyire egyáltalán nem az orrukat használják. Múltkor egy műanyag lapot fogtam magam elé és majd bepisiltem a nevetéstől, mert simán elmentek mellettem tanácstalan pofával:)


Ugyanígy a labdát is el szoktam dugni. "Hol van a labda?" - kérdésemre nagy kutatást rendeznek. Pontosabban leginkább Pötyi találja meg, de néha Bodri is.


Amikor kisebbek voltak, beültettem őket a talicskába egy pokrócra és körbe-körbe toltam őket a kertben. Ezt Bojtos imádta a legjobban, ő amolyan ahovatesszükottmarad kutya.

A többiek mindig kiugráltak:)


A házban is szoktunk bújócskázni. Olyankor az ajtót támasztom be, és "Lehet jönni!" felkiáltásomra kilökik az ajtót. Egyszer nem vettek észre a szárító mögött, pedig csak néhány ruha lógott rajta:)))

2012. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!