Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Honey...

Mi a véleményetek a Honey Fairytales border collie kennelről a honlapja alapján?

Figyelt kérdés

[link]

nekem szimpatikus


2012. szept. 9. 21:16
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Két ismerősömnek is van innen kutyájuk. Az egyiknek az első alomból, a másiknak a mostaniból. Nagyon szimpik. Hobby célra kitűnő választás.
2012. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
úgy látom szűrve vannak a kutyák, legalábbis valamennyire. én nem hoznék innen, nem az én típusom, de hobbira jó lehet.
2012. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
0%

Szörnyű ,a kedvencek vajon miért szaporítós fajták? Most meg a border a kelendő?

Igénytelen és szakmaiatlan,soha nem vennék innen kutyát.

Border és mit dolgoznak?

áhhh

2012. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Mit nevezel szakmaiatlannak?


Megjegyzem én se hoznék innen kutyát, de csak azért nem mert én aktívan agilityzek az enyéimmel, így egy ilyen típusú kutya sosem érdekelne. De hobby kutyának ennél nem kell jobb...és ha még egy kis kiállításosdit is akarnak velük akkor azt is lehet. Dolgozni szintén hobbi szinten, komolyabb versenyeredmények nélkül.

2012. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Meg egyébként igénytelennek sem nevezném...

Ezek azért nagyon erős szavak. Attól, h nem olyat tenyésztenek ami a te (vagy az én) ínyemre való attól még a szakmaiatlan és igénytelen szavak használata eltúlzott. Bár mindenki aki a borderhez nyúl tenyésztésileg azok "csak ennyire lennének igénytelenek meg szakmaiatlanok"... Hagyjuk már.

2012. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Van ennél rosszabb de ne ez legyen már az irányadó.A honlap egy kaki és amit csinálnak sem tetszik,ennyi.
2012. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

Azt kár tagadni, h van igény hobbi bc-kre, és homokbadugott fejjel csak munka bc-ket tenyészteni. Ha meg valaki már ilyet tenyészt akkor azt csinálja jól. Ők ezt jól csinálják ennyi. Se több, se kevesebb. A kutyáik örökletes betegségekre szűrtek. Tenyésztésre a standard szerint alkalmasak. Az h kinek mit jelent a border collie és h hogyan képzeli el az teljesen más kérdés és nem idevaló.


Hangsúlyozom, én se vennék innen, mert nem nekem való típust tenyésztenek. Sőt szerintem ezek inkább a "barbie collie" kategóriát súrolják... nem olyan durván mint mondjuk egy Lucky for you kutya :DD De ettől még nem fikázom őket, h igénytelenek meg szakmaiatlan - mert a maga nemében nem az.

2012. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a LF kutyákat,sőőőőt .De amit csinálnak azt jól.Nos itt még bőven van mit tanulni ...
2012. szept. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Én már csak azért se vennék innen, mert eddig csak real pearl kutyákkal fedezett...
2012. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Darwin05 válasza:

Az első szemet szúró badarság, hogy "eddig csak real pearl kutyákkal fedezett". A honlapon egyértelműen elolvasható, hogy az első alom Adam Checz Highland apaságú, Dance Akumulator vonalból származik. Ebből következik, hogy az első alom kutyái nem éppen a "barbi border" vonalat erősítik. Jó terelőösztönnel rendelkeznek, de miután terelési lehetőség kevés van az országban, így ezek a kutyák mind más sportágban szerepelnek. Luna nagyszerű frisbee eredményeket ér el, Shadow pedig brillírozik agilityben. A második alom Firstclass at Real Pearl apaságú. Ez az alom rendkívül hosszas tervezés után született meg, melynek meg is lett az eredménye. Két kiskutya kelt el kiállítási célból, ami lássuk be nem meglepő hisz mindkettő gyönyörű, a fajta standardet kiválóan produkáló kölyök. Jelzem mindketten a Székesfehérvári CACIB kiállításon kitűnő eredményt kaptak. A többi kiskutya mind kiváló sport célokra.


HJCH., SrbJCH. Queensland at Real Pearl, éppen, hogy csak betöltötte az egy éves kort, már két ország champion címét szerezte meg. Ezt a csodás show vonalt képviselő kutyát ki kellett választani a számtalan másik egyed közül. Mint az almok tervezését, így a következő tenyészállat kiválasztását is megannyi tervezés előzi meg. Ez a gondos tervezés és hosszas átgondolás hozta meg a gyümölcsét, amikor őt választották.


A másik hasonló kellemetlen gondolkodást sem értem, miszerint miért real pearl kutyái vannak. Nos, miért ne választott volna onnan, hiszen a második legrégebbi kennel Magyarországon, mely a legtöbb almot produkálta 1997 óta.


Minden kennelnek, minden tenyésztőnek megvan a saját elképzelése, a saját célja a következő általa generált populációval. Van akinek mindössze pénzkereseti lehetőséget jelent, de van olyan, akinek szíve lelke benne van és tudatosan, a legjobbra törekvően válik a fajta iránt elkötelezett tenyésztővé. A honey fairytales kennel az utóbbit példázza.

2012. szept. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!