Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Honey...

Mi a véleményetek a Honey Fairytales border collie kennelről a honlapja alapján?

Figyelt kérdés

[link]

nekem szimpatikus


2012. szept. 9. 21:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

"legtöbb almot produkálta 1997 óta"

Ez nem érdem ez mennyiség

2012. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

"HJCH., SrbJCH."

ezekből egyiktől sem kell hanyatt esni

2012. szept. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Dance Akumulator ,akinek az anyja fullra terhelte a cseh BC állományt epilepsziával?

[link]

gratulálok megint csak...

2012. szept. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Én semmilyen komolyabb frisbee vagy agility eredményről nem tudok... nevesítenéd ?
2012. szept. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Darwin05 válasza:

Szerintem mind ismerjük a real pearl kutyák eredményeit, ezen nem kell sokat vitázni. K.P.Judit az elmúlt évek alatt úgy gondolom igen nagy tenyésztői tudásra tett szert, nem csak mennyiségileg hanem minőségileg is.


Úgy gondolom, hogy ha egyszer a tulajdonos energiát, pénzt és szellemi munkát fektet a kutyájába, aki ilyen hamar ilyen jó eredményeket ér el, igenes megérdemli a dicséretet. A kutya még fiatal, az elkövetkezendő években kell majd tőle hátast dobni.


Highland Dreamer örökítette az epilepsziát az első és a második generációban, az oldalon amit belinkeltél 7 kutya van feltüntetve, ez nem mennyiség, és nem jelenteném ki, hogy 'fullra' terhelte a cseh állományt. Felhívnám a figyelmet még arra is, hogy ez az ottani tenyésztők hibája, jogosan az ilyen kutyát nem kellett volna tenyésztésbe venni, de a munkavonal kialakításánál az egészségügyi problémák kevésbé voltak szempontok, mindinkább a megfelelő ösztön, stílus, stb. tovább örökítése. Ez hiba volt, viszont azok a kutyák akik nem örökölték, a munkában jól teljesítenek. (A 3. és 4. generáció a honey fairytales kennelben nem terhelt és nem mutat tüneteket sem.)


Röstellem, de a kutyák pontos frisbee és agility eredményeiről nem tudok beszámolni, hisz nem én vagyok a tulajdonos, ennyire pontosan azért nem tartom számon, sem ennek az alomnak az eredményeit, sem másét az országban, nem vezetek listát. Így a pontos eredményekért őket kell keresni.


Mindezekkel arra céloztam, hogy egy jó kennel alapjai le lettek fektetve, tudatosan és jól szervezetten van vezetve, a tudásuk, mint mindenkinek, folyamatosan bővül.

2012. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom K.P. Judit mióta annyira nagy tenyésztő.

Ne haragudj, de nagyon sok fajta kutyát tenyészt, ami számomra azt jelenti ideje nincs ennyi állatra, a kutyáknak saját emberei vannak, hogy neki ne kelljen foglalkozni velük.

Nem tudom voltál e már náluk, csak azokat a kutyákat mutatja meg, akik elől vannak és ápolva vannak, a többit akik kennelben vannak, azokat nem mutatja meg.

Sok koszos, beteg és szocializálatlan kiskutya került ki a kezeiből..

Ne haragudj de nem nagy tehetség, ha a MEOE elnöke a férjed és minden kutyád neves és rangos még a beteg is...

2012. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Tudod, amit K.P Juditról írtál az eléggé rosszindulatú. A helyzet az, hogy több tenyésztőről is lehetne ilyeneket pletykálni ( mint ahogy pletykálnak is ).Az, hogy ki dől be ezeknek a rosszindulatú pletyiknek,már más kérdés. Ez nem szép dolog, mi több, hitelrontás. Erről ennyit.
2012. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
18%

Egy közeli ismerősöm a kennel tulajdonosa, és csak most szúrt szemet a kérdés, illetve a butaságokkal teli válaszok.

A kennel tulajdonosát nagyon jó embernek ismertem meg, aki a kutyáinak él, körülöttük forog minden. Családban élnek, nem kennelekben. Időt, és pénzt nem kímélve foglalkozik velük, rendszeresen járnak agility, fegyelmező edzésekre, kiállításokra bel- és külföldre egyaránt. Az első alomból több kutya kipróbálta magát különböző sportokban, ahogy az előttem szóló Darwin05 is leírta. A második alom anyja több BH versenyen is indult, melyeket rendre megnyert. Nagyon meg vannak válogatva a gazdijelöltek, a második alomban 8 kiskutyából kettő kan kelt el kiállítási célokra, egy szuka maradt társtulajdonban sportkutyásoknál, a többi kicsi pedig ivartalanítási kötelezettséggel került az új, sportos családokhoz.

Pár fals kijelentésre már rácáfolt Darwin05, ezért csak azokat venném elő, amikről nem volt szó később.

Az első, hogy a kedvenceik miért szaporítós fajták? Nos, a családnak huszon éve vannak yorkie-jaik, akik soha nem voltak és lesznek fedeztetve, abszolút családi, „ágybakutyaként” élnek. A kennel tulajdonosa velük nőtt fel, nem tudom, hogy ezt miért kell felróni negatív körülményként  A bulldog családi „örökség”. Bár nem gondolom, hogy miért szorul magyarázkodásra bárki is azért, hogy a családjukkal milyen fajta kutyák élnek.

A honlap valóban hiányos, és a mai elvárásokhoz mérten nem túl esztétikus, de nem hiszem, hogy ebből kéne leszűrni bárkiről bármit! Az új honlap készülőben van, ahol sokkal bővebb, több információ lesz minden kutyáról (adott kutya bemutatása, szűrések,sport- és kiállítási eredmények , stb. tekintetében).

Nyilván soha nem fog tetszeni mindig minden mindenkinek, és mindig lesznek rosszakarók, rosszallók. A show kutyásoknak nyilván nem tetszenek a munkakutyák, a munkakutyásoknak pedig nem fog megfelelni egy show kutya. Ez így van rendjén, és a világ minden területén, mindenhol vannak ellentétek.

A kennel tulajdonosának célja olyan kutyák tenyésztése, akik elsősorban egészségesek, küllemben a fajtastandard elvárásainak megfelelnek, jó idegrendszerük van, és különböző sportokra kiválóan alkalmasak amellett, hogy tökéletes családi kutyák. Nagyon sokat, folyamatosan tanul a fajtával, és a tenyésztéssel kapcsolatban. Nem „megélhetési” tenyésztő, hanem átgondoltan, ritkán hoz le almokat, és nagyon megválogatja azt, hogy kinek ad kiskutyát.

Azt gondolom, hogy fognak még meglepetést okozni a második alom kiskutyái, főleg sportban( a társtulajdonban lévő szuka társtulajdonosai évtizedek óta sportkutyáznak, a pár férfi tagja aranykoszorús mesterkiképző, női tagja pedig egy agility edző, aki kijutott már IMCA VB-re is.), és küllem versenyeken. Az összes kiskutya rendkívül jó idegrendszerrel, rendelkezik, és nagyon ígéretesek a kiállítási karrierre is.

Bárki, akit érdekelnek a kennel kutyái, illetve kérdése van a kennellel kapcsolatban, nyugodtan emelje fel a telefont, vagy írjon egy e-mailt, biztos vagyok benne, hogy nem fog csalódni a kennel tulajdonosának személyében, és a kutyákhoz való szemléletében. Szeretettel vár bárkit egy közös sétára, vagy különböző kutyakiállításokon, agility versenyeken is össze lehet vele futni. A honlapon minden elérhetősége megtalálható. ;)

2012. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek innen volt kutyája. Öröklődő immunbetegségben meghalt két és fél évesen.
2012. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:

Az utolsó előtti válaszoló vagyok.


Az utolsó választ írótól kérdezném, hogy honnan van ez az infó, és pontosan milyen öröklődő immunbetegségben ment el Lola??? :) (illetve, hogy ismét fals információként mi az, amit rosszindulatúan terjesztenek?) Konkrétan tudom, hogy mi történt Lolával, babézia szövődményeként, több hónap kezelés után hunyt el egy autoimmun betegségben.

2012. szept. 30. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!