Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta kutyámat miért...

Fajtatiszta kutyámat miért keverékezik le mindig?

Figyelt kérdés
Cavalier,és a környéken nem nagyon van másnak.Mindig cocker keveréknek nézik,és nem hagyják magukat meggyőzni hogy nem az.
2012. szept. 9. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
A kérdésbe beleírtad a választ "Cavalierés, és a környéken nem nagyon van másnak.Mindig cocker keveréknek nézik,és nem hagyják magukat meggyőzni hogy nem az." Sajnos sok ember ilyen, ha nem mutatsz nekik kézzel fogható bizonyítékot mondhatsz nekik bármit, rosszabb esetben még a bizonyíték felmutatása után sem hisznek neked. Amit tehetsz: Felmutatod nekik a papírt, hogy a kutyusod fajtiszta és mellékelve leírást, hogy igenis ez a fajta létezik (akár kutyás könyvből, internetről). Én a helyedben nem bajlódnék velük, nem foglalkoznék az ilyen emberekkel. Sajnos régen (már témákban) én is mindig be akartam bizonyítani az igazamat, de rájöttem, hogy értelmetlen.
2012. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Most komolyan ennyit számít?


Nem mindegy, hogy fajtatiszta vagy keverék?


Miért akarsz bárkit is meggyőzni erről?


Akkor már nem egyszerűbb magaddal hordani a tk-t?


Rosszul vagyok az ilyentől.

2012. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Az enyém meg keverék, és mindig fajta tisztának nézik. Igaz mindenki más fajtának. Én meg büszkén mondom, nem, nem beagle vagy jack russel (vagy éppen ki mire tippel) hanem menhelyi keverék. Aztán néznek mint a borjú az új kapura, hogy egy keverék, hogy lehet ilyen szép. :D Nekem meg dagad a mellem a büszkeségtől :D
2012. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
95%
Nekünk egy törzskönyves Mudink van. Minenki azt hiszi vmi korcs, amég fel nem világosítom, hogy bizony nem csak, hogy fajtatiszta, de még magyar is:-)!
2012. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Vagy nem ismerik a fajtát, vagy a kutyád nem mutatja a fajta jegyeit.

Lehet, hogy a tenyésztő úgy szerezte a kutya törzskönyvét, mint Schmitt Pál a doktori címét!

2012. szept. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Semmi bajom a keverékekkel,sőt.Csak azt nem tudom tolerálni,ha valaki nem ért valamihez,vagy nem ismer valamit,akkor miért erősködik.Én ismerem a cavaliert,tk nélkül is megmondom,hogy fajtatiszta egy cavi vagy nem.
2012. szept. 10. 06:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan környéken laksz, ahol nem ismerik a fajtát, ez van. Örülj neki, hogy nem annyira népszerű (=agyonszaporított). Az én díjnyertes mudimat Magyarországon szinte sehol nem ismerik fel,lekeverékezik, a fajtáról se hallottak, Felvidéken meg lépten-nyomon megállítanak (komolyan), hogy de szép hajtókutya...
2012. szept. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a magyar fajtákat sem szoktál felismerni, hacsak nem puli vagy vizsla.

A komondoromra már mondtak mindent. Bobtail, nagy fehér keverék, fehér bernáthegyi, óriáspuli, kuvasz. Pedig ugye elég kuriózum a külseje. Amikor pedig felvilágosítom őket, hogy az egyik legősibb és egyben a legnagyobb magyar fajta, akkor csodálkoznak.

A magyar agarat pedig rendszeresen whipettezik vagy angol agarazzák. De volt, aki azt kérdezte, hogy ez afgán agár?

2012. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell az ilyen hülyékkel foglalkozni. Az én németjuhászomat is csodálkozva nézik, mert sötét rajzos és csak a lábai világosbarnák. és akkor mondják, hogy ez ugye keverék? Mert hogy ilyen szín nem létezik. Mondom pedig elég sok szín létezik, fekete, fehér (de azt már átkeresztelték Kanadai juhászkutyának), ordas. Erre csak erősködik, hogy dehát fekete németjuhász nincs. Az ilyet meg otthagyom, mert sötét, mint az éjszaka. Ha valamihez nem értek, akkor kussolok. Sok az idióta.
2012. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Tőlem a múltkor egy ismerős megkérdezte, milyen fajájú a kutyám. Mondtam, hogy nagyon vegyes keverék a menhelyről. Reakció: KEVERÉK? Hiszen minden nap sétáltatod, és milyen drága hámja van. Azt hittem, valami drága fajta.

Mondtam, hogy az. Drága. Nekem:)

2012. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!