Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta szerintetek?

Fajtatiszta szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy bernáthegyi kiskutyám, elvileg fajtatiszta láttam a szülőket is de nincs TK-ja, kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Három hónaposan: [link]

Majdnem négyhónaposan:

[link]



2012. aug. 27. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az. Szép kutyus. :)
2012. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Törzskönyv nélkül sosem 100%os, de fajtatisztának tűnik.
2012. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Végül is, ha nem tenyésztésre szánod, akkor mindegy. (Más kérdés, hogy ha az ember kiad több százezret a kutyáért, akkor legyen fajtatiszta.) De szerintem 99%, hogy az.
2012. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem ingyen volt, de nem tenyésztésre szánom. A vágyam mindig is egy bernáthegyi kutya volt. Csak azért kérdeztem, mert a Moszkvai őrkutya nagyon hasonló, bár az ritkább.
2012. aug. 27. 20:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100 százalék hogy fajtatiszta!
2012. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szülei tk-sak? Annak tűnik amúgy.
2012. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Annak tűnik, de mivel tkv nélküli nem az. Megkérdezném azért, hogy miért vesz valaki egy fajtatoszta ráadásul igen sok betegséggel terhelt fajtát tkv nélkül.
2012. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Megkérdezném azért, hogy miért vesz valaki egy fajtatoszta ráadásul igen sok betegséggel terhelt fajtát tkv nélkül."


Miért talán ha TK-ja van a betegségek messzire elfogják kerülni szerinted? Nem akarom kiállitásra cibálni, hanem családi kutyát akarok. Légy nyugodt számoltam az egészségügyi problémáival és annak megfelelően etetem és tartom.

2012. aug. 28. 07:27
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Valószínűbb. Egy megbízható tenyésztő elvégezteti a szükséges vizsgálatok és garanciát válall rá, míg egy szaporító nem-

A legtöbb betegség genetikai kódolt max a súlyosságán lehet segíteni a tartás körülményekkel.

2012. aug. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a "megbizható" tenyésztők elvégzik a megfelelő vizsgálatokat és kiszürik a beteg egydeket de attól még a kutya késöbb megbetegedhet és én mit érek a garanciájával, mert egy állat nem gép, hogy kicseréljük. Vehettem volna TK-st is de jóval tőbbe került volna és én aval a pénzzel inkább jobb minőségű tápot veszek neki. Engem végül is csak az érdekelt, hogy szerintetek kb 99% fajtatiszta-e a kinézete alapján vagy sem. Amúgy ezeknek a nem TK-s kutyusoknak is kell egy szerető gazdi. :-)
2012. aug. 28. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!