Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti környezetben miért nem...

Kinti környezetben miért nem fogadja el a kutya a jutalomfalatot?

Figyelt kérdés

Erdős,mezős területen sétáltatom a kutyát,s ha látom,hogy kicsit kimozogta magát,akkor néha-néha megállok és kérem tőle az ül vagy fekszik parancsszavakat. Megcsinálja de nem fogad el jutalmat érte.

A későbbiek során szeretném a kutyával gyakorolni kinti inger gazdagabb környezetben is a pacsit,pörög,stb.trükköket. De mit tegyek,ha nem fogad el jutalomfalatot kinti környezetben? Egy jó nagy simogatás és dicséret is elegendő?

Otthon a kertben elfogadja egyébként a falatot.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.



2012. szept. 10. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad a kutya? Nem lehet, hogy azért nem fogad el kaját, mert el van foglalva a környezettel, esetleg kicsit félénk, bizonytalan, és nem mer enni?

Ha minden oké vele, csak annyira nem kajás, akkor igazából nem kell erőltetni a falatot, elég lehet a simi és nagy dicséret is, vagy hát ha labdás, akkor érdemesebb lehet azzal jutalmazni.

2012. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem éhes, nem elég finom a falat. Én kegyetlen állatkínzó vagyok, és volt, hogy a kutyám 3. nap sem akarta a falatot kint elfogadni (jó, ő azért szélsőséges eset, egy makacs husky). Úgy elsprintelt tőlem, mint a szél, behívásra nem jött, pedig kapott volna finomságot. Befogtam őt, hazahoztam, aznap nem volt több próbálkozás vagy törődés. 4. nap már volt kedve engedelmeskedni, meg is kapta a finom kajáját, azóta ritkán van csak ilyen baj, hogy nem fogadja el a kaját. Ha nem fogadja el, ne erőltesd, megpróbálod délután vagy másnap. Hidd el, előbb-utóbb elég éhes lesz.
2012. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fél, stb., akkor én 3 okot látok:

1. - valóban nem éhes.

2. - nem megfelelő jutalmat használsz (ami otthon jutalom, nem biztos, hogy kint is az... egy kis sajtnál lehet, hogy neki érdekesebb a rókaszag... amúgy is érdemes váltogatni a jutalomfalatot, ne mindig ugyanaz legyen... nézd meg, miért bolondul... párizsi, virsli, esetleg kolbász? hagymás máj?... csirkemell?... én szoktam olyat, hogy a párizsi közé pár csík szalonnabőrkét teszek, ettől nagyon jó illatú lesz.)

3. - ezt csinálják ám "k.csögségből" is... nekem van ilyen kis disznóm, 2 napja nem evett már, és még akkor sem akarta elfogadni a kezemből a száraz tápot (kötődési tréning első 3 hetében). Ilyenkor nem könyörögtem, akkor aznap úgy látszik, az én kis kutyuskám nem éhes. (Aztán amikor evett volna, nem kapott... csak másnap, séta alatt...)

Nem kell könyörögni nekik...



Ja, és enni persze csak gyakorlás után egyen, ne telehassal akard jutalmazni.:)

2012. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen, én mindig is a kertünkben tanítottam a parancsokra, örömmel csinálta és alig várta, hogy a jutalomfalatot megkapja. Viszont területén kívül, semmilyen kaját nem fogad el, se tőlem, se senkitől, abszolút nem fél semmitől, erős határozott kutya. Én a helyedben a kedvenc játékával jutalmaznám.
2012. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Argos-sal is volt ilyen. Pár napig nem kapott enni, utána elfogadott mindent kint az utcán :)

Egyébként Ő pont fordítva működik. Utcán, sétán gyakorláskor ezerrel dolgozik kajára, itthon meg köszöni és hagyjam békén...kérésre megeszi a falatokat, bármilyen finom is, de nem akar dolgozni érte :D

Egyedül vacsi előtt, mert akkor tudja, hogy lerakom a tálját, pár feladat aztán rohanhat enni.

Viszont köcsög, mert két hónapja húst, rizst, zöldséget kap enni...azóta a kapott kenyereket elássa, nem akarja megenni...persze tápos korszakában a sétákon is sokszor kenyér volt a jutalomfalat :D

2012. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Otthon párizsit,virslit szokott kapni. Majd vmi incsiklandóbbal megpróbálom kinnt. Illetve közrejátszhat az is,hogy a kinti környezet elvonja a figyelmét.
2012. szept. 10. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát eztet mondjuk, kérem szépen!:)

Ezért kell a nagyon tuti jutalomfalat!:)

Illetve a nagyon éhes kutya.:D


Én a helyedben azt csinálnám, hogy ha kint nem fogadja el a kaját, akkor aznapra már se kint, se otthon nem kap.

Semmi baja nem lesz.:)

(Persze ha kölyökről van szó, azért reggel egyen kicsit...)

2012. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!