Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált kutya nevelése. De hogyan?

Talált kutya nevelése. De hogyan?

Figyelt kérdés
1 hete találtam egy keverék kan kutyust,1 év körül lehet. Hazahoztam. Aranyos, játékos,DE. Lakásban lakunk. Minden kivülről jövő zajra ugat, az éjszaka közepén is. Ezt még értem,merthogy kutya, talán megszokja a zajokat. Amikor lemegyünk, szinte minden emberre (de többnyire a férfiakra) és kutyára ugyanigy ugat. Érdekes módon amikor találtam, rám egy hangot sem emelt, ellenben amikor az utcán jött velem szemben a férjem, rá igen, ahogy mindenki másra, még a gyerekekre is. Persze amint megsimogatják, már nem ugat. Valamint 2 napja vettem észre, hogyha valamit el akarok venni töle, ami nem a szájába való, pl zsepit kiszedi a kukából, morgott és odakapott a kezemre. Ma pedig megette a macska kajáját a táljából,mikor észrevettem akkor el akartam venni,persze vicsorgott és morgott. Az egész kutya kb 8 kg. Én terhes vagyok, év végén érkezik a babám, és most félni kezdtem, hogy nehogy esetleg még féltékeny is legyen rá és megkapja. Szerintetek ezekről le lehet valahogyan szoktatni? Amúgy meg nagyon aranyos, kis játékos, rágcsálós, ari,amikor a macskával próbál barátkozni, de az felpofozza, csak ezek a "dolgai" keltenek aggodalmat bennem.
2012. szept. 10. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy a bizalmatlanság és a félelem az alapja a problémának. Ki tudja mit élt át, az eddigi rövid élete alatt szerencsétlen...

Szerintem fordulj szakemberhez,de addig se hagy ezt a fajta viselkedést!

Üdv, és sok sikert!

2012. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A falkavezérségnek olvassatok alaposan utána, mert jó volna megértetni a kutyával, hogy ti majd mindent elrendeztek, neki nem kell intézkednie, és hogy esze ágában se legyen veletek vagy a gyerekkel szemben agresszíven fellépni, különben bajok lehetnek. Vannak remek szakemberek is, akik segíthettek ebben, sokkal gyorsabban és hatékonyabban el tudják magyarázni, mint a könyvek, úgyhogy ha van rá lehetőségeket, keressetek fel valakit, de addig is olvassátok a Cerberos kutyaiskola weboldalát, meg Cesar Millan és/vagy Jan Fennel könyveit. Cesar Millanból nektek a Csodálatos kutyadoki címűt javaslom, az foglalkozik leginkább problémás kutyákkal.
2012. szept. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy hete találtad, még nem késő: vidd állatorvoshoz, mert lehet, hogy van chipje és azzal ki lehet deríteni, ki a gazdája. Chip és oltások: kötelező! Az orvos megvizsgálja, egészséges-e, mert ha nem, kezeli kell. És a legfontosabb: az oltásai megvannak-e? Ha bármi gond van, veszélyes lehet a dolog. Én menhelyről fogadtam örökbe, kb. egy hónap után szokta meg, ha eszik, akkor is megsimogathatom, addig kapkodott a kezemhez. Nagyon sokat koplalhatott. A legfontosabb: vigyétek kutyaiskolába.
2012. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Volt állatorvosnál. Oltást majd eztuán kap, amint az anyagiak engedik. A kutyaiskolán elgondolkodtam, de ahogy néztem elég húzós az ára. De ha ezekre a problémákra megoldást találnak, akkor megéri. Amitől kicsit félek, hogy nehogy majd a babára is ugasson vagy ne adja Isten megkapja, vagy a macskákat. Bár egyenlőre a cicusok kiosztják, ha túl közel merészkedik. köszönöm a véleményeket!
2012. szept. 11. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!