Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne ideálisabb?

Budai Letti kérdése:

Melyik kutya lenne ideálisabb?

Figyelt kérdés
A családommal arra jutottunk, hogy kutyust veszünk. A lányom 13 éves, és nem tudjuk eldönteni, milyen fajta legyen. Lakótelepi lakásban lakunk(második emelet). Mindenképpen olyan kutyust szeretnénk, ami térd alatt ér.
2012. szept. 9. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenki azt ajánlja ami neki van. :)


Nekem bishon havanese van, nem hullik a szőre, nem ugatós, kicsi és édes, ragaszkodó. Viszont nehezen bírja a magányt. Mennyit lesz egyedül a kutyus?

2012. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én uszkárra gondoltam.

4 méretben van,tehát nektek a toy vagy törpe jó lenne. Intelligens kutyafajta,jól alkalmazkodnak,jó első kutyának is és gyerekbarát. Mozgásigénye közepesnek mondható. Szőre ápolást igényel,már pár hetes korukban kozmetikázzák őket,tehát ahogy hozzátok kerül 8-10 hetesen már vigyétek kozmetikába szoktatásra és folyamatosan fésüljétek a szőrét ha ez a fajta mellett döntötök. Kozmetikázást átlagban 3 havonta igényelnek.

Nekünk 14 évig volt a család hű társa egy fehér törpeuszi.

2012. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én a palotapincsire gondoltam, nagyon szeretem őket. de töltsd ki a tesztet, és majd megtudod. [link]
2012. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt imádom, nem bántásként, de szinte semmi konkrétat nem írt a kérdező ami kutyaválasztás szempontjából fontos és máris mindenki gondol valamire...

Kérdező:

Milyen elvárásaitok vannak a kutya felé és mi az amit meg tudtok neki adni? Mennyit foglalkoznátok vele, mennyire igényelje a kutya a testi ill. szellemi fárasztást? Szőre hossza milyen legyen, rövid, vagy nem bánjátok, ha kicsit hosszabb és gondozni, ápolni kell? Egyszerű családi kutya lenne vagy esetleg ha nem is ti, de a lányotok szívesen menne e vele valamit sportolni (pl agility)? Milyen életmódot éltek? Gondolok itt arra hogy inkább otthonülő család vagytok, vagy olyanok akik szeretnek kirándulni, túrázni és vinnék a kutyát is.

Mindenképp fajtatiszta kutyát szeretnétek?

2012. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!