Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pórázra? 10...

Hogyan szoktassam pórázra? 10 hetes kutyuli! szobatisztaságra is szeretnem. De 10 hetesen meg korai lenne szerintem!

Figyelt kérdés

2012. szept. 10. 14:00
 1/4 chrishu ***** válasza:

Add neki először a pórázt hadd játszon vele és rakd rá(először ne sokat sétáljatok)

Amúgy kutya és nem kutyuli

2012. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én 3napja hoztam el az enyémet. Tegnap már nem pisilt be, persze "balesetek" még lesznek. Mikor akarod hogy szoba tiszta legyen 1évesen ? :/ Pórázhoz meg annyit hogy először csak nyakörv ha azt megszokta nagyából akkor rá a póráz közben játék ha nem nagyon zavarja akkor utána lehet métereket sétálgatni vele házon belül. Utána pedig irány a nagyvilág. Persze közben telnek a napok :D
2012. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
A jó kutyulikat nem kell szoktatni pórázra. Ráteszed és elindulsz vele, ő meg megy szépen.
2012. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia.

egyáltalán nem korai tízhetesen szobatisztaságra szoktatni amint megérkezik a kutya egyből lekel fektetni a szabályokat és sajnos nagyon gyakori hibák hogy jaj de aranyos kutya elkényeztetjük és mindent lehet neki amikor megnő akkor meg fele annyit se, ennek az eredménye az összezavarodott kutya... erre figyelj kölyköknél.

szobatisztaságra ha bepisil a lakásba akkor abban a pillanatban miközben még a pisilés folyamatban van akkor kell elkapni és kivinni közben mondani neki rossz nem jó hasonló szavakat amiket alkalmazni akarsz a negatív viselkedésénél. és kiviszed! de sose csinálj olyat hogy ha bepiszkít és eltelt párperc akár félperc is mer fogalma sem lesz arról mért kapja a büntetést és csak összezavarodik! ugyanis a kutyák nem tudják hogy ezt csinálta az előbb és te ebből kiindulva bünteted meg.

Pórázra szoktatás. először is az én tapasztalataim alapján hiába raksz rá először nyakörvet és had szaladgáljon mert láttam azt írták szerintem felesleges de ez csak az én saját véleményem mivel ott a kutya még nem érzi hogy korlátozva van amint rákerül a póráz ugyan úgy fog reagálni mintha nem lett volna rajta eddig nyakörv.a reakció az minden kutyánál más. az a lényeg ha ráadtad akkor állj egy helyben hogy szokja meg hogy te írányitasz úgyis észre veszi majd mi a helyzet és az udvarban sétáltasd egy hétig . mindig te vezesd a kutyát és ne ő téged sose elől menjen.

tudnék írni még sok mindent de nincs annyi időm legépelni :) de ezek szerintem kezdetnek megfelelnek.

kutyakiképző és kutyatenyésztő vagyok ha bármi kérdésed lenne szívesen válaszolok kutya.tanacsok@freemail.hu

2012. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!