Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves Csivava fiút, szobatisz...

2 éves Csivava fiút, szobatisztaságra hogyan neveljek? SOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2eves csivsva fiut kaptam, mert az elozo gazdijahoz baba erkezett. A problema az,h nm szobatiszta, mert ugymond alaksorban tartozkodott amely udvarra nyilt igy kint vegezte a dolgat. Viszont en csak bent tudom. Es mindenfele helyre rondit.... :Sss Nem tudom,h hogyan vagy mit tegyek. A sarokba helyezett ujsagpapirt nem hasznalja:S a macska almot kikaparja.... Kerlek irjatok tanacsokat! Elore is nagyon koszonom!!
2012. szept. 2. 23:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

mennyit sétáltatod?

Minek macskaalom?? ő kutya! Így a büdös életbe nem lesz szobatiszta.

2012. szept. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha tehetem orakon at az udvaron vagyok vele. A kertben folia van es ott is sok idot toltunk s novenyek kozt. Setaltatni is szoktam es a szomszedba is atviszem. Kertes hazban lakunk, de van 2 Sharpeyem es veluk nem hagyom kint a picit hiaba,h nem bantjak. ök kezdettol fogva kinti-benti kutyak. Szobatisztasagra nem kellett nevelnem oket,hiaba a nagy termet ettol fuggetlenul alapbol annak szulettek. Ezert erdekel,h idosebb korban mit tehetnek?? Tapasztalatom tehat nincs benne. A macskaalom... Hmmm. Volt mar Palota pincsink ami kristalyalomra volt szoktatva... Nem macska, de megis oda jart...
2012. szept. 3. 02:58
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne szoktasd alomra meg újságra, pláne kertes házban, hiába kicsi, attól még a csivi is kutya :(

Egyszerűen vidd ki rendszeresen, dicsérd meg nagyon, ha kint végzi a dolgát, bent pedig szidd le egy kicsit, ha rajtakapod, és rakd ki, hátha összeköti, hogy oda kellett volna mennie. Vagy még jobb, ha ismeri a tiltást (vagy megismerteted vele), és mikor látod, hogy nekiáll, azonnal tiltod, kirakod, és nagyon megdicséred, ha ott fejezte be.

Miért nem hagyod együtt a kutyákat amúgy? Ne kivételezz egyikkel sem, nem tesz jót a kapcsolatuknak.

2012. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Kvittagirl, már megint hülyeséget beszélsz!

Ugyan miért ne lenne így szobatiszta...?! :(

Nekem mindhárom csivavám télen alomba végzi a dolgát, mivel egy társasház harmadik emeletén lakunk.

2012. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Pontosítok! Járunk sétálni, sisi, kaka, kint, de ha itthon jön rájuk a dolog szaladnak az alomba.
2012. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes, nekem panel tizedik emeletén sem jutott eszembe, hogy macskaalmot rakjak ki a kutyának...

Meg az is milyen furcsa, hogy mindenki csak a kicsi kutyákat akarja elmacskásítani, bernáthegyiről például még sosem hallottam, hogy alomba akarták volna pisiltetni. Pedig szegény csivavák meg yorkik is pont ugyanannyira 100%-ban kutyák, mint a nagyok...

2012. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

A bernáthegyi, és a pici testű kutyusokat egy naem lehet említeni, a tartási igénye merőben eltérő. A csivavák nagyon könnyen megfáznak.

Ja, és gondolom nem mondok újdonságot, hogy létezik kutya alom is.

Mi ezt használjuk.

2012. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A link lemaradt:

[link]

2012. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tanulságos, csivavát télen nem nagyon sétáltatták, mert jaj megfázik, tavaszra alig bírt járni, hiába foglalkoztak vele otthon. Kabátka, papucs a lábára, és mehet sétálni rendesen. Én is megfáznék odakint télen, ha nem öltöznék fel, de szerencsére fel tudok.

2012. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

most néztem csak 78%-os a kedves válaszodat,marhára értesz a kutyákhoz látom de azért engem építesz.

Csivava lehet kistestű,sőt gondolom még menőbb ha extra kicsi néven veszi az ember,de ahogy akumi is írta ő kutya.

Tényleg ezeket az embereket nem értem miért nem macskát választ házikedvencnek?

Tudod nekem is kistestű kutyám van 5 kg. De napi 4 sétánk van,amiből egy 2 órás folyamatos apportírozás és kutyázás! És kit akadályoz hogy tél van? Adok rá egy ruhát aztán mehet a játék.

Nem a kutyád kényes,hanem te vagy egy elkényeztetett lusta ember. És pont,nem kérek erre választ tőled,köszi.

2012. szept. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!