Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem a szobatisztaságr...

Hogy kezdjem a szobatisztaságra nevelést? Korai?

Figyelt kérdés
Lányom 23 hónapos. Az utóbbi napokban levettem róla a pelust és bugyit adok rá. Eddig még mindig bepisilt. Viszont ma szólt hogy kaka, és elmentünk a wc-re és kakilt egy icipicikét a wc-be. De pisilni még nem sikerült a wc-be. Mindig szól, ráülünk, aztán nem történik semmi. túl korán kezdtem a szobatisztaságra nevelést? Vagy ti hogy csináltátok? Hogy kezditek, és hogy folytatjátok. Innentől kezdve mindig bugyiban legyen otthon? És mindig kérdezgessem hgoy kell e pisilni? Igaz beszélni még nem beszél foylamatosan, de azt tudja mondtani hogy kaka vagy pisi. szóval szólni tud már ha pisilni kellene. csak még eddig mindig a bugyiba ment és utólag szólt!
2011. máj. 30. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, Jó úton haladtok. 4 gyermekem van ,és mi is hasonlóan két éves kor körül kezdtük, szerintem ez már nem korai. Először bemegy és utána szól, eleinte ez nálunk is így volt. Én nem vetkőztettem mondjuk le, nálunk beváltak ezek a bugyis pelusok, azok könnyen lehúzhatóak és nekem az is segítség volt, hogy minden gyerekem kakilásnál bújós volt. Láttam, hogy elvonul, leguggol a szekrény mellett, akkor tudtam, hogy kakilni fog. kérdeztem, bólogatott. Ekkor próbálkoztam bilire tenni. Váltakozó sikerrel alakult.
2011. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónapos, nem beszél és nem is mondja, hogy pisi, vagy kaka.


1 hete levettem róla a pelust, és mert annyira jó idő volt/van, így nem is adtam rá semmit bentre, kintre kis gatyát. Kint eljutottunk odáig, hogy leguggol, ha pisilnie kell, bent viszont az esetek 90%-ában ráül a bilire. Már oda is kakál. Most készülünk kintre is bilit venni, hogy ne kelljen állandóan rohanni vele be, meg a bilit se kelljen állandóan hurcolni.

Ha megyünk valahova (pl. délelőtt boltba), akkor is szárazon veszem le róla a pelust, alig várja, hogy ráüljön a bilire, és a déli alvásnál használt pelus is száraz ébredéskor.

2011. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!