Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TK kérdés. Mit tehetek ez...

TK kérdés. Mit tehetek ez esetben?

Figyelt kérdés

Neves tenyésztőtől vásároltam kiskutyát. Azt ígérte, küldi utánam (pontosabban az állatorvosnak) a TK-t és folyamatban van már az intézése. mindez lassan 2 hete volt. most 10 hetes a kicsi.

érdeklődve felhívtam a MEOE-t és kérdeztem h ettől és ettől a tenyésztőtől vettem kölyök kutyát, hol tart a törzskönyv intézése? erre jött a pofon, hogy nincs alombejelentő sem leadva ilyen néven.

De hogy lehetséges ez. rosszat nem hallottam még róluk. nem írtunk szerződést sem, mert még nem volt TK.

mit tehetnék? nagyon szomorú vagyok... és nem is a pénz miatt (bár az sem utolsó szempont) mert elég drága volt.

hanem az elvek... h már a név sem számít, hiába MO egyik legjobb kennelje... :( mit tehetnék most? szükségem van a TK-ra. így lenne kerek a dolog.



2012. szept. 11. 10:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
bíztam bennük és a sok jó véleményben így nem akartam kukacoskodni h firtassam... :S de utólag nézve elcsesztem. néha nem árt ha az ember kicsit pofátlan.
2012. szept. 11. 12:23
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Veszel nem semmi pénzért tenyésztőtől kutyát. Ilyenkor alap a szerződés, adásvételi. Ez nem kukacoskodás, ez a normális.Nem kérni kell, ő adja, magától.

Ha nem így volt, valami nem kerek ebben a vásárlásban.

2012. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
azért a MEOE központ ügyfélszolgálatának szava sem 100%... nem mintha nem dolgoznának jól, nem ezt mondom de nem mindig érnek össze ott se a szállak.
2012. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
remélem megoldódik és csak vmi félreértés van esetleg Murphy (:
2012. szept. 11. 13:39
 15/16 anonim ***** válasza:

Végül is, ez is egy álláspont. Így viszont értelmetlen a kérdésed.

Sokan próbálták megoldani a gondodat, de pl nem írtad, van-e szerződés, adásvételi.

2012. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a törzskönyvet nem tudja utánad küldeni, mert azt a MEOE annak az állatorvosnak fogja kiküldeni, aki meg lesz jelölve az alombejelentő lapon. Te semmiképpen nem fogod megtalálni a postaládádban, max. átirányithatják egy általad megnevezett orvoshoz, mert ő fogja beletenni a chipet is a kiskutyába. De ha neves tenyésztő akkor szerinted le fogja járatni magát azzal hogy ebben simliskedik? Viszont az jó ötlet, hogy azzal hivod fel, hogy szeretnéd a kiskutyát nevezni a Komáromi CACIB-ra, és SOS kéne a törzskönyve.
2012. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!