Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?...

Milyen fajta kutyát válasszak? Két kisgyerekem van. "Kerti" kutyát szeretnék, tehát a lakásba nem engednénk be, közepes/kisméretű kutya érdekelne (a német juhászkutya nálam már nagyméretűnek számít).

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 18:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk német juhászunk van, bejöhet a házba, sőt szeretem, ha ott van a közelembe és hízeleg! Állatorvoshoz járunk , sétálni, ja és kutyasuliba járt! Mindent megkap, amire egy kutyának szüksége van!

De ne haragudjatok, amit a mai világba némelyik ember művel a kutyával, olyan szintekre emeli, ami már nem is létezik! Nem drasztikus ez ennyire, mint ahogy sok dolgot olvasok ebben a kategoriában!


Régen nem volt különleges kutyaétel, nem volt suli, nem volt különleges fürdető szer vagy bármi hasonló.. mégis jól érezték magukat a kutyák!


Én, aki szintén családtagnak tekintem a kutyát és úgy imádom , mint egy gyereket, egyszerűen ezektől a stílusú és felfogású kommentektől rosszul vagyok!


Kedves Kérdező!

Szerintem ne rettentsenek el, viszont tényleg vigyétek el sétálni őt, ha úgy adódik! Jó családi, közös program ez nektek is, és a kis kedvenc is élvezi!


Különben meg, ahogy megkapjátok a kutyust, biztos, hogy annyira a szívetekhez nő, hogy ösztönösen jót akartok majd neki és viszitek!

2012. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
77%
Amilyen kutyatartási kultúra van az országban, már annak is örülni kell, hogy ha valaki nem láncon tartja a kutyáját és az kap rendesen enni, oltva van. Nekem 3 kutyám van, családtagok, bejárásuk van a lakásba (kertesben lakom). Rendszeresen sétáltatom őket. A kutyatartási szokásaim miatt már az egész családom ellenem fordult. A testvérem, a régimódi szüleim is többek között. Előbbinél szokás a megunt állatot a határban szélnek ereszteni, az utóbbiaknál hagyni vemhesülni a szuka kutyát, aztán hagyni megfagyni a kölyköket télen. A kandúrmacskát a szomszéd (aki állatorvos mellett volt segéd anno és asszisztált malacok herélésénél) heréli pengével, érzéstelenítés nélkül. Emberek! A fentiek olvasása után, valóban akkora bűn, ha egy kertes házban tartott kutyát nem visznek minden nap sétálni?
2012. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
szerintem labrador, boxer vagy esetleg golden retriver is játszhat, ők lehetnek kinti kutyák. ha közepes termetűt szeretnél, akkor spánielt lehetne még mondani. Kis testűt nem teszünk kertbe. De el kell vinni sétálni, mert agresszív lesz a kutya, nem tudja levezetni a feszültséget. Naponta vigyétek sétálni egy kicsit.
2012. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Húúú, nem gondoltam, volna, hogy ekkora vitát "provokálok" a kérdésemmel.


És most bármit írnék, valakinek úgysem tetszene.


Köszönöm azoknak a válaszokat, akik tényleg a kérdésemre válaszoltak!

2012. szept. 13. 09:23
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
labradort vállasz. a kistestű kutyák azért nem jók kisgyerek mellé mert kisebb a testük, így az agyuk is és legtöbször barátságtalanabbak mint a nagyobb kutyák. nekem is van egy 2 éves kislányom és egy labrador kutyám. tudom hogyha a kislányom elesik a kutya otvan mellete és segít neki fölálni. a labradorok nagyon inteligens kutyák.
2013. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
a legjobb vélasztás a labrador.nekem is van labrador kutyám és egy kisgyerekem nagyon jól kijönnek. én még nem láttam olyan labradort ami nem lett volna gyermekbarát.néhányuknak nagyobb szive van mint egy embernek.ráadásul nagyon inteligensek. viszont akármilyen fajtát választasz tenyésztőtől vegyed!
2013. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!