Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz a kukorica, búza...

Nagyon rossz a kukorica, búza egy tápban?

Figyelt kérdés
Csak mert a kutyám a gabonamentes tápoktól mindig lefogy, "kilószámra" pedig nem tudom neki adni, mert nem bírja a gyomra.
2012. szept. 11. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Melyik gabonamentes tápot próbaltatok eddig?
2012. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Mit jelent,hogy nem bírja a gyomra? Hasmenese lesz tőle? Mert a nagyobb feherjetartalmu tapokbol kevesebbet kell ám adni és ha nem kap hasmenést lehet, hogy nem fog fogyni.

2012. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Acana, Orijen, taste of the wild
2012. szept. 11. 22:56
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs hasmenese, csak annyi, hogy ahhoz hogy ne fogyjon nagyobb mennyisegben kell kapnia, amitől viszont rosszul van. Ahogy az emberek is erzik a gyomrukat, ha túlettek magukat. Ha viszont normál adagot kap, akkor fogyni szokott hosszabb távon. Amúgy eleg vekony alkat, de így meg kiáll a gerince, a bordái.
2012. szept. 11. 22:59
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Én csak azt tudom, hogy az Acana mellett iszonyatos emésztési problémái lett 2 kutyámnak is, savproblémák, véres savhányás, puffadás, fájdalmak közel fél éven át, annak ellenére hogy a durva tünetek után azonnal abbahagytam a tápot. Mondjuk az enyémek éppenhogy meghíztak tőle, és kevesebbet adtam nekik belőle, és ez lehetett a baj, mert bár tápérték oké volt, a gyomorsav szétmarta a gyomrukat. Nagyon sokat kínlódtam, mire helyrejöttek. Kipróbáltam mindent, főzőcskéztem, de ami úgy tűnik, végre igazán bevált az a Royal Canin érzékeny gyomrúaknak való tápja. És abban van gabona, az biztos.

Engem már nem érdekel, végre nem puffadnak a kutyáim és végre közel 1 év kínlódás után újra olyan vidám kis banda. Azt hittem, már sose jönnek helyre.

2012. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutya nem bírja ezeket az erős tápokat. (Főleg akkor, ha nem ilyenen nőttek fel.) Nyugodtan próbálj ki egy "gyengébb" (azért nem gagyi) tápot adni. Esetleg a Britet vagy a Joserát tudom ajánlani. Joserán belül az Economy nem olyan jó, de a többit bátram merem ajánlani. Nincs bennük búza, kukorica van. A Britből a csirkésben van kukorica és búza is, a bárányosban csak rizs. Én ezeket próbáltam, nálam nem fogytak tőlük, jól néznek ki. Ha nem allergiás a kutyád, akkor nem lesz baja a gabonától.
2012. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Mit jelent az, hogy lefogy?

Milyen fajta, mekkora és mennyi a tömege?

2012. szept. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A búza és a kukorica a rostok miatt szokott egy tápban jelen lenni (no meg olcsóságuk miatt), de nem is ez a baj vele, hanem az, hogy ételallergiát okozhat, illetve puffadáshoz vezethet. A kukorica esetében pedig eltolja a fehérje/szénhidrát/zsiradék arányokat a nem megfelelő irányba.


Ahhoz, hogy következtetéseket lehessen levonni a kutyáid fogyását illetően jó lenne tudni milyen fajról van szó milyen idős, mennyi idő után tapasztaltál fogyást és az milyen mértékű volt (súly előtte, utána). Azt sem ártana megvizsgálni (de legalábbis érdemes lenne), hogy a kutyádnak nincsenek-e bélférgei. Ugyanis a megfelelő táplálás esetén is képesek a túlszaporodó bélférgek fogyást okozni.

2012. szept. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám gyomra se birta az Acana tápot a Bewi doggal pedig nem volt semmi baja, a Brit premiumtól is ment a gyomra amig rájöttem, hogy a nagy fehérje tartalmuk miatt van a baj. Most brit premiumot eszik kenyérrel vagy főtt rizzsel eggyütt. Ha nem alergiás a gabonára akkor nincs miért ne adni gabonát tartalmazó tápot neki. Amikor nem lehetett kutyatápokat kapni akkor mit ettek a kutyák?
2012. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb az biztos, de ha ezek a tápok nem jöttek be akkor egyértelmű, hogy váltani kell. Első körben én olyan tápot keresnék amiben mondjuk rizs van, de kukorica, búza nincs, vagy amiben rizs meg kukorica van és nincs búza meg más egyéb.

Mi britről váltottunk át cibaura, mert nem tudtam eleget adni abból a tápból, ha meg egy bizonyos mennyiség felett kapott a kutyám belőle hasmenést okozott (bár amennyire tapasztalom, nem ez az átlag, mert sok mindenkinek bejön ez a táp).

A halas tápjában csak rizs van egyedüli gabonaforrásként a többiben meg rizs és kukorica is. Ettől szépen összeszedte magát 1-2hónap alatt és nem csak az én kutyám, hanem ismerőseimé is, akik szintén váltottak.

2012. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!