Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen trükköket tanítottat...

Ti milyen trükköket tanítottatok be a kutyátoknak? (Ül, Fekszik, helyedre stb. vagy valami különleges) Milyen módszerrel? (Jutalomfalatka, simi, dicséret)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Decemberben veszek egy kutyust! (Extra mini orkie-t) Az a kérdésem,hogy a ti kutyáitok mennyi idő alatt,milyen trükköket tanultak meg és milyen módszerrel? Mivel én szeretnék neki sok féle trükköt megtanítani. :)
2012. szept. 11. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Dicséretes, hogy így előre gondolkodsz, de ha olyan kutyust szeretnél, akit sokáig tanítgathatsz egészségben, ne vedd meg azt az "extra mini yorkit". Olvass utána a fajtáknak, tenyésztőknek, tenyésztő és szaporító közötti különbségeknek. Olyat, hogy mini vagy extra mini yorkie, nem fogsz találni, mert nem létezik, ezt a tisztességtelen szaporítók találták ki, hogy eladhassák a beltenyésztett, betegesen túltenyésztett standarden aluli méretű kiskutyákat a tudatlan vásárlóknak minél több pénzért. Amennyiért megveszed, annak jó eséllyel a többszörösét fogod otthagyni az állatorvosnál a mindenféle bajainak a gyógyítására. Plusz nem is biztos, hogy tényleg annyira "mini" lesz az a kutya, nem ritkán hallani, hogy a "mininek" vásárolt kutya nemhogy nem számít mininek, de még csak nem is fajtatiszta. A yorkie normál súlya 2-3 kg-ra tehető, nem is értem, minek kéne ezt még tovább kicsinyíteni.

Egyébként a trükköket mindenképp érdemes pozitív megerősítéssel tanítani, hogy a kutya is élvezze, és örömmel hajtsa végre. Jutalomfalattal, dicsérettel vagy játékkal, mindegy, amilörömet okoz a kutyának. Pl. a legtöbb kutya leül, ha vmi finomságot tartasz a feje fölött a kezedben, vagy lefekszik, ha előtte tartod a földön.Ilyenkor mondod az adott vezényszót és amikor rájön, mit kell csinálnia, megdicséred és odaadod neki.

2012. szept. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van. pozitív megerősítéssel érdemes tanítani a kutyát. én jutalomfalattal tettem. nagy trükköket nem sajátíttattam el vele, mert nem tartom annyira fontosnak, de szépen ül, fekszik, felugrik a levegőbe, ha kérem. emellett, kevésbé trükként inkább nevelési célzattal megtanítottam neki a "helyedre" és "marad" parancsot is, ami nagyon hasznos a nevelésben és az együttélésben - mindezt persze az első és legfontosabb "gyere ide" mellé, ami a behívhatóságot szolgálja. ennél többet nem tartottam fontosnak, úgyhogy az én blökim nincs túlképezve. a "hozd" volt még prondon, de igazából nem fűlik a foga az apportírozáshoz én meg nem erőltettem.
2012. szept. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, extra mini yorkie nem létezik.

(Fogadok, 25-30.000-nél nem drágábban hirdeti a "kedves" szaporító a kutyákat.)

"extra mini" attól lesz egy kutyus, hogy az anyukáját agyonelletik, és jellemzően a saját apjával, vérrokonával pároztatják. Ez a növekedési hormon hibás működését eredményezi (és emellett sokszor még ideggyengeséget, immunrendszeri, ízületi, keringési és egyéb rendellenességeket...)


Tanítás terén én is a pozitív megerősítés híve vagyok, méghozzá a klikkeres tanításé.:)

A klikker.hu-n találsz infókat, illetve ajánlom Vámosi Nagy Nóra Klikk! című könyvét, ebben még azt is megtalálod, milyen trükköket hogy taníts!:)

(És amíg megérkezik a kutyus, olvasgathatod Jan Fennell könyveit!:))


(Ha pedig tényleg szaporítótól vennéd a kutyust, tegyé lle róla... ha anyagi akadálya van annak, hogy 80-100.000-ért vegyél tenyésztőtől, keresd fel a yorkie fajtamentőket!)

2012. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor nem veszek extra mini kutyust! :D Egyébként ezeket horribilis árakon árulják.. jóval többért mint egy simát.. De ezek szerint inkább simát fogok venni. :)) A klikkeres módszerről már hallottam! Szerintem ki is próbálom,meg a jutalom falatkákat és a dicséretet is persze. :) Anyagi akadálya nincs a kutya vételnek,ha lenne inkább nem is vennék kutyust,mert hát miből tudnám etetni és megvenni neki a felszereléseket,oltatni stb. :) Szerencsére 20-ától munkába állok! Így karácsonyig mindent beszerzek a kutyusnak ami kell (Fekhely,póráz,hám,nyakörv,táp,jutalom falatka,klikker stbstb.) Aztán pedig jöhet a kutyus! :))
2012. szept. 13. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:

De jó!!!:)

Annyira jó tudni, hogy vannak még normális gazdik...:)

(jelen esetben gazdijelöltek...:))


Jó kutyázást!:)

2012. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! ^^
2012. szept. 13. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Megvan már a kutyus?Hogy álltok vele?
2013. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!