Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám krónikus nyalogató!?

A kutyám krónikus nyalogató!?

Figyelt kérdés
Ez az egyetlen dolog amiről nem tudtam leszoktatni. Kezet nyakat arcot lábat mindegy hogy hol ha épp olyanja van nem akarja abbahagyni probáltam jutalomfalattal hogy ha abbahagyta vagy orrpöcköléssel . De eggyik se vált be. Valami ötlet?

2012. szept. 12. 11:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
azért kérdeztem milyen időközönként csinálja mert lehet az epilepszia egy fajtája!
2012. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Persze ismeri.. Abba is hagyja tilátásra és aztán kezdi újra Igazából alakul csak eddig sokkal gyorsabban tanult meg mindent.
2012. szept. 12. 12:00
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálom akkor a tiltást továbra is az epilepsziára meg rákérdezek az állatorvosnál
2012. szept. 12. 12:02
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha még csak 9 hónapos,,le fog róla szokni.Ha ráparancsolsz ,hogy "NEM" vagy "FÚJJ"! Egyébként nálunk is nyalakodik a kutya,de csak a férjemet és nekem csak egy nyalást ad az arcomra,mert én nem engedek többet a nagyobbik fiamat soha nem nyalja meg, mert nem engedte neki soha,viszont a kisebbik fiammal sokat csibészkedik és amikor csak tud mindig meg nyalja ,ha mást nem akkor az ágyát nyálazza össze :D

Egyszóval meg kell tanítani kit nyalhat és kit nem!

2012. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%
A kutyák igy üdvözlik azt akit szeretnek, a falkában is egymás arcát nyalogasák, nem értem, hogy miért tartok kutyát ha ezt nem tudjátok elfogadni. Nem kell mondjuk megengedni neki, hogy az arcodat nyalogassa, helyette tartsd oda a kezed és ha befejezte megmosod a kezed, vagy édesanyád, mert ha jól értettem neki nem tetszik. Csak határt kell szabni, hogy hól nyalogathat.
2012. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni... :)) Az én labim lassan öt éves, és ugyan ezt csinálja, szerintem mániákus nyalogató...:DD

Engem mondjuk nem minden esetben zavar, de amikor megyek valahová szépen felöltözve és konkréten mindenemet összenyalja, ahol elér, na akkor agybajt kapok.:)

Ő tudja a "nem nyal" parancsot, arra abbahagyja. Én eltoltam a pofiját tőlem mindig, mikor ezt csinálta, sőt amikor meleg időben jött rá a nyalhatnék, akkor vizpermetezővel fújtam rá - imádja a vizet, de ezt ki nem állhatja. Szóval idővel rájött, hogy lehet puszit adni, csak parancsra abba kell hagyni. :)

2012. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az addig oké, hogy te arra adod a jutalomfalatot, hogy leállítod a nyalogatást. Ahhoz viszont, hogy le tudd állítani, neki el kell kezdenie. Ő is rájön arra, hogy de jó dolog a gazdit nyalogatni, mert majd ő leállít vele, és jön is a jutalom. Így pont ellentétes dolgot érsz el vele, mint amit szeretnél. A kutyák hihetetlenül zsiványak tudnak lenni. Én is a tiltást javaslom. Ha nem elég egyszer rászólni, akkor rászólsz ötször, tízszer, addig, amíg abba nem hagyja. A lényeg, hogy kitartó legyél, és ne az legyen, hogy na már ötször szóltam neki, én már unom, akkor hadd csinálja.
2012. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Erőspistával ,csililével, méregerős nyers pirospaprika darabjaival bekent kézzel odamész és hagyod nyalni.A hatás nem marad el.
2012. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez az epilepszia dolog érdekelne, még nem hallottam róla. Nálam van egy ilyen kutyus rehabilitáción, de nem gondoltam betegségre. Ő teljesen mániákus. Ha nincs ember a közelében, akkor nyalja az ágyat, ajtót, a másik kutyát, mindent, és alig lehet leállítani.
2012. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Az én kutyám is ilyen.

Ahol ér,legtöbbször vádli,lábhajlat,teljesen extázisba esik:D

Ha lehajolok,akkor ahol ér,kar,váll:D

2018. júl. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!