Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne így...

Mit tegyek, hogy ne így legyen? Lent bővebben.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szombaton fogom elhozni a berni pásztor kiskutyámat. Soha nem volt még kutyám, csak macskáim, degum, hörcsögök és madarak, nameg a kerti tó. Eddig nem féltem, de most elfogott az aggodalom, hogy hogyan óvjam meg a cicákat. Tudom, hogy létezik kutya macska barátság, de hogyan érhetem el, hogy a kiskutya ne bántsa se a kicsi se a nagy cicáimat? Ti hogyan szoktattátok össze? És amikor kölyök volt, akkor sem bántotta akár szándékosan, akár véletlen játékból a cicákat? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
2009. júl. 30. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kölyök kutya nem bántja a cicákat, hiszen játékos. Ha napi szinten látja a cicákat megszokja, hogy a családhoz tartoznak ők is.
2009. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a cicák reakciója is aggaszt, sosem volt még kapcsolatuk kutyával, és van anyacicám is. Ha esetleg az anya kölyökvédelemből nekitámad a kutyusnak, nem fogja utálni örökre a kiskutya a macskákat?
2009. júl. 30. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kiskutya szemtelenkedik, a macska biztos kioszt neki egy-két pofont, esetleg fúj rá. Így a kiskutya megtanulja, hogy nem szabad. Esetleg ha a kisebb cicákat bántaná, akkor nyugodtan szólj rá erélyesen, hisz ők még nem tudják magukat megvédeni. Tudni fogja a rangsort, azt, hogy a macskák felette állnak. Nyugi.:) Ha kezdettől fogva együtt tartod őket, akkor nem lesz gond. Jah, még valami: legyen külön tálja, mert nagyobb korában probléma lehet, hogy a cicák elől felfalja a kaját. :D Sok sikert!:)
2009. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ez megnyugtatott! Igazából rámijesztettek, hogy a kölyökkutya mindennel durván játszik, és féltem, hogy akkor most esetleg megharapja a kiscicáimat. De akkor biztos rákiabálok. Pont ezért választottam egy viszonylag békés kutyafajtát, hogy ne legyen probléma, remélem nem is lesz :):)Ez a külön tál jó ötlet! Köszönöm a tanácsodat! Még egy kérdés: Okozhat esetleg problémát, hogy 7 hetesen kell elhoznom a kölyökkutyát? Sajnos a tenyésztők utána elmennek és nem későbbi alkalom nincs. Ez jelenthet gondot a kutya macska kapcsolatban?
2009. júl. 30. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
A kiskutya ideális korban van ahhoz, hogy megbarátkozzon a cicákkal, emiatt ne aggódj! Én inkább őt félteném a nagy macskáktól... Ha a macskák még nem barátkoztak sose kutyával, akkor legyél óvatos. A kutyus valószínűleg barátságosan fog feléjük közelíteni, de megijedhetnek tőle, és csúnyán megkarmolhatják. Szóval adj nekik is időt, hogy megszokják az új jövevényt, és eleinte ne engedd oda hozzájuk a kutyust.
2009. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg ne hagyd, hogy a nagy macsekkal incselkedjen, a kutyus viszont 100%, hogy megszokja. :) Az persze lehet, hogy a kerten kívűl meg kergeti a macsókat, mert hát ők nem családtagok, és olyan gyorsan futnak, menekülnek... hogy azt muszáj elkapni akár macska akár nyest. ;)
2009. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az első időkben a macsek a főnök, aztán a kutya átveszi,cc: 3-hónapos kortól. de úgy fél éves korában rájön ,hogy a macska mindíg győz !

a kutyát kell félteni,a macska ragadozó ,a kutya nem.

2009. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!