Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Perverz étvággyal rendelkező...

Perverz étvággyal rendelkező gazdik vannak itt? Mitől alakul ki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kutyám megeszi az emberi ürüléket (hajléktalanokét ha nem veszem észre)és múltkor rongyot evett, ezt szintén nem vettem észre csak annyit láttam reggel a kertben, hogy kihányta a zoknit, a másik párját meg kikakilta. Majdnem elájultam mikor megláttam. Minőségi tápot eszik (Trovet, korábban Acana) és hetente 2-3-szor főtt kacsa, főtt vadhús, szóval változatos az étrendje. Minden nap futunk, tanulunk, játszunk. Azóta csinálja amióta ki lett ivartalanítva. Lehet semmi köze, de korábban nem volt ilyen probléma. A sírás kerülget ...

#kutya #perverz étvágy
2012. szept. 13. 13:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A saját és más kutyák székletét nem eszi! Emberi ürüléket, ló- és nyúlkakit eszik.
2012. szept. 13. 13:44
 12/19 anonim ***** válasza:
A ló azlrt eszi az ürülékét, mert vitaminhiánya van. Nem lehet nálatok is ez a probléma?
2012. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha lószart eszik az tényleg nem ártalmas a kutyára, viszont egyetértek vele, hogy undorító. Így én sosem hagytam a kutyámnak.

Kisebb korában ő is szintén az ember ürüléket ette. Ez vissza vezethető vitamin hiányra is, vagy ha például rossz táplálékkal eteted és kutya a saját ürüléket megeszi az azért van, mert az ürülékének is ugyanolyan íze/szaga van. Magyarán nem sokat hasznosít a tápanyagból így ő próbálja a hiányait pótolni.

Illetve ez az ürülék evés egy megszokás is lehet. Amit akár az alomtesóitól, anyjától vagy egy kiskorában ott lévő kutyától látott.

Én megtanítottam a kutyámnak a FÚJ parancsszót. Olyannyira, hogy a legjobb ételeket is meg kellett tagadnia, ha én ki mondtam a parancsszót. Olyan kutya pedig nincs aki az ürüléket jobban szereti mint például a sült májat (vagy akármi). Illetve nem keveset kapott is. Ha a parancsszó megtagadás után is belezabált, akkor repült valami felé és súlyos büntetés. Kizárás, kikötés, elfenekelés, élelem megvonás arra a napra, hideg zuhannyal szájöblítés. Ezek közül valamelyik verzió. A kutya nem hülye, tudja, hogy azért kapta. A fontos az, hogy azonnal reagálj. Nyilván ne játsz vele még két órát mielőtt megmosod a száját. Én úgy csináltam, hogy olyankor iszonyatosan leszidtam, felrángattam a fürdőkádba és kimostam a száját, utána egész nap nem szóltam hozzá és nem kapott estére enni. Úgy gondolom számára ez volt a legsúlyosabb büntetés, mivel elég ember/gazda centrikus.

Persze ha megtagadta a parancsszóra akkor sűrű jutalmazás.

Ez az egyik verzió. Ez nyilván könnyebben kivitelezhető, ha panel kutyáról van szó és mikor lent vagytok mindig látod mit csinál. Egy kerti kutyánál más.


A másik verzió amit tudok ajánlani, hogy pár kocka ananászt tegyél minden nap a kajájába. Ettől semmi baja nem lesz, viszont az ürülék nagyon büdös lesz tőle, tehát a sajátját már nem fogja megenni. Tudom nálad nem ez áll fent, de láttam itt olyat akinél igen.

Na meg érdemes lenne megnézni, hogy akkor tényleg mivel is etetünk.

2012. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 lakle ***** válasza:
100%
Üdv a klubban!:) Az én kutyám ugyanez. Mindent megeszik és bármilyen mennyiséget képes volna felfalni. Próbáltam leszoktatni a felzabálásról Erős Pistával..nem ment, szereti azt is...a chilit is...Annyit tudtam elérni kőkemény szigorral, h ki tudom vele köpetni ill. el tudom venni a tőle a dolgokat, de ha pont nem figyelek rá vagy messzebb megy akkor ugyanúgy feleszik mindent. Az enyémnek a legdurvább, amit lenyelt a melltartó pántom volt, nem akartam elhinni... Egyébként ivartalanítás előtt is ilyen volt, nem hiszem, h ennek köze van hozzá. Olyan 5-6 hónapos kora óta ilyen.
2012. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 lakle ***** válasza:
100%

A lócitromot minden kutya megeszi, én olyat még nem láttam, aki ne szerette volna és mindannyian egészséges kutyák voltak. Szerintem ez hülyeség, h vitaminhiány.

Azt gondolom, h azért van ez, mert az ösztöneikben ennyire erősen kódolva van a táplálékszerzés ösztöne. Csak a nevelés tud eredményt hozni és az is csak abban az egy esetben, ha ott vagy. Falkavezérség stb. ezeket biztosan ismered.

2012. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

ma 14:23! Hasznos amit írtál, köszi és a többieknek is köszönöm a válaszokat! A kutyám elég jól nevelt és engedelmes, a FÚJJ! parancsot is ismeri, de azért nem tökéletes, tehát parancsmegtagadások becsúsznak ritkán. Etetésnél mi csak olyant csinálunk, hogy leteszem elé a tálat és csak akkor kezd el enni, ha engedélyt adok rá, falkavezérséggel sincsen gond, de persze van olyan, hogy 10-ből 1-szer nem engedelmeskedik, becsúszik az ilyen. Mikor az utcáról szed fel valamit, olyan sunyin csinálja, hogy az hihetetlen, valahogy mindig kilesi azt az 5 másodpercet mikor nem figyelem.


Lócitrom nem is zavar, a zoknira ijedtem meg nagyon és tegnap a rongyát kezdte enni este sötétben (mert szoktunk "rongyozni" és azt kinn hagyom neki, mert van mikor egyedül is játszik vele), de szerencsére észre vettem és kivettem a szájából. Korábban a kisebb köveket vette a szájába és azzal szórakozott, de nem nyelte le, erről már leszoktattam, de most jött a rongyevés .... Azt tapasztaltam, hogy ha valamiról leszoktatom, talál másikat magának, tehát az okot kéne megtaláljuk, hogy miért csinálja. Valami oka biztosan van, hogy ezt csinálja. Ahogy olvastam neten, több oka van, akár emésztési probléma is lehet a háttérben.


Etetéssel kapcsolatban pedig nincsen tuti recept, én nagyon sokat töröm az agyam, hogy mit nem csinálok jól esetleg, és úgy gondolom, hogy változatos és kifejezetten jó az étrendje. Próbálom a lehető legjobbat adni a kutyámnak, szóval elképzelni sem tudom, hogyan csinálhatnám jobban. Jó biztos vannak jobb tápok, de nagytestű kutyám van, nem keveset eszik, anyagilag ennyit bírok, többet már nem, ez havi minimum 30.000 Ft.


Lehet, hogy kéne csináltatni egy bélvizsgálatot, hogy odabent rendben van-e minden ...., de egyelőre panaszai nincsenek.

2012. szept. 13. 15:37
 17/19 alice_L ***** válasza:

Haat, kropofagia akkor merulne fel ha az uruléken kivul egyéb szemetet nem enne, de azt allitod porszivo az eb, azaz nem valoszinu hogy hianyos az étrendje. Lehet hogy eleinte ez volt a hattérben, és ez alakult àt viselkedési formava. Megszokta hogy ezerrel figyelsz ra, nehogy valami hulyeséget felzabaljon, és elég jol rogzult a viselkedés, elvégre célat azonnal elérte vele, plusz még jopofa a dolog.

Elég gubancos az ugy, a legegyszerubb egy ilyen rogzitett viselkedésnél az hogy egy masikkal helyettesited, de ehhez nagyon kovetkezetesnek kell lenned.

2012. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 alice_L ***** válasza:

Hopsz, és az nem mondtam el hogy légy kovetkezetes :D

Diohéjban, pl ha épp valami szemetet zabal, akkor nem csak kiveszed a szajabol, lecseszed, hanem kinevezel egy jatékot ami csak a tiétek, pl egy madzagos labdat, és azzal jatszol vele, cibalod, majd egy jutalomfalattal elveszed tole. Ez a jaték szeansz kell hogy helyettesitse a figyelemfelhivo viselkedést, de ha valaki masnak van jobb rovid, azonnal bevetheto jaték otlete, akkor csinald azt.

Ezt a porszivo viselkedést csak rendkivuli figyelemmel kovetett kutyaknal lattam, akik amugy talalnak mas modot is arra hogy lekossék a gazdajuk, csak azok a modok nem zavaroak, azaz a gazda elfogadja globalisan hogy a kutya kikoveteli a figyelmet olyankor is mikor a gazdi épp nem adna neki magatol.

2012. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

MEKKORA egy BALF@$Z kutyáitok vannak nektek!


Sőt, ezek már nem is kutyák, ezek vérbeli DÖGök.

2017. márc. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!