Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörv kutyáknál...

Elektromos nyakörv kutyáknál mire jó?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Senkinek nem ajánlom. Volt már nálam olyan kutya rehabon, akit a gazdája teljesen tönkretett az elektromos nyakörvvel, a bőre szét volt égetve, és a kutya egy idegroncs volt.

Az egész azzal kezdődött, hogy a gazdi ezzel próbálta a fél éves kutyát (vizsla) fegyelmezni, hogy ne menjen túl messzire tőle. A kutya megijedt a hangtól és próbálta magáról leszedni. Közben félelmében futott, amerre látott, az idióta gazdája erre még erősebbre kapcsolta. A kutya 9 hónapos korára rettegett mindentől, agresszív volt félelmében.


Aki ilyet tesz a kutyájára, annak javaslom, hogy előtte tegye a saját bőréhez, és próbálja ki a legkisebb fokozaton... Aki e nélkül nem képes egy kutyát megnevelni, az inkább ne tartson állatot.

2012. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

Én már próbáltam kettes fokozaton is, ott éreztem egy kis bizsergést de semmi különös bajom nem lett tőle. Ez egy hasznos eszköz HOZZÁÉRTŐ KEZÉBEN, amit leírtál példának az az ember nyilván nem értett hozzá.

Én azt gondolom, hogy csak azok mondanak rosszat róla akik:

-nem tudják hogyan működik (volt aki meg volt róla győződve hogy ez olyan erős mint egy sokkoló)

- nem tudják megfelelően használni, ezért ahelyett hogy segített volna egy adott probléma megoldásán még többet hozott elő (mint az előttem írt példánál)

- nem is akarják megérteni hogyan működik, csak azt szajkózzák hogy kínzó eszköz

- eddig csak negatív példákat láttak (nem 1 darabot), bár ebben az esetben még érthető is.

Egyébként én sem ajánlom laikusoknak, de egy hozzáértő kiképző kezében sok olyan dolgon tud segíteni, amikor nincs kontroll alatt a kutya. ( én sem tudom normálisan használni, csak az alapokkal vagyok tisztában )

2012. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

OFF:"a bőre szét volt égetve..." -na pontosan ebből derül ki, hogy aki ezt írja az soha nem látott még elektromos nyakörvet, max. képen:) nem értem miért is ír ide ilyen sületlenségeket!?

-a kérdésre válaszolva "ON": általában egy kiképzőeszközt értenek ez alatt, rengeteg változata van: nagy távolságból lehet korrekciót végrehajtani, vagy akár az adott cselekvést jutalmazni, csupán hozzáértés és kondicionálás kérdése. A legelterjettebb készülékek multifunkciósak több fokozatú hangjelzés, vibra és elektoromos inpulzust bocsátanak ki, amely közül az utóbbi viszonylag nagy feszültségen történik, de rendkívül alacsony áramerőségen-fizikai sérülés kizárt, nem okoz fájdalmat!, de akárcsak egy-egy rosszul időzített megerősítés, jutalmazás, egy rosszul időzített, felesleges büntetés is komoly károkat okozhat a képzés során. Nem eszközfüggő a dolog, -legelterjettebb vadászkutyások és komoly munkakutyások körében, ahol nagy távolságból szükséges erős ingerközegben irányítani a kutyát. (Ja és ahogyan írták egy hallássérült kutya esetében aranyat érhet egy ilyen készülék!)

2012. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

nekem ma elmagyarázta egy gazdi, aki ilyet használ. wlvileg több fokozat van, van, a legkisebbet csak behívásra használja, nagyobbal meg leállítja ha pl. neki akar menni más kutyának.

ő azt mondta, kipróbálta magán, csak megcsípte, aztán annál lejjebb vette a kutyának. elvileg eddig 3-szor kellett megráznia vele a kutyát, már a távirányító látványára leáll a kutya és viszamegy a gazdájához.

nekem az a bajom vele, hogy ha tényleg így használod, akkor drága. ő azt mondta, ez 20 ezer volt, akkus és sokáig bírja, az olcsóbba sok elem kell.

meghallgattam, értem, de továbbra sem. ugyanolyan lúzerfegyver, mint a köves palack. én akkor inkább azt használom, ha már önerőből nem tudom leállítani a kutyát (béna vagyok, bevallom, nem mindig találom a hangom hozzá és akkor segít ez a vacak palack mert a kutyám remekül gátolható vele, mint sikerült kiderítenem... ehh). meg ezt pl. ha csak zsebből nyomod a gombot a kutya abszolút nem tudja a gazdához kötni, a palackot meg a gazda fogja...

szóval, továbbra is úgy gondolom, hogy hülyeség. és bár lehet "normálisan" is használni (rendőrségi, katonai, vadászkutyákat képeznek ki vele), attól még egyfajta állítkínzás. mert a rázás nem egyenlő azzal, hogy odamegyek és megrázom a grabancát...

2012. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
kiegészíteném mlég annyival, hogy bár valóban lehet normálisan használni (pl. süket kutyik), ha csak simán biselkedési problémák megoldására kéne, ha nem is tényleges állatkínzás, de nekem már sok(k)...
2012. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én el tudok képzelni olyan bűnt, amikor bevetném. Pl. van olyan kutya, amelyik olyan vadászösztönnel rendelkezik (esetleg már berögzült viselkedéssel), hogy ha mondjuk meglát egy macskát, akkor még a palackot is hiába vágod hozzá, megy, elkapja és megöli. Ez ugyan csak az én elméletem, nem próbáltam, de úgy gondolom, hogy ilyennél lazán bevetném az csípős nyakörvet. Kapásból a legerősebb fokozaton minden lacafaca nélkül. Elé tennék egy macskát és amint megindul rá, azonnal odapörkölni neki. Szerintem max. 2x kell eljátszani, és ez az egyébként önmegerősítő vadászást olyan rossz élménnyé teszi, hogy többet nem vadászik! Utána a nyakörv mehet a fiók mélyére. Rendszeres büntetésre vagy kiképzésre én se használnám.
2012. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!