Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGITSEG! Kutyaim kozti...

SEGITSEG! Kutyaim kozti verekedes mas kutya hatasara! Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyam.Egy kan es ket szuka:egy kistermetu ivartalanitott,es nagy termetu meg nem ivartalanitott.A ket szukam nagyon szereti egymast,rengeteget jatszanak egyutt,puszilgajak egymast.Regebben neha voltak nezetelteresek koztuk,jatekon vagy kajan,de felleptem erelyesen ezekben a helyzetekben,hogy lassak nem turom az ilyesmit.Mindenben egy szora szot fogadnak nekem,teljesen falkavezernek tartanak.Mas kutyakkal szemben sem agresszivak kint az utcan,baratkoznak.Viszont a problema ott kezdodik,mikor a keritesen belul vannak,tehat az udvaron,es megjelenik egy poraz nelkul setaltatott kutya,akit mellesleg a keritesunkhez is engednek,illetve ha kobor kutya jon es idejon a keriteshez(csak ha idejonnek) megtortenik a baj,es az en ket szukam kozt.Mert annyira beindulnak,ugatjak a kint levo kutyat,szaladgalnak,osszegabalyodnak nagy hevben,vagy csak egyik jobban akarja ugatni mint a masik,es kitor egy eszeveszett verekedes.Ilyenkor olyan verekedes tor ki,hogy barmennyire orditok,meg sem halljak,csak tepik egymast,iszonyu.El lehet kepzelni milyen ijjeszto latvany hisz egy kistermetum van egy naggyal.Mar tobbszor serulesek lettek belole,es meg jo hogy csak az es nem tragedia.Maskor ha egyeben osszeszolalkoznak,egy szora abbahagyjak,de ilyenkor alig tudom oket megfekezni.Mi tevo legyek?Hogyan akadalyozzam meg?Es miert van ez mikor mas kutya ide jon hozzajuk keritesen kivul?Miert egymast verik utana ossze?Rivalizalas gondolom,...de mi a megoldas erre a helyzetre,mert csak ezt nem tudom kezelni?KERLEK SEGITSETEK!!!!Nem mondom,mert ritka,tenyleg,de mikor megtortenik,borzaszto,meg ha nem is zseulnek meg,utana nekem kell ido mig megemesztem,mert szornyu latni,ugy feltem oket hogy bajuk esik.

2012. szept. 13. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert túlságosan felizgatják magukat az érkező kutya miatt. Akkor jellemző ez a viselkedés, ha a kutyák nincsenek kellőképpen lefárasztva, ezért az egyetlen dologba ölik minden energiájukat, amibe tudják: a házőrzésbe. Akkor viszont "robbannak". Nem tudom, mennyit sétáltatod meg dolgoztatod őket, de tuti biztos, hogy többre lenne szükségük.
2012. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
nem nagyon tudok segíteni, de ha legközelebb is összeugranak, akkor slaggal locsolj rájuk, az megzavarja őket és abbahagyják a verekedést
2012. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ismerős helyzet, felénk is sok családi háznál látok ilyet. Két v. több kutya el van békében, de amint arra megyek kutyámmal, egymásnak esnek. Akumi jót írt, minél több fárasztás és energialevezetés szükséges!

Mellette én azt csinálnám, hogy amint megjelenik egy másik kutya kint, azonnal odamegyek a kerítéshez, és átveszem a terepet, elküldöm a kutyákat. Tehát nem elhívom őket, hanem én, mint falkavezér veszem át az irányítást. Ezt sokszor-sokszor kell eljátszani...hasznos lehet, ha ezen alkalmakon kívül a kutyák nem tudnának a kerítéshez menni egy jó darabig

2012. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit mondjak erre a lefarasztasra,mert sokat setalunk es emellett az udvaron is rengeteget jatszok veluk,futtatom oket,labdazunk,es mindemellett egymassal is kis alvas szunetekkel egesz nap jatszanak,kergetoznek az udvaron.Tenyleg,azert egesz nap mozgasban vannak.Nem tudom hogy tudnam ezt megelozni.A lelocsolasra gondoltam en is,...azt meg is fogom probalni legkozelebb,bar jobban szeretnem ha nem lennenek ilyen esetek.Es mi van ha nem vagyok itthon es nincs ki megfekezze oket?Ettol is nagyon felek,...nem tudom hogy szoktassam le oket...
2012. szept. 13. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:

A szellemi fárasztás szokott lenni a kulcs ilyen esetekben. Az, hogy kicsit játszanak meg kocognak, nem sokat számít, ők arra lettek kitalálva, hogy egész nap ezt csinálják, ha kell. De ha feladatuk van, koncentrálni kell valamire, akkor sokkal jobban lefáradnak. Szóval nem tudom, milyen fajtájúak, vagy milyen stílusúak, de kicsit feküdj rá az agymunkára.

[link]

Ez például sokat segíthet, mindegyik olyan gyakorlat, ami fizikailag is fárasztó, meg folyamatosan koncentrálni kell rá. De ha nálatok az engedelmes gyakorlatok is elegek, vagy trükktanítással akarod őket lefoglalni, azt is csinálhatod, attól is szépen kidőlnek, ha nem hagyod őket káoszkodni közben, mert ha csapong a figyelmük, akkor ugye adtál a sz*rnak egy pofont, ugyanúgy hiperaktívak lesznek :)

2012. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy segít e de Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvében van egy eset amit leír abban egy kutyáról van szó aki megőrül a kerítésnél de talán kipróbálhatnád a módszerét hátha hat nálatok is mert azon kívül amit előttem már leírtak nem nagyon tudok mást mondani.:/
2012. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!