Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam?

Ivartalanítsam?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 8 hónap körüli szuka németjuhász, és egy 8 hét körüli amstaff szuka.

Új kutyák mind a ketten, a németjuhász kicsit hiperaktív, és elég rossz.. (alig fogad szót) az amstaff meg rám hallgat, folyton velem van nem hagy el hiába hívja bárki ha meghallja a hangom egyből hozzám szalad.(első perctől kezdve engem fogadott el)

Az a baj velük hogy ha nem a német juhász piszkálja a stafit, akkor fordítva. Eleinte nyalják egymást, játszanak, aztán a németjuhász bedurvul a picivel elkezdi rángatni a lábát meg harapdálja, aztán a pici bepörög és elkezdenek marakodni.

Ma például a pici elkezdte szorítani a németjuhász nyakát a németjuhász meg elkezdte fellökte és elkezdte folytogatni a kicst. Azonnal rájukordítottam, és mind a kettőnek levertem egy fülest hogy fejezzék be, aztán egy darabig csend volt, de utána folytatták.

Nem akarom hogy hónapok múlva a stafi kinyírja a németjuhászt.. Ezért remélem hogy az ivartalanítás egy jó megoldás lenne, a kérdés az, hogy MELYIKET lenne érdemes?


2012. jan. 6. 23:17
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

1) Bocsi a szóismétlésért vagy a helyesírási hibáért.

2) Egyébként az is a baj hogy a németjuhász el van kényeztetve. Miután megtörtént a szidalmazás, anyám elkezdett ordítani velem hogy ne bántsam a szegény pici kutyusát, miért ütöm meg, mert csak 'játszanak'. Igen ám, de majd lesz sírás rívás ha a stafi megnő és komolyra fordulnak a dolgok, de ezt nem fogja fel.

Még vele is van egy kiadós beszélgetésem, hogy NE TEGYEN KÜLÖNBSÉGET a kutyák közt, és hagyja, hogy én irányítsam őket, ne a kutyák minket..

2012. jan. 6. 23:21
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
A fojtogatni az pontos j vel írandó!
2012. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1-es pont.
2012. jan. 6. 23:25
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem az ivartalanítás nem oldja meg a problémád. Ahogy tapasztaltam a németjuhászok alapjáraton ilyenek, következetes, határozott nevelés kell nekik mert nagy bajkeverők lesznek. Az ivartalanítás ajánlott, mert így biztosan nem kell félni attól h felesleges kutyusok lesznek és nem fognak kan kutyák sem betámadni sétáltatáskor pl.
2012. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De ha nem oldja meg, a problémát, akkor esetleg van valami tanácsod?
2012. jan. 6. 23:28
 6/22 anonim ***** válasza:
Szukáknál nem csökkenti az agressziót az ivartalanítás, sőt, néha éppen növeli. Viszont ettől függetlenül én kipakoltatnám őket, mert tüzelésnél csúnya verekedések lehetnek, olyankor idegesebbek, és ha pont egyszerre jön rájuk az öt perc... Érted.
2012. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát tüzelésnél esetleg azt meg tudom csinálni hogy becsukom őket kennelbe. (Felváltva persze, például az egyik estére bent van akkor a másik kint, reggel csere.. stb.) Nem nagyon szeretnék megválni egyiktől sem, de azt sem szeretném hogy baj legyen belőle..
2012. jan. 6. 23:31
 8/22 anonim ***** válasza:

Igazából az lenne a legjobb, ha mindkettőt ivartalaníttatnád, de az első tüzelésüket legalább várd ki.

Ami a többit illeti, fizikai erőszakkal ne neveld őket, mert úgy sem éred el azt, amit akarnál ezzel. Az amstaff még nagyon fiatal, ilyenkor ne büntesd, vagy legalábbis csak finoman fél éves koráig. A nj pedig valószínűleg nem fogad el téged vezérnek, ha a "büntetés" után is folytatta a megkezdett harcot/játékot, vagy csak ez nem volt hatásos, nem értette meg a szabályt. Kutyasuliba kéne elmenned a kutyákkal (egyenlőre persze csak a nj-szal), ott tudnak neked segíteni ebben a problémában.

2012. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ne várd meg, amíg összevesznek: már ha látod, hogy durvul be, akkor állítsd le. Az ellen talán anyádnak se lesz kifogása, hogy a nyakörvénél ránts egyet rajta.

Egyébként mennyit foglalkozol velük? A németjuhászt lehet, hogy jobban le kéne fárasztani, hogy ne legyen ereje pattogni.

2012. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem tudok tanácsot adni, csak a tapasztalatom írom le.


Nekünk stafford szukánk van és ivartalanítása óta semmiben nem változott a jelleme.

Minket imád, engedelmes, viszont hajlamos arra, hogy próbálgassa a határait és a védőösztöne rettentő fejlett.

Kutyákkal való játékban is mindig ő a domináns, volt már, hogy megtermett németjuhászt és cane corsot futamított meg.

Nem agresszív, csupán domináns.

Szóval az ivartalanítás nálunk ilyen szempontból semmit nem ért, bár mi nem is ezért műttettük meg.

2012. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!