Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak menhelyek, meg alapítványok ami tele van fajtiszta kutyákkal, viszont ha én?

Figyelt kérdés
hirdetést adok fel, hogy örökbe fogadnék FELNŐTT fajtiszta kutyát, (pont olyan fajta nem volt most ami gazdára vár) akkor mindenki úgy nekem esik mintha egy kacsalábon forgó kastélyt szeretnék. Másnap meg kirakják szerencsétlen kuty-ot az út szélére, vagy jobb esetben elviszik egy menhelyre.
2012. szept. 13. 21:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert aki kutyát akar tartani, az szíveskedik utánajárni, kiválasztani a neki megfelelő egyedet, nem csak feladni a hirdetést és várni a sült galambot. Ha utánanéztél, és most nincs olyan, vársz, amíg lesz. Te válaszd ki a kutyádat, ne az válasszon neked kutyát, aki nem ismer.

Na meg aki fajtatiszta kutyát akar örökbe fogadni, az általában gyanús, hogy esetleg szaporítani akar vele, ezért kezelik ilyen ellenségesen. Szóval legyél türelmes, szólj a fajtamentőknek, ha vannak, meg a menhelyeknek, jobb sintértelepeknek, hogy ha bekerül ilyen kutya, szóljanak neked, mert esetleg befogadnád, szigorúan ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel.

2012. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%
Mellesleg mutass már nekem menhelyet tele fajtatiszta kutyákkal, érdekel, kik gyűjtik őket... :)
2012. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy a menhelyeken kevés a bekerülő fajtiszta kutya. Inkább keverék kutyák vannak. Jobb helyeken jól leellenőrzik a gazdi jelölteket, és nem adnak minden jött mentnek kutyát.
2012. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
2012. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Még az illatoson is sokszor van fajtatiszta kutya, gondolom, akkor máshol is van.
2012. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Tessék, bőven van fajtatiszta is közöttük.

[link]

2012. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Igen minden menhely tele van kutyákkal. (ezt írtad fajtiszta) meg hát cicák is vannak itt-ott. Amit te gondolsz az fajTAtiszta ami a menhelyen nem igen van mert senki sem adja le a kutyáját törzskönyvel együtt. Hivatalosan csak fajta jellegű keverék lehet. Nagyon sok keverèk kutyus van és biztos akad olyan keverék amiben az a fajta is benne van amit szeretnél.

A hirdetés meg azért nem jó mert látatlanba megveszel/örökbe fogadsz egy kutyát ki tudja miért szabadulnának meg tőle.

Van egy oldal (telefonról bocsi de nem tudok linkelni) ahol nagyon sok kutya van és szinte minden féle, fajta.

Ird be Google-ba hogy állat.infó.hu vagy valami ilyesmi de 1000% hogy megtalálod az oldalt. Szerintem nézz szétt ott is.

2012. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat: Írd, szét* ezeket elírtam.
2012. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Jobb menhelyen szabály, hogy előzetes barátkozás, ismerkedés nélkül nem adnak örökbe se kutyát, se macskát.
2012. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
A vannak fajtatiszták, meg a tele van velük a menhely azért két különböző dolog. Száz kutyára mindig akad három-négy, de azt azért nem nevezném olyan marha nagy tömegnyomornak :)
2012. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!