Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak menhelyek, meg alapítványok ami tele van fajtiszta kutyákkal, viszont ha én?

Figyelt kérdés
hirdetést adok fel, hogy örökbe fogadnék FELNŐTT fajtiszta kutyát, (pont olyan fajta nem volt most ami gazdára vár) akkor mindenki úgy nekem esik mintha egy kacsalábon forgó kastélyt szeretnék. Másnap meg kirakják szerencsétlen kuty-ot az út szélére, vagy jobb esetben elviszik egy menhelyre.
2012. szept. 13. 21:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert akik fajtatiszta kutyát akarnak, azok lehetőleg kölyköt, és lehetőleg szukát...

A menhelyeken többnyire olyan "fajtatiszta" kutyák vannak, akikből sok van (beagle, vizsla, német juhász, tacskó) de fogadjunk hogy nem találsz egy yorkit, vagy fr. bullit sem. Csak mert az elmúlt hetekben több hirdetésben is ezeket a fajtát akarták ingyen.

2012. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyáltalán nem akarom szaporítani, ezért olyat keresek ami ivartalanítva van, vagy majd én viszem állatorvoshoz. (bár ha azt vesszük ezt egy szaporító is mondhatja magáról) Abban igazatok van, hogy talán az mégsem jó ötlet ha csak valaki "hozzám vág" egy kutyát, mert tényleg nem tudhatom az előzményeket.
2012. szept. 14. 08:50
 13/26 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát szeretnél? Nincs fajtamentésük?
2012. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Rottweilert. Nem tudom, hogy van-e fajta mentésük. Nem akarom szaporítani, nem akarok vadállatot faragni belőle, csak őrizze a házat, játsszon velem sokat, tudjam vinni kirándulni, sétálni, stb, (ne csak az udvaron élje le az életét) ha jön egy vendég akkor ne tépje le a karját. Ja, meg ne gyilkoljon le minden kutyát-macskát ami az útjába kerül. És nem azért nem veszek pl. 200.000 Ft-ért mert nincs rá pénzem, de nekem nem kell törzskönyv meg minden ilyesmi, azon kívül meg nem egy menhelyen jártam ahol találtam már ilyen fajtát, csak sajnos azok előtte olyan körülmények között éltek, hogy egy élet kevés lenne hogy kutyát faragjak belőlük. Vagyis idővel lehetne, de "sajnos" nem egyedül élek a házban.
2012. szept. 14. 15:57
 15/26 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondásos nekem.

Szeretnél egy jó kutyát, vagyis akinek jó az idegrendszere, de a törzskönyv nem fontos...

Pont ez a lényeg: csak akkor lesz jó idegrendszerű kutyád, ha megbízható tenyésztőtől vásárolod azt a kutyát. Ő odafigyel a tenyésztésbe vett kutyák idegrendszerére is, nemcsak 'összepakolja' a kant a szukával. Pont a tk. nélküli, rossz helyről származó kutyákkal vannak olyan problémák, amiket felsoroltál.

A tenyésztő nem véletlenül tenyésztő. Ő ért hozzá, a kutyákhoz, a genetikához, mindenhez. Nem véletlenül szajkózzuk itt, hogy fajtatiszta kutyát csak megbízható helyről vásároljon az ember. Tudom, hogy sokba kerül (bár a kiadásokhoz képest nem is), de Tv-t, számítógépet stb. sem a kínai piacon vásárol az ember. Akkor egy kutyát miért???

A másik lehetőség a menhely, gyepmesteri telep, fajtamentés (ha van). Ilyen helyekre általában nem a jól szocializált, jó körülmények közt tartott kutyák kerülnek. És a roti pont egy olyan fajta, amit nagyon el lehet rontani.

2012. szept. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

[link]


roti fajtamentés


sajnos igen,a roti pont az a fajta kutya amit nagyon könnyen lehet félre nevelni,szerintem kutyasulival teljesen rendbe hozható egy kutya,bár egy mindenkire támadó,kiszámíthatatlan kutyából sok idő mire megbízható kutya lesz,de semmi sem lehetetlen..

2012. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Mert azt hiszik, hogy szaporítani akarod.


Rólad eszembe jut a saját sztorink, mi is fajtatiszta rotit akartunk, de közbeszólt a szerelem-vagy mi a szösz.

4 éve fogadtunk örökbe egy roti-t.masztiff keveréket menhelyről.Kölcsönös szerelem volt első látásra :)).Jaj, még most is magam előtt látom a nagy, hatalmas mackót, amint két lábra állva nézett ránk a hatalmas csokibarna szemeivel :)) *.*

Kiváló kutya,soha előtte nem volt még ilyen jó, hű, és megbízható kutyánk.

Az előéletéről semmit nem tudunk, mert a gondozók szerint a menhely előtt találtak rá.Az tuti, hogy nagyon jó gazdija lehetett előttünk, mert a viselkedéséből látszott, hogy kutyaiskolába is járt, a bundája pedig nagyon jól ápolt volt, és már ivartalanítva került a menhelyre(a többi menhelyi kutyával ellentétben).

Súlya, egészsége, idegei rendben voltak/vannak, fogalmunk sincs miért lett menhelyre adva.


Sikeres keresgélést kívánok, de vigyázz, mert a szerelem-vagy mi-nem válogat és a végén még eltérít a szándékodtól :D

2012. szept. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Jaj, még most is magam előtt látom a nagy, hatalmas mackót, amint két lábra állva nézett ránk a hatalmas csokibarna szemeivel"

Ezt a pillanatot keresem én is :)

2012. szept. 15. 07:14
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Idős kutyánk elment örökre, nagyon szerettem volna ugyanolyat, de... elmentem egy menhely előtt, éppen sétáltattak az önkéntesek az utcán. Egy kis soványka, meglehetősen lehangoló külsejű kutyus odarohant hozzám, lehajoltam és megölelt, belenézett a szemembe. Végem volt, igaz, nem hozhattam el rögtön, előbb barátkozni kellett. Most egy nagyon szép, izmos, megelégedett kutyus őrzi a házat, lassan megtanulja, hogy mit nem szabad tennie, pl. séta közben. Okos, hűséges, játékos, nem érdekel, hogy nem olyan, mint amilyet akartunk, hogy keverék. Annyira jó természete van, fogalmam sincs, miért nem kellett az eredeti gazdájának. Menj el egy jobb menhelyre (ahol nem szűk ketrecekben vannak a kutyák, hanem elkerítetten, de szabadon) és hagyd, hogy ők válasszanak. Amelyik ezt teszi veled (odarohan, megölel, puszit ad), az a te kutyád. De úgyis érzeni fogod, hogy ő az.
2012. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Egy ismerős az Illatos útról szeretett volna elhozni kutyát. Talált egy rótit, leadott kutya volt, de már a rendelőben, ahol kitöltik a papírokat habzott a szája, aztán eldobta magát,szerencsétlen jószág epilepsziás volt. Visszamondta az egészet és eljött. A leadott kutyáknál gyógyithatatlan betegség is lehet az oka, amiért leadták.
2012. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!