Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy kell segiteni kan...

Igaz hogy kell segiteni kan (németjuhász) kutyusnak fedezéskor? Hogy működik ez az egész? Bővebb hosszabb válaszokat várok!

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a kutyád tenyésztőjét megkérdezni,Ő tanácsot ad abban is,hogy egyáltalán milyen minőségű a kutyád.

A nj különben is elég "gyári hibás"fajta,sok a dp-s,ideggyenge egyed,pont a tudatlan "hadd fedezzen egyszer,olyan szép"jellegű szaporításnak köszönhetően.A nj fajtamentők pedig belefulladnakl a gyönyörű,fajtatiszta nj kutyákba,jópáron nem is tudnak segíteni,egyszerűen nincs hely az ország sintértelepeire zárt minden nj-nak.

A kutyádnak megvan a kiállítási minősítése,egészségügyi szűrése,munkavizsga stb?

2009. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mivel a kutyám még nincs 4 hónapos ezért nincs meg a minősitése! de viszont dysplasia mentes ,tk-ves!

Apa: VA1 Pakros dˇ Ulmental fia Braveheart Hanno!

Anya: Quiney V.H. Tjeuke Meer

többszörösen bevizsgáltatott az én kutyusom!!!csak mégis kiváncsi vagyok hogy végülis hogy kell fedezni! a Pakros gazdija tőlünk 300km-re lakik és azért nem fogok utazni ennyit! ezért irok ide és gyüjtöm mindenhonnan az ninformációt!

2009. júl. 31. 10:00
 3/19 anonim ***** válasza:

Tök felesleges fedeztetni. Iszonyú sok nj van az országban, a fajtamentés se győzi. A kutyafajták közül az egyik legtelítetteb piac.

Azért mert, szép, eredményes, nem kell pároztatni.

Ha valóban tenyészteni szeretnél, akkor a megfelelő ismeret megszerzésére ez a fórum nem alkalmas.


Ezt a staffi - tenyésztés kérdés topicjába írtam, de ide is beillik, csak a staffit nj-nak értsd. Minden igaz ide is.

"Ha érdeklődsz a fajta iránt, akkor előbb ismerkedj meg vele, járj el kiállításokra tanulni, vegyél szakkönyveket, nem árt némi genetikai és biológiai háttértudás sem. Végezz el egy tenyésztői tanfolyamot. Addig is eljárhatsz menhelyekre staffikat és pitteket sétáltatni, és szembesülni fogsz vele, hogy miért nincsen értelme szaporítani őket! Menj fel az expresszre, vaterára, ötvenesével fogja kidobálni a találatokat az agyonelletett, szaporított, halálra viadaloztatott, beteg, szüretlen, nyomorék kutyákat.

Ha komolyan szeretnéd csinálni, akkor szánj 1-2 évet az ismerkedésre, a megfelelő háttértudásra, a papírmunkára (MEOE), a megfelelő kanok és szukák kiválasztására, kennelekre, és arra, hogy ha majd valamelyik állatvédő szervezet felhív, hogy az egyik kutyádat most mentették meg egy viadalról, akkor azt maradéktalanul vissza tudd venni, és meg tudd gyógyítani mind testileg, mind lelkileg.

Egy igazi tenyésztő kertjében mindig van legalább 1-2 üres kennel az eladott almaiból segítségre szoruló kutyának.

CSAAAAAAK örökbefogadási szerződéssel, törzskönyvvel, szűrt szülőktől, chippelve, 8 hetes kor után, és amennyiben nem tenyésztésre szánt, ivartalanítási kötelezettséggel ad örökbe kutyát.

Én egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogyha lehoz vki egy almot, akkor képtelen egy rohadt papírra felírni az új tulaj adatait...

Az állatok ára, a szűrővizsgálatok, a megfelelő lakóhely kialakítása, az ételek, gyógyszerek, vitaminok, stb.,a babák nevelése 8 hetes korukig vagy még tovább, a papírmunkák ára, jajj itt egy tüdőgyuszi, jajj ott egy lábtörés vagy daganat, stb., stb., én kapásból fél milliót szánnék rá, de talán inkább 1 milliót.

A kutyatenyésztés hatalmas munka és felelősség, de anyagilag semmiképpen nem éri meg. Nehogy azt hidd, hogy azért, mert egy fajtatiszta kiskutya 100e Ft-ba kerül, akkor attól dúsgazdag leszel. A folyamat maga, a pároztatás tervezésétől az eladásig kerül ennyibe, a haszon szinte nulla (vagy még veszteséges!

Nem éri meg, pláne nem Magyarországon, ahol százszámra árulják a szaporítók 10-20 ezrekért ezeket a fajtákat.

Részemről - bele se kezdj...

A nevelésről, törődésről, sétákról említést se tettem. Még 1 kutyánál is nyűg tud lenni, nem hogy egy tenyészetnél!"

2009. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elvileg egy épeszű,normális ösztönű kutyának nem kell segíteni fedezéskor(lásd pl.mikor a kanokmeglépnek és gond nélkül befedezik a környékbeli tüzelő szukákat).
2009. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tisztelt Hossz regényt iró kommentelő! ez a fajta a legismertebb! nemhogy nem kell szaporitani hanem amennyi van még az is kevés!! a legszebb legokossabb leginteligensebb fajta a Nm! amint irtam(lásd feljebb) az én kutyáim mind német kennelből vannak! dysplazia mentesek,többszöri vizsgálatokon estek tul! tk-esek! 850000 ft ot fektettem be idáig! nemhiszem hogy veszteség lessz belőle! már kérték nemkevesen őket! természetesen nem adom! a célom az hogy tenyésztés szempontjábol továbbvigyem a kutyáim adottságait külső szépségüket! az sem igaz hogy 10-20 ezrek az ilyenfajta kutyák! főleg ezek amik nekem vannak! amennyiért én vettem a kanomat, szerintem a havi fizetésed 5-6 x-orosa nincs annyi! különben sem kértem volna itt tanácsot! csak a nagybattyám az unokabáttyám,és a nővérem(akik mind nm-tenyésztésével foglalkoznak, és egyszer sem volt veszteségük!! sőőőtt... házat, autót, és miegymás luxusdolgokat kerestek ebböl!)[akik jelenleg is kint vannak Németben] én személyszerint hollandia,németországba fogom a kutyusokat adni! és hidd el nem 10-20 ezer forintért! egyébként is te nagyon átváltottál a a témában! amit leirtál nem kérdezte senki!nem vitatkozás a célom ugyhogy most megyek etetni! további szép napot!!
2009. júl. 31. 19:33
 6/19 anonim ***** válasza:

Kevés??????

Voltál már mnhelyen vagy sintértelepen?Érdekes módon mindenhol van belőlük,túl sok is.

Annyi,hogy a fajtamentők sem győzik,sokat meg tudnak menteni,de nem mindet sajnos.

2009. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy Németországban kevés az nj, Magyarországon tuti nem. Ha nem hiszed, győződj meg róla a a saját szemeddel a fajtamentésnél, vedd fel a tagokkal a kapcsolatot, segíts be egy kicsit a munkájukba, egyből nem fogod kevésnek látni a segítségre szoruló nj-kat!!! És utána nézz körbe a menhelyeken, sintértelepeken is!

Ha ennyire szuper, zseniális nj tenyésztő az egész családod, No-ból importálsz és exportálsz kutyákat, akkor hogy lehet az, hogy még a fedezés menetét sem ismered???

Ha ennyi sok pénzed van, akkor inkább 1-2 agyonellett, láncon tönkrement, súlyosan elhanyagolt, dp-s, genetikailag, lelkileg, testileg defektes kutya műtétjébe fektess be, vagy a fajtamentés költségeibe! De rehabilitálhatsz szaporított, idegileg gyenge, félrenevelt 5-6 éves nj-kat is...

Vegyél egy kicsit szervesen részt a magyarországi állatvédelmi munkában, mentésben, és egyből rá fogsz jönni, nem kell több kutya, még igazándiból tenyésztett sem.

2009. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:
76%

Csak a szocializálatlan ideggyenge fosoknak kell segíteni....

Egyébként Te meg ne akarj fedeztetni mert sík hülye vagy a fajtához, ráadásul hazudsz is...

Azt mondod 4 hónapos a baby és DP mentes(sírnom kell a röhögéstől) 24 hónapos kor után mondható ki a kutyáról a DP minősítés, addig max előszűretni lehet!

Ha meg mindenki NJ-t tenyészt a családba mi a f*szt kérdezősködsz itt? Kérdezd meg tőlük!A kutyatenyésztésből nem lehet meggazdagodni!Amiről Te beszélsz az a haszonszerzésből elkövetett szaporítás a kutyák kárára!

Szerintem húzzátok fel magatokat az első fára családostól,jobb lesz így mindenkinek!

Üdv: a Nagy kutyás csaj

2009. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Tisztelt Nagy Kutyás Csaj! mivel a családom 5 hónap mulva jön haza azért kértem itt segiteni! a családom 24 éve foglalkozik Nm-kal! igen a szűrés előszürés volt ami teljesen Jó lett! nem kell tegyed magad elhiszem nagy kutyás vagy(egy nagy csicska) :D ha majd 24 éve foglalkozol Nm-okkal akkor ird meg levélben vagy E-mailban légyszives! nagyon egy gusztustalan szánalmas hölgy(nő)[qrva] Lehetsz! de nem érdekel! akkor sincsenek ilyen kutyáid mint nekem! 850000 ft ot fektettem be de 8500000 ft PLusszba leszek hidd el! ilyen szánalmasok légyszi ne irjanak mint te vagy! senkiházi barom!!! csunyábbakat azért nem irtam mert tisztelem a Hölgyeket! de rád nem lehet mondani hogy hölgy! sőőőt még szukát se! pedig ilyet kutyára mondunk!
2009. aug. 2. 00:08
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja és biztos le××××tad az apámat meg a bátyámat azért mondtad hogy akaszuk fel magunkat? mindent elérünk amit akarunk! te szánalmas!!! fos!:D:D::D
2009. aug. 2. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!