Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostanában mennyibe kerül egy...

Mostanában mennyibe kerül egy fajtatiszta felnőtt Yorki kutyus törzskönyvvel?

Figyelt kérdés
Nem venni szeretnék, hanem eladni. Sajnos meg kell válnom a kutyusomtól. 4 éve vettem 60 ezer Ft-ért, de nem tudom most mennyiért mennek. Igazából nem az számít, hogy mennyit kapok érte, hanem hogy milyen helyre adom. Tenyésztésre nem alkalmas mert sosem vittem kiállításra, ezért csak hobbi célra adom rendes gazdinak, nem tenyésztőnek vagy szaporítónak. Szerintetek mennyit kérhetek érte?
2009. júl. 31. 07:24
 1/7 A kérdező kommentje:
20-30 ezer Ft-ra gondoltunk. Szerintetek? Nem akarok sokat kérni érte, de ajándékba sem akarom adni, mert félek, hogy akkor nem becsülik meg és rossz sorsa lesz. Talán ha fizetnek érte jobban megbecsülik...
2009. júl. 31. 07:31
 2/7 anonim ***** válasza:

ÉN 20 ezer forintért vettem kb. fél éve 6 évesen, törzskönnyvel.

Viszont nem volt ivartalanítva, ezt és az útlevelet nekem kellet állnom.

2009. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak ivartalanítva add oda. Aki tényleg csak társnak szeretné, így is elfogadja. Viszont ha ivarosan adod oda, nem tudhatod, nem-e egy kölyökgyároshoz kerül, sajnos már nagyon jó dumákkal jönnek. Így biztonságosabb. Kérheted a műtét árát cserébe.
2009. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
az egyik ismim 120 ezerért vett de én nézegettem a neten és eddig a legolcsóbbat 35 ezerért láttam
2009. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szörnyü lehet megválnod tőle.Aki pénzt ad állatért nem biztos,hogy meg is becsüli!sajnos ezt vedd alapul.ivartalanitás után lehet hamarabb találna gazdit.hisz szobakutya és nem mindenki szereti ha tüzelne a lakásában.pl nekem macskáim vannak bent és emiatt nem lesz kutyám,de én pl örökbe is fogadnám és megbecsülném,de sajna nem minden ember ilyen!először menj ki házhoz és nézz körül,irogassatok,beszélgess az uj tulajjal és tartsd vele egy ideig a kapcsolatot majd.
2009. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen én is úgy gondoltam, hogy csak ivartalanítási kötelezettséggel adom el. Az egy dolog, hogy kan, nem kell szülnie, kölyköket nevelgetnie, de így is ki tudják használni. Mindenképpen olyan helyre akarom adni ahol időnként meglátogathatnám vagy érdeklődhetnék róla, kaphatnék képeket stb.

2009. júl. 31. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj a következő sorokért.

Szerintem TE ivartalaníttatsd a kutyust, semmiképpen ne bízd a leendő gazdára.

Ezt azok után írom, hogy éppen pár hete olvastam egy hasonló türténetet, ahol yorki kutyust adott örökbe egy hölgy, tartotta a kapcsolatot az új gazdákkal, mégis, egy év múlva felfigyelt egy hirdetésre, amiben a kutyusa kölykeit árulták.

Hiába volt ivartalanítási kötelezettség!

Másik:

Ivartalanított, idősebb kutyusért ne kérj pénzt!

Az is nagy szó, ha találsz Neki odaadó, rendes gazdát!

Lehetőleg alaposan csekkold le, akár próbahétvégére is odaadhatod a kutyust.

Nem biztos, hogy a kutya el fogja fogadni az új gazdáit, csak mert Neked szimpatikusak, rendesek.

Hagyd, hogy a kutya válasszon, ha már egyszermennie kell.

Üdv.

2009. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!