Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hogy kommunikálnak?

A kutyák hogy kommunikálnak?

Figyelt kérdés
Nevezetesen arra lennék kíváncsi, hogy ugatással mit tudnak egymással közölni? Mi falun lakunk és megfigyeltem, hogy számomra teljesen indokolatlanul ha el kezd ugatni egy kutya kis idő múlva egy másik mintha válaszolna rá és ezt elég sokáig tudják csinálni.Ez csak ösztönös, vagy van valami tudatosság is benne?
2012. szept. 16. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb olyan szerepe van, mint amikor te a szemeddel mutogatsz, bizonyos dologkat jól közölni lehet vele, de fényévekre van az ember hanggal történő kommunikációjától.
2012. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Vau vau vau Rrrrr vau! vau vau!
2012. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi muditartók tudjuk, hogy az ugatás egy nagyon változatos kommunikációs forma. De a kutyák elsősorban testjeleikkel kommunikálnak, az ugatás inkább pontosító tényező. Van fenyegető, ideges, játék közbeni, figyelemfelhívó, türelmetlen ugatás.

Az ilyen távoli ugatás szerintem nem hordoz komoly információkat, csak ilyesmit: történt valami és itt vagyok. Ezek után a másik kutya is jelzi, hogy létezik, és figyel. xD

2012. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, 2-es: a tiedébe is!
2012. szept. 16. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ösztönös,mert az emberek beszélgetésére hasonlit. ugatás=komunikácio. szemükkel,ugatással szag mintákkal
2012. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2 es vagyok. Nagyon szivesen
2012. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!