Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutya tüzelésének első...

Mik a kutya tüzelésének első jelei?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva megyünk versenyre, megőrülök ha elkezd tüzelni. Az előbb nézegetem a kutyát, benti kutya ezért itt fekszik mellettem, és olyan fura a "bigyója" :) 9 hónapos, még nem tüzelt, úgyhogy nem tudom mihez hasonlítani. Picit mintha nagyobb lenne mint szokott, és ha így jobban belegondolok ma meg tegnap is séta közben nagyon örült neki 2 kankutya. Remélem csak beképzelem. Egy hét múlva ugye már egyértelmű lesz, hogy tüzel vagy sem, nem akarom úgy elvinni?

2012. szept. 16. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a péra duzzanata, és a kanok nagyfokú érdeklődése egyértelműen tüzelésre utal, még ha vért nem is látsz sehol./rejtett tüzelésnek hívják, de tüsző ekkor is érik, és vemhes is maradhat természetesen, ha befedezi a kan/ A bírók eleve látni fogják, hogy duzzadt a kutyád nemiszerve, így alapból kizárnak a versenyből, ha egyáltalán elindulhatsz.
2012. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Már most kezdj el neki adni dupla adag dezodoráló tablettát. Így a kanok nem fogják érezni rajta a szagot, legfeljebb közvetlen közelről. Nem 100% még, hogy tüzelni fog, az én szukám két hete szombaton még vígan rohangált a kiállítás területén a többi kutyával (kempingben volt, pár tenyésztővel egy távoli szegletben sátoroztunk). Vasárnap meg már kicsit be volt duzzadva neki, hárpiáskodott, érdeklődtek utána a kanok. Még két napig ilyen volt, és elmúlt, nem lett semmi... Én úgy tudom, hogy a többi kutya után fel lehet vezetni tüzelő szukát, de ez a bírón is múlik. Ha ledezodorálod (kiállítás reggelén akár hárommal), hogy ne őrjítse meg a kanokat, szerintem megengedik, elvégre kifizetted a nevezési díjat, de érdemes lenne a kiállítást rendező helyi szervezetet felhívni.
2012. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha a tüzelő kutya megbetegszik, akkor ki kell hívni a házhoz az állatorvost. Láttam olyat, hogy valaki levitte a palotapincsit az állatorvosi rendelőbe, ott nem volt nagyobb gond (csak macskákkal várakoztak). Hazafelé aztán lerohanta egy egész falka (négy nagyobb kan), szerencsétlen pincsit sikoltozó gazdája mellett ölték meg. A szó szoros értelmében szétb*.
2012. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Addig a gazdák meg nézték, ahogy megölik a pincsit az állatorvos meg kamerázott, ugye? A pincsi gazdája meg nem vette fel, vagy védte meg a testével, hanem állt kitárt karokkal. Ja... tudod, kit etess a meséiddel. Elárulom, mire hozzánk kijönne az orvos, már rég meghalna a kutyám mérgezésben.
2012. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm, érdekes az utolsó előtti hsz. Nem tudom megérteni egyes emberek morbid humorát, csak azért, hogy neki legyen igaza. A történet sok helyen sántít, a pincsit legfeljebb szétmarcangolták, de nem szétb...ták, lévén egy öleb méretű kutyát megnézném hogy fedez be egy németjuhász, ha az nem akarja.másik, hogy ez éjjel volt, amíg 4 kutya meghág egyetlen szukát, az min. 40 perc, addíg senki nem járt arra, vagy senki nem nézett ki az ablakon a nagy sikoltozásra? Netán az orvosi rendelő egy erdő közepén volt? Hagyjuk már, száz szónak is egy a vége, ha vinni kell a kutyát a dokihoz, akkor vinni kell, akár tüzel, akár szül, akár bélcsavarodása van, mert nem mindenütt megy ki az állatorvos, pláne nem rendelési időben!
2012. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!