Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil felemelt lábbal?

Noncsy ;) kérdése:

Miért pisil felemelt lábbal?

Figyelt kérdés
A kutyám már 3.5 hónaposan próbálkozik felemelt lábbal pisilni és séta közben észrevettem, hogy több helyen is pisil, mintha területet akarna megjelölni. De ezt nemcsak az ivarérett kutyák csinálják?
2012. szept. 16. 23:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Nem, ezt azok a kutyák csinálják, akik domináns pozícióban érzik magukat :) Mennyire neveled tudatosan, odafigyelve a falkavezérségre (vagy hívd, aminek akarod)? Mert ha csak úgy hasraütésszerűen nevelgeted, akkor bizony ilyen fiatalon is szükségét érezheti a kutya annak, hogy dominanciát nyilvánítson ki, ez viszont annyira nem szerencsés dolog.
2012. szept. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Ha csak az utcán csinálja, az nem gond, ha viszont a te lábad a célpont, az már igen.
2012. szept. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Dominánsabb típus lehet válószínűleg, kicsit nehezebb dologd lesz vele:)
2012. szept. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém 9hónaposan kezdte el.. Az normális ha csak akkor csinálja ha nem figyelem. Úgy értem ha oda nézek abbahagyja.
2012. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a hüyeséget...:D Elképzelem, hogy felemelt lábbal pisil a kutyám, odanézek, gyorsan leteszi, elnézek, megint felemeli:D Nem kell mindenbe belemagyarázni a túltudományos falkavezér-marhaságot.
2012. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jah nem a falkavezérség miatt.. bár ki tudja csak bénázik a drágám. Amúgy nem feltétlenül dominál a kutya ha emeli a lábát. Láttam már jól nevelt kutyát úgy hogy emelte és rosszat úgy hogy nem.. Amúgy meg elég ritka hogy kan kutya nem emeli. Talán ha életemben 3at ha láttam.
2012. szept. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Van olyan szuka kutya is amelyik felemelt lábbal pisil.
2012. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdésre válaszolva a kistestű kutyák előbb érnek.. Lehet az a megfejtés.
2012. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én kanom 2 és fél hónapos korától pisil felemelt lábbal, jelenleg 6 hónapos!

Ameddig az utcán csinálja nem is gond elég domináns más kanokkal de tudom kezelni.

Viszont a lakásba vagy más emberre nincs az az isten, hogy felemelje a lábát ( vagyis próbálná meg................)


Soha nem érdekelt , hogy melyik kutyám mennyi idősen emeli a lábát , csak tudjon viselkedni!!!

2012. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szuka kutyám van, és ő is fél éves kora óta felemelt lábbal pisil. (persze nem olyan magasra emeli, mint egy kan)

Lehet, hogy a lelke mélyén ő is domináns típus, de hogy más kutyákkal és emberekkel soha nem viselkedett még dominánsan, az tuti. Tökéletesen szófogadó, és soha nem keresi a konfliktust más kutyákkal. Sőt, ő minden más kutyát kikerül:)

2012. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!