Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Ilyen kutyust szeretnék:


- családi kutya

- méret: 60 cm-ig (fejjel együtt)

- mozg.igény: napi séta, pénteken délután EuroCenter mögötti domb (korlátlan), hétvégén Margitsziget (1-2 ), esetleg Duna.....

- szőrápolás: heti: 1-2 alkalommal, rövidszőrű legyen

- ne legyen ráncos :)


Köszi a válaszokat!


2012. szept. 17. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Keverék vagy fajtatiszta érdekelne jobban?
2012. szept. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

most lehet nem fogsz tetszeni de legjobb erre egy menhelyi keverék. Rettentő hálás kutyák,vannak kölykök is természetesen és boldog életük lehetne melleted és a kedves családod mellett.

[link]


nézz körül ha gondolod.


Amúgy szőr az miért lényeges a rövid? Azt tudtad hogy a rövidszőrű kutyák télen-nyáron vedlenek folyamatosan? Sokkal kevesebb a gond egy uszkárral pl,napi 2x kifésülöd,nem vedlenek egyáltalán,tökéletes családi kutyák közepes mozgásigénnyel,és hihetetlen gyorsasággal tanulnak.

Ha mindenképp rövidszőrűt és fajtatisztát szeretnél akkor vizslát ajánlom.

2012. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
rosszul írtam,nem napi 2x,elég naponta-kétnaponta. Nem nagy fáradtság az az 5 perc :)
2012. szept. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazi családi kutyát tudok ajánlani.

De miért kell a rövidszőrű? Talán szeretsz kutyaszőrben úszni? Nekem van a kennelben rövid, meg hosszúszőrű is. A rövidszőrű rendszeresen vedlik, nem lehet a házba beengedni, mert tele szőrrel minden. A hosszúszőrűt ajánlatos évenként megnyírni, de elég hetente, vagy kéthetente ápolni, de egyetlen szál szőr se hullik ki belőle csak úgy magától.

A hosszúszőrűm az óangol juhász, magyarul bobtail a legjobb családi kutya. Angliában bébiszitternek is alkalmazzák, mert nagyon megbízható. A rövidszőrű az német juhász, igazi munkakutya, érzékeny, okos, de rengeteg törődést és mozgást igényel. Meg a másik rövidszőrűm a bobtail, de azt csak a birka türelműeknek ajánlom, mert igazi huckleberry hund!

2012. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mudi :) én mindenkinek a mudikat ajánlom, aki csak hobbi kutyust szeretne akivel jó sokat lehet játszani meg futkosni :) és persze magyar fajta valamint egyáltalán nem fogékony a tömegtenyésztett kutyákra jellemző betegségekre :)
2012. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
spániel
2012. szept. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy gyönyörű kis keveréket ajánlanék egy menhelyről, itt nagyon sokat találhatsz, és 2 kutyaéletet megmenthetsz (akit kihozol, és aki a helyére kerülhet). : [link]


[link]


Nincs is jobb a keverék kutyánál! [link]

2012. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és azt a pénzt, amit a kutya megvételére költenél kutyasulira és kutyafelszerelésekre költheted.
2012. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mudi. Kennelből, vagy fajtamentőktől (sokan elfelejtik, hogy menhelyeken nem csak keverékek vannak, így a keverék kutyák mellett olyan előnyöket sorolnak fel, amelyekkel menhelyi fajtatiszta kutyák is rendelkeznek). A Mudi Fajtamentő Egyesületnél most vannak kiskutyák is. A mudi szőre félhosszú, kevéssé hullik, fésülni nem kell, nem is nagyon ajánlott. Marmagassága 38-45 cm. Remek családi kutyák, nyugisan elvannak, ha akarod, és pörögnek, ha játék vagy feladat van. Kiemelkedően okos fajta és magyar. Nem ráncos, nem nyáladzik. Őt ismerem, kedves és jó kutya: [link]
2012. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!