Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagy vállalás lenne...

Peti1521 kérdése:

Nagyon nagy vállalás lenne első kutyának egy Beagle?

Figyelt kérdés
Kertes ház,3 gyerek egy 5éves,11éves,13éves,nagykert.

2012. szept. 17. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kutyasuli, rendes napi fárasztás és következetes nevelés mellett szerintem vállalható.

Bár nem tudom hogy 3 gyerek mellett mennyi idő maradna egy ilyen kutyusra ..

2012. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi:)hát jutna mert anyám is be vállalná míg én sulizok.
2012. szept. 17. 20:55
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Ott van az elsők között, amit gyerekek mellé ajánlanak (csak egészen kicsik mellé nem), 4-5 éves kortól már tökéletes választás.

[link]

2012. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
thx
2012. szept. 17. 21:12
 5/17 Hovarju ***** válasza:

Nagy vállalás lenne, de nem lehetetlen.

Általában nem ajánlják első kutyának, mert önálló (arra volt tenyésztve, hogy falkában, a gazdától távol hajtsa a vadat).

Ha kitartó vagy, és a család is az, ha tudtok következetesek lenni és nem adjátok fel, meg lehet oldani.

Én mindenképp javasolnám a kutya ovódát és kutyasulit, ahol sokat tanulhattok mindannyian.

Jó kutyázást kívánok !

2012. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem, ha vállaljátok, hogy napi 2-3 óra intenzív mozgást tudtok neki biztosítani. És ennyire gyerek mellett biztos sok játék kijutna neki.

Azt viszont nem javaslom, hogy kizárólag kerti kutya legyen, mert rövid a szőre, és télen fázni fog:(

2012. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ide is, mint mindenhova bevésem népszerűsítés céljával: mudi :) imádom, okos és játékos fajta, nagyon tanulékony :) és imádja a gyerekeket. ami meg a legjobb, magyar fajta, így nem vagy jégkockává télen ha van egy háza :) persze -20 fokban azért kell egy pokróc is ha kinti kutyus...
2012. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És hol lakba a kutya ha kertben akkor én nem ajánlom, szét fogja rombolni. Én imádom a beaglet, ezzel a fajtával foglalkozom lassan 15 éve.
2012. szept. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A telepen van több beagle is, szinte mind rosszul nevelt, nincsenek lefárasztva. Igen makacs kutyák, sok mozgás és szellemi fárasztás kell nekik. Én mindenképpen valami könnyebb kutyát javasolnék elsőnek.
2012. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én a begale-t nem javasolnám első kutyának (de még sokadiknak is csak fenntartással.) Lehet hogy szereti a gyerekeket de a beagle nem családi kutya, hanem komoly vadászeb, falkakopó méghozzá,amelyik ha szagot fog nincs az az isten ami megállítsa. Borzasztóan makacs, önfejű és nagyon könnyű elveszíteni. Séta során elengedni extrém sportnak számít és kertből is könnyen szökik, igen leleményes. Ennek prezentálására itt ez a kis videó:


http://www.youtube.com/watch?v=VnBjQDeZPag


Szóval a beagle első kutyaként rengeteg fejfájást okozna és talán csalódást is.

Személyes véleményem kutyaválasztásterén,hogy mivel én nem tartozom a türelmes emberek közé és veszítettem már el kutyát, tudom milyen pokoli érzés, ezért aztán beaglet soha még véletlenül se vállalnék,se semmilyen egyéb vadászkutyát, se terriert se bull típusú kutyát,számomra az abszolút nyerő kategória a juhász- és pásztorkutyák. Nagyon gazdacentriusak és kisebb az esély, hogy elhagyja őket az ember. Szerintem is remek választás lenne számotokra a mudi.

2012. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!