Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem sétál a pitbullom?

Miért nem sétál a pitbullom?

Figyelt kérdés

Van egy kan pitbullom és nem akar sétálni.Ráteszem a nyakörvet és egyből elfekszik.

mit lehetne csinálni hogy sétáljon normálisan?


2009. júl. 31. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg jutalomfalattal csalogatni.

Egyébkétn mennyi idős? Most került hozzád,vagy kölyökkorban?

Az is lehet,hogy van egy rossz élménye ami sétálásból maradt vissza.

Gyakorold vele sokat,dícsérd,adj neki jutifalit.

MEg azt is megpróbálhatod,hogy kviszed az utcáraa kezedben,lerakod és elsétálsz. Utánad fog menni.

Illetve kerten belül tegyél rá nyakörvet meg pórázt,és had mászkáljon úgy magának.

2009. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jutalomfalatra se jön.

És 6 hetes korában került hozzám és most 19 hetes.

Azt is csináltam már hogy rajta hagytam a nyakörvet 3 órára de csak lefeküdt és ennyi...

Igaz azt nem próbáltam hogy utcán leteszem...Holnap megpróbálom.


De ha volt vmi rossz élménye kiskorában akkor azt hogyan tudnám helyrehozni???

2009. júl. 31. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igazándiból csak a sok dicsérettel.

Meg séta után nagy játékkal.

Tényleg se labda,se semmi ami érdekelné?

2009. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja,és ha elsőre nem sikerül ne keseredj el. Előbb utóbb történik valami,sokat sokat gyakorolj vele,és ne mutasd felé,hogy feszül vagy meg ideges, legyél nyugodt és természetes.
2009. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az első séták a legnehezebbek,

legyél nyugodt és kitartó.

hivd magadhoz-add rá a pórázt-szoktasd hozzá. ez 1-2 nap

aztán: hivd- add rá- menj ki az ajtón- kövessen és NE ELŐTTED MENJEN.


lehet,hogy az elején pár száz méteren húznod kell magad után ,de mikor megérti,hogy mit akarsz , könnyebbé válik a dolgod.

a lényeg : amikor már sétál 2-3 nap mulva, ne húzzon!

ha húz ,állj meg, vagy vidd vissza a lakásba ,és később kezd újból !

mikor húz-te megálsz, nem nézel rá,nem szolsz hozzá, nem teszel semmit,CSAK VÁRSZ.

visszamegy melléd .

a kan pitbullok DOMINÁNS KUTYÁK ,ERRE LETTEK KITENYÉSZTVE.

A LEGNEHEZEBB ,A VEZÉRI POZÍCIÓT KELL MEGSZEREZNED. KÜLÖNBEN ,NEKED ANNYI ( egy pitbulnál ,neked tényleg annyi, nem viccnek irtam !)

segítség : [link]

2009. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! En 12 hetesen hoztam el, egy M.o.-n eleg ismert kennelbol,az en kutyamat......de.....olben kellett hazavinni,mert nem volt hajlando mozdulni sem,a kapun kivul!!!Nem eroltettem,minden nap tanitottam neki valami ujat,(ul,fekszik,marad,doglik)és gyakoroltunk.Foglalkoztam vele,és kb.egy honap mulva jutottam ki vele eloszor a kapun....rengeteg dicseret,jutalom,TURELEM kellett ehhez a dologhoz, viszont a tobbit par ora alatt megtanulta!!!!!Konnyen tanul,es igenyli is a vele valo foglalkozast!
2009. aug. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Perzse, hogy nem fogja érdekelnia jutalomfalat, hiszen feszült lelkiállapotban van. Akkor semmilyen inger nem érdekli, csak az ösztönei vezénylik, vagyis fuss! Én a folytó pórázt javaslom. Először dobálni fogja mahát, de te ne húzd előre magad mögött hanem a pórázt felfelé húzd, és egyszer csak feladja, de ha te adod fel, akkorő nyert és még rosszab lesz, és ne adj neki jutifalatot, amikor nem jön, azzal csak a helytelen lelkiállapotot jutalmazod. ha van valami kérdésed írj ide: favaf@freemail.hu kutyarehabilitációval foglalkozom
2011. aug. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!