Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy tejfog...

Mennyibe kerül egy tejfog kihúzás? Igazából ki kell-e húzatni, vagy várjak? Többi lent.

Figyelt kérdés

1,5 éves.Egyetlenegy tejfoga maradt meg.(szemfog).A kutyakozmetikus mondta,hogy ki kellene húzni szerinte.Ajánlott egy dokit,aki "nagyon lelkiismeretes,olcsón dolgozik".Vidéken lakom.Na most ez a kis 1 db fogacska kihúzása 10.000Ft.Amit sokalltam..Felhívtam egy másik orvost.Aki elküldött a világ másik végére,hogy röntgeneztessem meg jó pénzért,majd vigyem vissza a kutyát hozzá,4000-ért megnézni,hogy a röntgen papíron tényleg az látható,ami látható,majd kihúzza ,szintén jó pénzért.2 kérdésem van tehát.Tényleg ki kell húzatni,vagy esetleg kipotyog magától...?!

A másik,hogy tudtok-e ajánlani valami jó dokit?(aki olcsóbban megcsinálja..)Legyetek szívesek a bunkó megjegyzéseket mellőzni.A mindenem ez a kis ördög,ezért tudakozom,hogy mi lenne a legjobb neki.

Amin még felháborodtam,hogy a középtermető szukánkat 14.000-ért ivartalanította ez a doki(akit utoljára írtam)

Ezért értetlen számomra,hogy egy kis tejfogacska kikapása miért ennyire drága...

Köszönöm!


2012. szept. 19. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a 14ezerért ivartalanítás teljesen normális árnak számít, máshol sem nagyon olcsóbb. Na jó, én szerencsés helyzetben vagyok, mert van egy fantasztikus dokink, aki tényleg röhejesen olcsón dolgozik, és mindemellett nagyon lelkiismeretes. Nekem nagyon gyanús ez a tejfog, szerintem már rég ki kellett vona esnie másfél évesen. Én a helyedben elmennék megnézetni.
2012. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért ennyire drága, mert a foghúzáshoz is altatni, vagy legalábbis bódítani szokták, és ez kerül sokba.

Azt hiszem az én kutyámnak is 9-10 körül húzták ki anno. Egyébként mindenképp ki kellene húzatni, már így is túl sokáig volt bent, 8-10 hónapos kornál tovább nem szoktak várni vele, mert gondolom kinőtt már mellette a csontfog, és hogyha 2 fog van bent, akkor torzul az álkapocs.

2012. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első, elsősorban kistestűekre jellemző, hogy bent marad a tejfog, egy ismerősöm kutyájának 6 tejfogát kellett kihúzni.
2012. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen ,kinőtt mellette a csontfog.De épp ezaz,ezért nem értem,hogy egy ivartalanítás,sokkal nagyobb kockázattal jár,több időt vesz igénybe,teljesen más jellegű,mint egy kis fog,aminek nincs gyökere,mert ha még csontfogat kellene kihúzni!...


Várom a javaslatokat,és a jó dokik elérhetőségeit.

2012. szept. 19. 10:17
 5/12 anonim ***** válasza:
De érted, mindkettőhöz altatni kell. Az altató meg kilóra megy. Az én kutyámnak (60 kg) 9000 volt csak az altatás, és még nem csináltak semmit.
2012. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 14 ezer forintos ivartalanítás nagyon jó áron van, a legtöbb helyen ennél drágábban csinálják, szóval ne ehhez az árhoz mérd.

Egyébként hol laksz, mert így látatlanban nem tudunk dokit ajánlani.

2012. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is ki kell húzatni mindenképp, ahogy írták, már korábban meg szokták csinálni a dokik.

Mozog neki egyébként? Vagy egyáltalán nem?

Nekünk anno a marhalábszár csont kihozta (szintén szemfog volt), de neki mozgott is.

Az ár valóban nem olcsó, de ez van sajnos. Több hsz-nél is olvastam hasonló árakat. És a szuka ivartalanítása 14eFt-ért tényleg jó ár.

2012. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! A tejfognak is van gyökere!
2012. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ki kéne húzatni, mert így sokkal nagyobb az esélye a problémáknak.

A 14 ezer forintos ivartalanítás számomra kifejezetten olcsó, a mi dokink az ismerősöm közepes termetű kanját 30-ért ivartalanította, így a 10 ezres foghúzás sem tűnik nekem vészesnek. Az altatás miatt kerül ennyibe.

2012. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom azért kell az ilyet kihúzatni mert a két fog között hamar elkezd fogkövesedni, beragad oda könnyen minden kajamaradék és a végén mindkét fog tönkremegy (a tejfog is meg a maradandó is). Valóban az altatás miatt ilyen drága. Az ivartalanítás ára korrekt volt, nekem kistermetű kanomat ivartalanították 10.000-ért (és a szuka ugye drágább, mert ott hasfalat kell vágni, bonyolultabb műtét).
2012. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!