Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogváltáskor a tejfog mellett...

Fogváltáskor a tejfog mellett jön ki az új fog?

Figyelt kérdés
5 hónapos kutyámnak most 2-2 szemfoga van.
2010. márc. 31. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Az enyém is most váltja. Először kiesett a régi, és már látszik az új. A múltkor azt mondta az orvos, ha kijönnek az új fogak, és a régi is ott marad, azt ki kell húzni. Szerintem várj egy pár napot, és nézesd meg az orvosoddal, ő biztos tudni fohja, mikor lehet kihízni neki.
2010. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hopp, * kihúzni. :D
2010. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, olvastam, hogy elofordulhat, hogy meg nem esett ki az egyik, de mar ott a masik. Ilyenkor az orvosnak ki kell huzni, ha ez nem valtozik.

Amugy gyerekkoromban nekem is igy nott:) Allandoan csufoltak, vagyik foleg anyu gunyolodott, hogy capa vagyok :)

Szerintem is varj par napot, aztan menj el az orvoshoz, mert az is elofordulhat, hogy ha nem mesz el idoben, akkor rosszul nol ki a maradando fog, marpedig kutyaknak valo fogszabalyzot meg nem lattam :)

udv!

2010. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is úgy volt két hétig, hogy a tejfog még bent volt (szemfog), az új meg már ott kukucskált. A többi szemfoga már kicserélődött, de ez az egy két hétig úgy volt. Mondták kutyások, hogy húzassam ki, de végül nem húzattam. Két hét után a csontfog szépen kitolta a tejfogat és nem deformálódott a fogsora, szép szabályos lett neki. Szerintem csak akkor kell kihúzatni, ha már nagyon kint van a csontfog, több hete, mert amúgy normális esetben kitolja a csontfog a tejfogat.
2010. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 éves koráig várj vele, aztán ki kell huzatni. De addig bármikor kipottyanhat.
2010. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Vegyél neki műcsontot (azt a préselt fajtát) rágni. Ha abba sem marad benne, ki kell húzni, mert az új foga sérülhet.
2010. ápr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!