Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szabadon sétáltatás?!?

Kutya szabadon sétáltatás?!?

Figyelt kérdés
azon gondolkoztam hogy ha a kutyámra teszek hámot arra rövid pórázt és úgy engedem e el az jó megoldás e? :/ ugye a törvény azt mondja hogy pórázon kell vezetni.. A a közteres kötegszik akkor meg kirántott a kezemből a kutya a pórázt.. legközelebb jobban figyelek .. :/

2012. szept. 19. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megbüntethet azért is, mert kirántotta a kezedből a pórázt. Sétáltasd olyan helyen, ahol nem jár közteres :)
2012. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha lenne a környéken olyan. Hétvégén még elviszem ide oda de a reggeli sétánál munka előtt nem nagyon van kedvem kalandozni kifelé a városból.
2012. szept. 19. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Simán jó, ha azt mondod. Én is sokszor viszem egyik kutyámat póráz nélkül, mondjuk csak mellékutcákban, ahol nem jár autó. Amíg nem biztosítanak egy normális futtatót, addig mire számítanak?
2012. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem nem baj az autó mert nem megy le a patkáról :) a pincsimet én is pórázon viszem.. csak azt engedem el akiről tudom hogy visszajön és nem csinál semmi rosszat..
2012. szept. 19. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 100 %-ra tudom, hogy nem megy le magától, de sosem kockáztatnék. Mi van, ha valaki poénból odadob egy sörösüveget, a kutyus meg megugrik, pont az autó elé? Szerintem ne kockáztass.
2012. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
55kilós ambull :D nem dobálja senki poénból... annál azért jobban tartanak tőle^^
2012. szept. 19. 14:42
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én a kerület központjában folyamatosan ezt csináltam régebben. K9-es hám és 25 cm-s kispóráz...pont annyira hosszú, hogy nem pisilte le :D

Ha jöttek emberek, közteres, rendőr, láb mellé vettem és megfogtam.

Most stratégiát váltottam: hám rajta van, de a póráz helyett műanyag szájkosarat rakok rá...mikor tőlem 10 méterre szimatolt, a rendőrök és közteresek rá sem bagóztak :)

2012. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A részegeknek tök mindegy, nem feltétlen a kutyát dobja, csak arra dobja az üveget. Volt már ilyen tapasztalatom, 4 sávos út mellett, szerencsére pórázon volt a kutyám. Végülis nekem mindegy, te kutyád, azt csinálsz vele, amit akarsz, én csak elmondtam a tapasztalatomat.
2012. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hám, rövid póráz, aztán ha jön valaki, hogy "nincs rajta póráz", akkor "de van, ott lóg rajta". :) Komolyra fordítva a szót, sétáltasd külterületen, ott nem kell póráz, csak épp lelőheti a vadász. Én városban csak olyan helyen szoktam elengedni, ahol belátható távolságban nincs autó/járókelő/rendőr/közterületes és lehetőleg sötét éjszaka van. :) Pedig bármikor be tudom hívni és még a macskát se kezdi el üldözni.
2012. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!