Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A kutyámnak szögecses nyakörve van,és mindig abba van,merthogy anyám szerint ő "nem ér rá" feladni rá hajnalban,amikor viszi le a kutyát,ezért csórónak abban kell aludnia..Szerintem ez nagyon durva.Most hámot akarok neki venni,mert kb. 2 hónapja van rajta a szögecses,és már úgy-ahogy megtanult sétálni vele.Viszont anyám most is hisztizik,hogy ő nem fogja rá felrakni a hámot hajnalba,meg ne várjam már el a nagyapámtól is hogy felkacimbálja a kutyára.(A nagyszüleimmel lakunk,hajnalba anya viszi le a kutyát,délelőtt a tatám,délután és este pedig én). Végső próbálkozásként mondtam neki,hogy akkor majd reggel ráteszem én,hogy ne legyen vele gond,és majd kora délután leveszem róla,amikor hazajövök a suliból.De szerinte ez állatkínzás,és hogy lehetek ilyen,hogy megcsinálnám azt,hogy egész délelőtt hámba kelljen lennie ennek a szerencsétlen kutyának.Oké,tudom,hogy ez se normális,de szerintem ez lenne a legjobb megoldás.Hiába mondom neki,hogy ez ahhoz képest SEMMI,hogy a szöges egész nap rajta volt,egyszerűen nem fogja fel..Durva,hogy egy ilyen kis részletkérdésen ennyit lehet sz.rakodni.Szerintetek melyikünknek van igaza?(A nyakörvet ne ajánljátok,mert az volt elsőnek,azzal csak megfújtja magát..)

2012. aug. 20. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sima nyakörv?:)
2012. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen neked van igazad. Bár ugye logikusabb, ha minden séta előtt rá adjátok és séta végén leveszitek, tudom, h az nagyobb macera, de a kutya érdekét nézzétek.
2012. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha NEKED van egy kutyád, akkor NEKED kellene sétáltatni, nem anyádnak meg a nagyapádnak.

A másik meg, hogy sokkal értelmesebb lenne sima nyakörvet adni rá, a szöges eleve állatkinzás.

Ha van állatod, akkor gondoskodj róla TE, kelj föl egy órával elöbb, és akkor TE tudod kivinni, rátenni meg levenni a hámot. Azt nem várhatod el, hogy MÁSOK lássák el a kutyát.

2012. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1. válaszoló, most mondta, h a nyakörvet ne ajánlják xD

Hát azért szögecses nyakörvben nem valami kényelmes a kutyának aludni...

Viszont szerintem neked van igazad. A hám semmit nem oldala meg, mert akkor is le-fel kellene adni rá, ugyanúgy, mint a nyakörvet, és hogy pénzt ne pocsékoljatok, ezt ajánlom:

Mond meg anyukádnak, hogy igenis rakja fel rá, mert ő is bevállalta, hogy legyen kutyátok, és a szögecses nyakörv lesz az utolsó bajotok, mikor kamaszodik vagy (ne adj Isten) eltöri a lábát. Szóval akkor ilyen apróságokon ne hasaljatok el... Vagy akkor reggel add rá fel te a szögecsest, ha anyukád annyira hajthatatlan.

2012. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Inkább legyen hámban mint szögecses nyakörvbe.

Használjatok sima nyakörvet azt könnyű fel-le venni róla.

Vagy retriever pórázt. Akkor nem is kell rá nyakörv sem semmi csak rá kell adni séta végén meg le.

[link]

2012. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előbb tisztázni kéne, hogy ez most szöges nyakörv, vagy szegecses nyakörv, mert a szeg, meg a szegecs között fényévnyi különbség van.

Az viszont 100%, hogy akármelyik is, egy olyan kutyára, amire szögesnyakörv való, (tehát feltehetően nem Yorki méretű) rettentő gagyin nézne ki a hám!!!


Azt nem értem, miért nem jó a leghagyományosabb megoldás, egy sima nyakörv, ami természetesen (mint általában a kutyákon) mindig rajta lenne, és az ég világon semmiben nem zavarná, és ha sétálni vinnétek, akkor pórázt raknátok a nyakörvre, ami kb úgy fél másodperc.

2012. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

fúha,jó sok hozzászólás érkezett rövid időn belül,és mindegyik normális volt:D ezt köszönöm.

Anyukám azért viszi le hajnalban,mert 3-kor kel,és ez csak egy gyors,5 perces séta a ház előtt,csak hogy elvégezze a hosszabb dolgát,ha kel neki.Nagyapám pedig azért,mert ugye délelőtt suliban vagyok,és ha kellene a kutyának mennie..De nem hiszem,hogy sokszor levinné,mert amióta itthon vagyok nyári szüneten azt veszem észre,hogy

a kutya egész délelőtt alszik,totálkómás,lustálkodik(talán azért,mert minden este nyolctól tízig,fél tizenegyig lent vagyok vele). De ennek ellenére tudom,hogy többször le kellene vinnem.

A nyakörvvel az a baj,hogy szinte megfújtja magát,annyira húz.Már van,amikor levegőt sem kap,hörög,minden baja van,de akkor sem tágít.Azért lett szöges nyakörve,hogy hátha nem húzatja magát úgy,ha érzi,hogy fáj neki.Eleinte remekül működött,de most már ugyanúgy húzatja magát,csak most még vissza se merem húzni,nehogy durván megsértsem..

Amúgy nem nagy kutya,bár igaz,hogy nem yorki méret,de csak középtestű.

A retriver pórázon még nem gondolkoztunk.Az hogyan működik?

2012. aug. 20. 19:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor a hámot azonnal felejtsd el.

Ha nyakörvvel húz, akkor hámmal szorozd meg azt a húzást 3-mal!

Hámot (ha nem vontatásra használod) csak olyan kutyára lehet rakni, amelyik tökéletesen megtanulta a laza pórázos sétát.

A retriverpóráz ugyanaz, mint egy fojtónyakörv, egybeépítve egy pórázzal.

Tökéletes arra, hogy megtanítsd vele a laza pórázos sétát, de erre a szögesnyakörv is teljesen jó.

Szóval legelső lépésként neked kell megtanulni a póráz helyes használatát, mert ilyen téren igen komoly hiányosságok vannak.

Egyik eszköztől sem fogja megtanulni hogyan kell sétálni, ha az eszköz nincs rendeltetésszerűen használva.

2012. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a nyakörvtől fog a kutya megtanulni tisztességesen menni. Példa rá a ti esetetek, amikor feleslegesen szöges nyakörvet használtok. A technikátok nem jó, amivel a kutyát megtanítanátok normálisan menni a gazdáival.
2012. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Pár tanács,hogy megtanítsam szépen sétálni?

Azért annyira nem borzalmas a helyzet,csak hát kopó,és ha szagot fog,akkor annyi.általában ha utcán megyünk,akkor szorosan mellettem kell jönnie,azzal nincs is nagy baj,csak amikor kimegyünk a parkba,és kicsit hosszabb pórázon mehet.Akkor teljesen megkergül.Viszont el kell végeznie a dolgát,meg azért szimatolgatnia is kellene,nem sétálhat a lábamtól 10 centire még a parkban van..

2012. aug. 20. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!