Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rendesen megkapja az...

Ha rendesen megkapja az oltásait, akkor ugye elkerülhetjük a parvót?

Figyelt kérdés

Elnézést a hülye kérdésért, de annyi ilyen olvasok itt mostanában. Hamarosan lesz kutyánk, rendesen, nem szaporítótól, tenyésztőtől vesszük.


Ugye, ha időben megkapja az oltásait, akkor nincs esélye elkapni a parvót?


Amikor kicsi voltam, elpusztult az utcáról befogadott kutyánk parvóban, pedig ő is megkapott mindent. Nem szeretném ha ez még egyszer előfordulna.



2012. szept. 20. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:

2 oltással már meglehetősen védettek a kicsik. Nekem is most lesz új kiskutyám és megkértem a tenyésztőt, hogy a 2. oltás után még maradhasson néhány napot amíg védett nem lesz. Persze a 3. oltás a biztos de azért 2. után már nagyon kicsi az esélye.

Nekem is mondta a doki, hogy megint ijesztően terjed a parvó hála azoknak akik nem oltanak... szóval bár én eddig is fokozottan figyeltem a kicsikre, hogy 3. oltásig nem sétáltattam meg hazaérve azonnal cipőt és ruhát váltottam mielőtt a kutyákhoz bementem de asszem most visszatérek a teljes fekete-fehér öltözős rendszeremhez és a fertőtlenítős szőnyeghez...


De! 2. oltással ha elhozod akkor már annyira aggódni nem kell. Nekem sok kutyám van és kölykök is gyakran vannak szóval mániákus vagyok :) de ha 3. oltásig nem viszed ki akkor nem lesz gond

2012. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem én is megkérem, hogy hadd maradhasson a 3. oltásig. Ez jó ötlet.
2012. szept. 20. 12:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos egyik oltás sem ad 100%-os védettséget.

Vannak olyan fajták, akik hajlamosabbak a parvóra (2 héttel ezelőttig nem is tudtam, hogy ilyen is van), náluk nagyon érdemes megvárni a 3. oltást + 10-14 napot.

Mindegyik oltásnál egyre nagyobb a védettség ugyebár, de hallottam olyan oltott kutyusról is, aki fél éves korában fertőződött meg és vitte el a parvó :(

Most már így utólag nem is bánom, hogy anno a kutyusom 2 parvó oltást kapott és csak utána kapta a kombi oltásokat.

2012. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Most már így utólag nem is bánom, hogy anno a kutyusom 2 parvó oltást kapott és csak utána kapta a kombi oltásokat."


Merthogy? A kombiban is van parvo vakcina!


Az enyémet két oltással (parvo-kombi) hoztam el 5 nappal a második után, azóta ugyan olyan aktívan kutyázom vele, mint az öreggel. Az első naptól kezdve viszem mindenhová, emberek, kutyák közé, folyóba úszni, erdőbe sétálni. Persze azért megkérdeztem az állatorvost, hogy mi újság felénk parvo járvány ügyben és mivel azt mondta, hogy nem jellemző, ezért nem is idegeskedtem miatta. Ettől függetlenül nem bíztatom a kérdezőt, hogy kövesse a példámat, mindenki maga döntse el, hogy a szocializáció vagy a biztonság a fontosabb számára!

2012. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy van, de gondolom így nagyobb a védettség, hogy többet kapott. Ehhez a részéhez nem értek.


Én is levittem a kutyusom 1 oltás után, eddig én is a szocializáció mellett tettem le a voksom. Barátnőmék is, aminek meg is lett az eredménye, parvós lett és meghalt a kutyus. Neki 1 parvó oltása volt meg, az sem hatott még teljesen és a lappangási időt kiszámítva az állatorvosi rendelő előtt fertőződött meg, amikor az első oltásra vitték.

Ezek után én azt mondom, hogy csak úgy hoznék el kiskutyát tenyésztőtől, hogy 3 oltása megvan.

2012. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"az állatorvosi rendelő előtt fertőződött meg"

Pont ez az egyik probléma.Az állatorvosok ki tudja miért,de nem szólnak a gazdáknak,hogy ne húzzák már a rendelő padlóján (és a rendelő előtt) végig pórázon a nulla immunitással rendelkező kölyköt. Egy ilyen pici kutyát ölbe kell venni és hazaérkezés után a gazdinak lemosni a cipő talpát hypoval és ruhát cserélni. Az állatorvosi rendelők a legveszélyesebb helyek ilyen szempontból.

Pont a minap láttam egy kb.8 hetes angol bulldogot pórázon a rendelőben, a gazdi még a kirakott itató tálhoz is odavitte,hogy igyon belőle a kutyus.(miből valszeg az összes rendelőbe járó kutya ivott már)

2012. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Öleben volt szegényke, egy pisi erejéig rakták le a fűbe, mert nagyon ficánkolt :( Ennyi elég is volt.
2012. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy van, de gondolom így nagyobb a védettség, hogy többet kapott."


Nem, a vakcina mennyisége ugyanannyi. Sőt, ugyanannyi vakcinát kap egy egér is mint egy elefánt, tehát még a testmérettől se függ.

2012. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Parvo-kombinalt-parvo-kombinalt,az enyem igy kapta ,tehat ezekkel az oltasokkal hoztam el 3 honaposan,5 honaposan parvos lett.A doki szerint fenallhat annak is a lehetösege,hogyha csak egy piciket gyenge vagy beteg volt a pici kutya az egyik oltas idejeben, mar nem is hat a vakcina vagy ha az adott vakcinakat csak 5-10 percig is nem ugy taroltak,szallitottak ahogy kell maris hatastalan.
2012. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már két oltás is erős védelmet ad, a négy már nagyon túlbiztosítás. Ha ennek ellenére elkapja, akkor vagy eleve baj van a kiskutya immunrendszerével, vagy egy olyan mutálódott vírust kapott el, ami ellen nem volt jó a vakcina. Sajnos néha előfordul betegség az oltás ellenére is.
2012. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!