Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes ilyen módon kutyákat...

Helyes ilyen módon kutyákat tartani?

Figyelt kérdés

Két házzal odébb lakik egy nő( én csak kutyagyárosnak hívom), aki border collikat tart. Hatalmas udvaruk van, a kutyák (3) mégis vagy láncon, vagy a kennelben vannak, annak ellenére, hogy a nő szinte mindig otthon van, tehát tudna rájuk figyelni. Tavasszal mindig vannak kiskutyák is,idén mentem át megnézni őket. Ekkor beszélgettem a hölggyel a kutyákról, s elmondta, hogy egyik szülő sem törzskönyves, így nyilván a kiskutyák sem lehetnek azok, de biztosított róla, hogy tökéletesen egészséges és fajtatiszta kölykökről van szó...

Mivel nekem eddig csak menhelyes kutyusaim voltak/vannak, így tisztában vagyok azzal, hogy hány "egészséges fajtatiszta" kutya van a menhelyen, akiket eldobtak maguktól, mert mégsem egészségesek mentálisan, túl félénkek, vagy agresszívek, stb. Ezt a nőnek is mondtam, de esküdözött, hogy ő nagyon figyel arra, hogy hová kerülnek a kölykök. Hát úgy legyen, de szerintem ez akkor is bőven kimeríti a szaporítás fogalmát. No meg, ugyan azt a szukát elleti minden évben ugyan attól a kantól vannak a kölykök is. Most vett egy pár hónapos szukát, és dicsekedett azzal is, hogy tavasszal már az is tüzelni fog, és majd jól befedezteti. Mondtam neki a véleményem, de megsértődött és konkrétan elzavart, amikor mondtam, hogy a collieknak nagy mozgás igényük van és nem láncon meg kennelben kellene őket tartani, főleg ha van egy focipályányi udvar. Én még soha nem láttam őket elengedve, bár lehet elengedi, ha nem járok arra...

Látom a kutyákon, hogy nem érzik jól magukat. Azt pedig hallom, hogy éjjel nappal vinnyognak. Mit lehetne tenni? Ha lehet egyáltalán? Vagy én fújom fel túlságosan? Mi a véleményetek?


2012. szept. 21. 14:59
 1/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Természetesen nem helyes sem a tartásmód, sem a szaporítás tkv és szűrések nélkül...
2012. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem, nem te fújod fel
2012. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

szólni a fajtamentőknek!!!!

[link]

2012. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez elmebeteg...amikor otthon van, akkor elengedhetné a láncról, ha annyira félti őket, akkor jó, éjszakára láncon tartsa, de ne olyan nyugodtan, és legalább 5m legyen, vagy a kert egy jó nagy válassza le, és úgy zárja be őket éjszaka, de nappal, hadd rohangáljanak már... és neked van igazad...
2012. szept. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, felveszem a fajtamentőkkel a kapcsolatot! :)
2012. szept. 22. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!