Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemszőrű kölyök...

1lány.... kérdése:

Máltai selyemszőrű kölyök mellé lakásba milyen kutya lenne megfelelő?

Figyelt kérdés
Szeretnék beszerezni a kutyusom mellé még egyet, mert ő nagyon szeret játszani más kutyákkal és itt a lakótelepen nem túl barátságosak a gazdik, vagy nagyon rövid sétákra jönnek csak ki. Igazából nagytestűre gondoltam, de azért egy lakásban egy nagy mozgásigényű kutyának csak rossz lenne, így valami barátságos, nyugodt kistestű kéne, tapasztalatom nincs, mivel nekem még csak máltai volt mindig. Akinél vagy két kutyus a lakásban, azok véleményét, tapasztalatát várom. Köszönöm.

2012. szept. 22. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
én is így voltam :) 1 éves pincserem mellé hoztam egy menhelyi kiskutyát... azóta teljes az életünk:D onnan válassz nem bánod meg!
2012. szept. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Épp most nézegetem a közeli menhelyek oldalait :) tutira onnét fogok választani, vannak nagyon édes kölyökkutyusok, és el lehet hozni először csak kevesebb időre, mondjuk sztem az nem jó a kutyusnak, de elhozok párat, megnézem, hogyan jönnek ki az enyémmel és választok egyet! Köszi a választ.
2012. szept. 23. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább úgy válassz, hogy a kutyusoddal elmész a menhelyre, egy-két kutyát, aki megtetszik, elviszel sétáltatni, és akivel haverkodik, és szimpi neked is, őt választod. Viszont mondok egy ellenpéldát. 8 hónapos ebem mellé hoztam egy egyéves huskyt, ő szegényem nagyon rettegett mindentől. Folyton megmorogta az első kutyámat, haverkodásról szó sem volt. Viszont ahogy múlt az idő, szépen felengedett, nem félt már annyira, és azóta egyre nagyobbakat játszanak a másik kutyámmal. Tök jó nézni:) Szóval nem mindig az első benyomás számít. Kérlek ne hozz el menhelyről több kutyát 'kipróbálásra', mert az nagyon rossz lenne nekik.
2012. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nagytestű egy kutya, nem függ össze egyenes arányban a mozgásigénnyel :)

Az én bullmacimnak kevesebb a mozgásigénye, mint pl. egy yorkinak.

De ezt csak megjegyeztem :) Kistestű mellé játszópajtinak amúgy is jobb, ha kistestű kutyust hozol, jobban tudnak majd birkózni is :) A menhely jó választás, csináld úgy, ahogy előttem írták :)

2012. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem hozok el kipróbálásra kutyit, nem is lenne szívem visszavinni, inkább még gondolkodok, és hétvégén elmegyek az enyémmel választani egyet, sok édes kis keverék van ott, végülis nekem nem annyira fontos, hogy fajtiszta legyen. A nagytestű egyelőre nem jó választás, pedig nekem azok a kedvenceim, lehet, hogy nem nagy a mozgásigénye mindegyik nagytestű fajtának, de azért mégse hozok ide egy 50-60 kg-os kutyát egy 60négyzetméteres panelba, ahol már ráadásul van is egy másik eb, szóval egyelőre kicsi lesz, majd később ha sikerül a kertes ház projekt akkor jöhetnek nagyok is :)
2012. szept. 23. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!