Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi alapján válasszunk...

Mégis mi alapján válasszunk kutyaházat?

Figyelt kérdés

Bocsi. Tudom, hogy a kérdésem nem egyértelmű.


Elsősorban a méretek érdekelnek.


Egy holnapon ( [link] áll: Az alvóhely megfelelő méretét a következőképpen lehet meghatározni:

MAGASSÁG: a kutya marmagassága (a földtől a válláig mért távolság)

HOSSZÚSÁG: a kutya hossza az orrától a farktövéig

SZÉLESSÉG: kb. a kutya marmagasságával legyen egyenlő


Ez végülis logikus. De egy növekedésben lévő kutyának hogy válasszunk megfelelő méretet? Ha fajtatiszta lenne vagy fajta jellegű, akkor iránymutató lehetne a fajta-standard. Egy keveréknél hogyan tovább?



2012. szept. 18. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
ha tudod a szülőket, akkor a nagyobbik fajta méreténél egy picit nagyobbat. A kutyádat nem zavarja, ha nagy a háza :)
2012. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát vagy tippelsz, vagy megvárod, míg felnő. Azért az előre gyártott kutyaházakban nincs olyan nagyon sok méret, nem kell itt centire pontosan megfelelni annak a formulának. Én akkora házat csináltam a kutyámnak, hogy ketten is beleférnek, mert előre gondoltam rá, hogy lesz mégegy. Szívesen használják így is, pedig a kicsinek olyan, mint nekünk egy tornaterem.
2012. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én majd csak akkor csináltam neki végleges ólat amikor már kifejlett kutya lett. Kölyökkorában mindig aludt valahol, nem volt gond a ház hiányával. Keveréknél nehéz megállapítani a teljes nagyságot. Azért nem jó teszem azt egy tacskónak a kuvasz méretére készült ól, mert a kutya nem tudja bemelegíteni a testével az ól belsejét.
2012. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A szülőkről fogalmunk sincs. Gyepiről fogadott kutyus.

Másfél hónapja van nálam. Ami a méreteit illeti, már 3-szor akkor mint volt. Na meg a súlya is. Kb-ra a hossza olyan 37-es cipőnyi volt, most meg háromszor olyan hosszú.

Ezért vagyok gondban, hogy vajon mekkora lenne a jó.

Nem készházat veszek. Van egy ismerős, aki kedvező áron megcsinálja nekem, de többször nem lenne pofám visszaélni a kedvességével.

De viszont viszonylag sürgős lenne, hiszen jön az eső, a hideg, a talajmenti fagy, stb...

Jelenleg is kint van a kertben, de csak egy zöldséges ládában alszik. Oda raktam a rongyot, ami akkor volt alatta, amikor hazahoztam.

2012. szept. 18. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban legjobb lenne egy ideiglenes megoldás. De, ha nincs más megoldás nem baj, ha nagyobb a ház. És könnyen szétszedhető legyen! Ha kicsi a kutya, ki lehet bélelni szigetelőanyaggal és plusz egy belső burkolatot tenni bele valamilyen vékonyabb anyagból, ami ha nagyobb lesz a kutya csökkenthető vagy eltávolítható. A bejárat legyen a lehető legkisebb, de később kibővíthető. Az ajtó elé valamilyen vastag textíl anyagot ajánlatos szerelni, amit a kutya félre tud hajlítani. A lényeg, hogy a kutyus a testmelegével be tudja fűteni a helyet, különben egész télen vacogni fog a szerencsétlen állat! Nem a kényelem a lényeg, hanem a meleg. A kutya úgyis hamar megtalálja magának a legkényelmesebb pózt.
2012. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!