Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bursitis? Kinek mi a véleménye...

Bursitis? Kinek mi a véleménye a kezeléséről! Hagyni, hogy majd felszívódik, vagy megszúratni?

Figyelt kérdés

#Bursitis #könyök izület
2012. szept. 23. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudtom szerint bursitis két féle módon alakulhat ki: vagy fertőzés miatt, vagy pedig sérülés következtében.


A két félének különbözik a gyógyítása is, a fertőzés miatt kialakult bursitisnél antibiotikum adása szükséges, és ebben az esetben szokás a folyadékgyülemet leszívogatni (előfordulhat, hogy nem is egyszer), a leszívott folyadékot tenyésztésre küldeni, majd ennek ismeretében célzott antibiotikumra lehet váltani, ha szükséges.


A sérülés miatt kialakult bursitisnél a végtag nyugalma, pihentetése a legfontosabb, ha kell gipszsín felhelyezése árán. Jó hatással szoktak még lenni a gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító gyógyszerek, a jegelés, vagy esetleg a szteroid injekciók adása a gyulladás helyére.


Nagytestű kutyusod van és bedurrant a könyöke?

De ami a lényeg, hogy én nem vagyok állatorvos, az lesz a legjobb amit a doki javasol. Gyors gyógyulást kívánok!

2012. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!Igen nagytestű! Kapom ezer felől a tanácsot,és már össze zavarodtam.

Tegnap még csak gyanús volt a könyöke,mára látványosan nagyobb lett!

Délután megyünk dokihoz.

Lehet,hogy a napi úsztatással van kapcsolatba?már mint azzal,hogy esetleg megfázott,és igy jön ki a gyulladás?

2012. szept. 24. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!