Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt a kistestű...

Miért hiszik azt a kistestű kutyák gazdái, hogy a cunci-kuytusukat csakis póráz nélkül lehet sétáltatni, és még jól is szórakoznak, ha minden járókelőt megtámadnak az ebei?

Figyelt kérdés
Yorki és az ilyen méretű kutyák
2012. szept. 24. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a nagyok is póráz nélkül sétálnak... Bár nem támadnak meg senkit. Amúgy a kicsiket általában azért engedik el mert úgy se tudnak nagy kárt tenni félelmet meg nem keltenek..
2012. szept. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert nincsenek tudatában annak,hogy kutyájuk van akit nevelni kéne és foglalkozni vele. Nekem is kistestű kutyám van és ha a városban sétálunk ahol sok ember van láb mellett kell jönnie,pórázon. Persze elszoktam engedni, ilyen kutyás helyeken,hogy tudjon rohangálni,játszani más kutyákkal, de eszébe nem jutna megtámadni járókelőket vagy utánuk rohanni.

El kéne már ezt felejteni,hogy kiskutya jhajj de cuki, hogy ugat stb... Mármint nem neked kérdező,hanem az ilyen gazdáknak.

2012. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos félnek,hogy elrántja őket a kutya:-D

A másfél éves lányomat úgy megijesztette egy ilyen kiskutya,hogy utána egy évig a saját kutyánktól is rettegett.

2012. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Miért itt kérdezed? Általánosítasz erősen.

Nem minden cunci kiskutya van elengedve és nem mindegyik támad.

A kérdésedet tedd fel minden esetben a gazdáknak.

2012. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
3as ilyen esetben meg ha belerúgsz a kutyába akkor még te leszel a szem*t. Érdekes az emberek felfogása. Én nem tudnék úgy elengedni kutyát hogy nem bízok meg benne tökéletesen. 3ból 2sétál póráz nélkül a 3. meg nem. mert kutyákról nem tudom még behívni.. Az emberek felelőtlenek ilyen tekintetből sajnos.
2012. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Talán azt hiszik úgysem tud nagy sérülést okozni? Passz.

Pedig egy kistestűt jobban le lehet mozgatni pórázon is, mint egy nagyobbat.


Én direkt megkötöm a kutyám (24 kilós stafford keverék), ha olyan helyen megyünk, ahol járókelők vannak, vagy ismeretlen kutya jön akivel nem tudom, barátkozna-e.


Az elmúlt pár hétben kétszer is előfordult, mikor a szabadon kószáló kutya (egy tacskó, máskor meg egy bolognese) szalad ugatva a kutyámhoz, a gazdájuk persze hiába hívogatta a neveletlen ebet.

Mikor már hátulról próbálna belekapni a kutyámba, akkor ilyenkor meglazítom a pórázt, hogy a kutyám ne legyen teljesen védtelen az ilyen vakarcsok ellen.

Ez mindig használ, egy ugrás, csípés a kiskutya fenekébe és máris visítva szalad vissza a gazdihoz.

Az ilyen kutya/gazdi meg is érdemli, hogy kicsit megregulázzuk a kutyáját.


Én időt fektetek kölyökkora óta a kutyám nevelésébe pont azért, hogy BÁRMIKOR visszahívható, engedelmes legyen.

Szerintem ez minden kutyástól elvárható lenne, azoktól is, akik cuki gyerekpótléknak tekintik az állatot.

2012. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én például nagy testű kutyától nem félek annyira, mint a kis görcsöktől, mert az a tapasztalatom, hogy az a gazda, amelyik meg tudta tanítani arra a nagytestű kutyáját, hogy mellette menjen, nem fog egyből rárontani az első szembejövőre.

Ha pórázzal viszik a kistestű kutyákat, akkor semmi bajom, de sokan, főleg nénik szeretik csak úgy sétáltatni, hogy körülrohangálják őket. És határozottan jól szórakoznak azon, ha bárkit megtámadnak a kutyái. Mert "nem bánt, csak játszik!"


Játszottam már terrierekkel, és tudom, milyen az, amikor játszanak. Ezen kutyák viselkedése nem játék volt, hanem félelemből eredő támadási kísérlet. Ezért kéne a kutyákat kutyaként kezelni. Én nem vagyok kutyakiképző, saját kutyám sincs, csak a családi kutyák. Tudom, hogy viselkednek, amikor félnek. Bár a miénk inkább elsunnyog, ha fél, de ezek a rosszul nevelt féregvadászok könnyen támadnak pusztán félelemből.

(féregvadász= arra utaltam, mire is tenyésztették ki őket)

2012. szept. 24. 11:03
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok.Nem bántottam a kutyát.A remegve sikító gyerekemmel voltam elfoglalva.A kedves gazdiját viszont elirányítottam melegebb éghajlatra.
2012. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy mopszim van és városban elég gyakran sétáltatom póráz nélkül. Ő egy kíváncsi típus, szeret rohangálni az embereket után mert minden szag érdekli aztán amikor megakarják simizni elfut... nem bánt ő senkit, sőt, ő fél mindenkitől. Hogy miért így?? Nálunk elég kevés a kutyás terület és örülök ha egy kicsit tud szaladgálni.
2012. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg fel van fújva ez a kis kutya csak ideggörcs lehet, című íromány. Roppant érdekes, hogy ahol én élek - rengeteg kuyta él a környéken pici, nagy, közepes, fajtatiszta, keverék, stb. Napi szinten sétálva sem találkoztam még sem bokaharapó, sem örjöngő apró kutyákkal!!!!

Történik valakivel egy ilyen eset és bemondatja minden létező helyen.....így terjed a pletyka is és aztán az általánosístás, hogy pl. minden németjuhász vérszomjas.....

2012. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!