Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Ma a kutyámat...

Mit tegyek? Ma a kutyámat sétáltatás közben volt (rajta póráz! ) elütötte egy szirénázó mentőkocsi.

Figyelt kérdés
Szerencsénkre Mozsikát (kutyusunkat) azonnal állatorvoshoz tudtuk vinni, és rendbe fog jönni, de előreláthatólag 4-5 műtétet kell rajta végrehajtani, és ez mind nagyon költséges. Az állatorvos azt mondta, hogy általában azok szoktak fizetni, akik elütötték a jószágot, de jelen esetben úgy érzem nem várhatom el egy mentőstől, hogy kifizesse a műtéteket.Tudom, hogy nem szabadna felháborodnom, de nagyon zavar (nem várom el, hogy kiszálljon) :az ütközéskor nem lassított, és nem is kért elnézést: nem intett, nem dudált, nem villogott, semmi. Felírtam a rendszámát, de egyszerűen nem tudom mit tegyek. Ti mit mondtok?

#Mozsika
2012. szept. 22. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Szirénázó mentőnek köteles vagy gyalogosként is elsőbbséget adni, tehát a közelébe se lehettél volna, nemhogy a kutya az úttesten legyen.

Tényleg nagyon sajnálom, ami történt, és tudom, hogy nagyon rossz, meg költséges, de nem tehetsz semmit, mert ő szabályos volt, te pedig nem.

2012. szept. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy szirénázó mentőatónak köteles vagy elsőbbséget adni még gyalogosan is. Ő nem állhat meg mivel lehet, hogy egy haldokló ember felé igyekszik. Ahogy előttem is írták ő szabályos volt, te nem.
2012. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
88%

Csatlakozom az előttem válaszolókhoz: szirénázó mentőnek minden körülmények közt elsőbbsége van!!!

Mi az, hogy nem lassított, nem állt meg, nem kért elnézést??? Emberélet forgott kockán nyilván, nem értek rá ilyen bagatell dolgokkal foglalkozni, bárhogy is szereti az ember a kutyákat!


Egyébként hogy a francba lehet, hogy a kutyát elütötte, Téged pedig nem?? Úttesten kutyának az ember lába mellett a helye!


Tényleg, hogyan történt?? Elképzelni sem tudom...Írd le, kérlek!

Köszike :)

2012. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal. És ha épp anyukád szenved autóbalesetet, és azon a 2 percen múlik az élete, míg a mentős a te lelkedet ápolgatja?

Örülj, hogy rendejön a kutyusod, nagy szerencse.

Mondjuk a helyzet alapból elképzelhetetlen számomra. Sosem megyek a kutyámmal az úttesten, mielőtt átkelünk, én alaposan szétnézek, akár le is lépek, ha kell, amíg nem mondom a parancsot, addig a kutya nem jöhet.

2012. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Hovarju ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal. A szirénázó mentő autónak mindig, minden körülmények között ELSŐBBSÉGE van.


Légyszíves ird meg nekünk, hogyan történt. Mit keresett a kutya az úton? ,te nem sérültél meg?

2012. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az esetet én úgy tudom elképzelni, hogy aki a póráz másik végén volt, az lehetett a hibás, amiért kiengedte a kutyát a gépkocsi elé. Vagy nem így van?
2012. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg flexipóráz volt rajta? Nem téged vádollak kérdező, de sokszor látok olyat, hogy 'csinos lány', viszi a cuki havaneset vagy yorkit flexin, egyik kezében a telefon, nagyon elmerült beszélgetést folytat, a kirakatban pedig magát nézegeti. Így valóban nehéz a kutyára figyelni. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy történt az eset, és sajnálom, hogy ez történt.
2012. szept. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom flexi pórázzal volt a kutya és mint oly sokan mások is teljesen ki engedte holott az hogy pl. 5 m-es nem azt jelenti hogy teljesen ki is kell engedni mert így már nem lehet korrigálni a kutyát vagy időben magunkhoz húzni ha jön egy másik kutya vagy mint itt is egy kocsi./HA NINCS IGAZAM AKKOR BOCSI!/
2012. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 intrepid ***** válasza:
85%
Mit keresett a kutyád az úttesten? Mert valószinű, hogy nem a járdán ütötte el. Hol voltál te, és mit csináltál? Úttesten még egy civil autó is ha elüti, az a te sarad, sőt, ha megsérül a kocsi, akár azt is neked kell kifizetni. A felelős állattartás nemcsak arra vonatkozik, hogy milyen elhelyezés van a kutyának, hogyan eteted, de gondolkozni is neked kell helyette. Ha egy motoros elé rohan, az elesik, megrokkan, örülj neki, hogy nem neked kell fizetni. Egy autó fényszórója, legkevesebb 60000 Ft.
2012. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jobb, ha nem firtatod ezt a kérdést, mert simán rád varrnak egy gondatlan közúti veszélyeztetést is még az állatorvosi számla mellé!
2012. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!