Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt a kistestű...

Miért hiszik azt a kistestű kutyák gazdái, hogy a cunci-kuytusukat csakis póráz nélkül lehet sétáltatni, és még jól is szórakoznak, ha minden járókelőt megtámadnak az ebei?

Figyelt kérdés
Yorki és az ilyen méretű kutyák
2012. szept. 24. 10:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A kiskutyáknál azért általános ez a dolog, mert nem bírnak az emberek kutyaként bánni velük. Nem veszik kutyaszámba őket. Pedig ugyan úgy kéne bánni egy yorkival mint egy rotival... Nagyából szigor és szabályok szintjén. Csak ezt senki nem teszi. HA 2kis kutya összeverekszik azt se veszik olyan komolyan mint ha 2nagy..
2012. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tessék, a 12:02-es is mit ír? "szeret rohangálni az embereket után mert minden szag érdekli"


És ez szerinte teljesen rendben van. Aztán ha valaki kapásból felrúgja a kutyát JOGOSAN, akkor fel van háborodva....

Mert bizony ha közterületen el van engedve, az szabálysértés. És nem mindenki szereti a kutyákat, fel kéne fogni. Van, aki a legkisebb kutyától is retteg. Esetleg ha egy kicsit tekintettel lennének erre is egyesek...

2012. szept. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
A gazdáik nem nevelik őket normálisan (nem általánosságban, hanem azokra a kiskutyákra gondolok, amik körberágnak mindenkit/mindent a környéken), úgy gondolják, hogy nem tudnak sérülést okozni, felnőttnek nem is, de azért egy kisgyereknek igen. Nálunk amúgy pont az ellenkezője van, mióta itt lakom (4 éve) 2 alkalommal találkoztam csak kistestű szabadon engedett kutyával (1 yorki, 1 törpe pincser), de egy rossz szót nem lehet rájuk mondani, jól nevelt kutyák, viszont boldog boldogtalan elengedi a nagyobb testű kutyáit és azt vettem észre, hogy sajnos csak kevés normálisan megnevelt kutya, nem visszahívhatóak, marakodnak.
2012. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg fel van fújva ez a kis kutya csak ideggörcs lehet, című íromány... Napi szinten sétálva sem találkoztam még sem bokaharapó, sem örjöngő apró kutyákkal!!!! "


Először iromány, nem íromány, másodszor, az a te tapasztalatod, ez viszont az enyém. Szerinted kiírnám, ha nem így lenne? Érdekes, hogy eddig, ami kutya megharapott, az mind kistestű "kutyába se vett" kutya volt, olyanok, akik a gazdi ágyában alszanak, és uralkodnak az embereik fölött.

Ez nem előítélet, hanem tapasztalat. A német juhászokról csak annyit, hogy az is nevelés kérdése. Én ismertem nagyon kedves és játékos német juhászokat, de olyanokat is, amik miatt nem mertem hazamenni az iskolából.

2012. szept. 24. 15:46
 15/15 anonim ***** válasza:
41%

Figyelj, nem fogok bólogatni a véleményemet pedig fönntartom.

Ez a tiéd én is leírtam az enyémet!:)

2012. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!