Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne alkalmas...

Milyen kutya lenne alkalmas nekem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, sok szabadidővel. Kertes házban lakom, de azt szeretném, hogy ha véletlenül lakásba költözöm, akkor magammal vihessem nyugodt szívvel - így is valószínű, hogy inkább benti kutyának lenne nevelve, a kellő mozgással együtt.

Nincsenek haverjaim, csak 1-2 barátom, nem járok bulizni. Felnőtt ismerőseim szerint nyugodt vagyok és megértő, de szigorú és határozott is, ha kell. Emellett napi szinten sportolok valamit, akármit, torna, futás, séta, de még többet szeretnék.

Nem első kutya lenne: eddigi életem során 4 kutyánk volt itthon, abból 3 még megvan, de ez kimondottan az enyém lenne.

Személy szerint nem szeretem annyira a törpe méretű kutyákat, egy óriást pedig nem tudnék etetni. Nagyon szeretem és jó tapasztalatom van a boxerrel és labradorral, szeretem a szánhúzókat is (bár azt hiszem az felejtős, talán a szamojéd szóba jöhet), illetve nagyon tetszik még az akita inu is, angol véreb, angol bulldog, csau-csau, mindenféle méretű spicc és skót juhász. Ha bármi tipp ezeken kívül, esetleg tanács, nyugodtan írd meg. :) Előre is köszönöm!


(Talán úgy tűnik, hogy nem vagyok eléggé határozott ebben a kérdésben. Azért írtam ezt ki, mert valójában akita inut szeretnék, de attól tartok, nem a legmegfelelőbb kutya nekem, főleg mert nyaranta egy hónapra mindig elmegyek dolgozni, és akkor az itthoniak vigyáznának rá.)



#fajta #alkalmas kutya
2012. szept. 24. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Amerikai Bulldog 3fajta van standard intermedier meg bully. egy szuk 30-40kiló körül van és nem olyan lusta mint egy angol bulldog. Nem olyan ismert a fajta azért írtam +ba hogy érdemes gondolkozni rajta.
2012. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hovarju ***** válasza:

Azt irtad teszik a skót juhász, meg azt is, hogy valami kisebbet szeretnél (ami azért nem túl kicsi)

Szerintem válassz Sheltit. Úgy néz ki, mint a skót, de nem olyan nagy és még futni is viheted magaddal.

2012. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.:) A "óriás" alatt a német dogot és masztiffokat értettem.
2012. szept. 24. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Amstaff ?:-)
2012. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Skót juhász. Nem "tömegcikk", okos, könnyen beilleszkedik a családba. Itt megnézheted a miénket: mandula.blogger.hu
2012. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy szép kis mudi?
2012. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az angol vérebet nem javaslom.Buták.Amire kitenyésztették abban verhetetlen,de ezenfelül semmire nem lehet megtanítani.
2012. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az akita szerintem nem igazán lenne jó választás nem egy kimondott lakáskutya és igényli a gazdi közelségét, egygazdás típus. Esetleg egy agár, vagy skót juhász, amerikai bulldog, schnauzer. A szánhúzó fajták sok mozgást igényelnek!


mandula.blogger.hu - honnént van a kutyus, melyik tenyésztőtől? Nagyon helyes :)

2012. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bánki Ani válasza:
Szerintem ezek közül skót juhász.De lehetne német spicc is.
2017. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bánki Ani válasza:
vagy esetleg ausztrál juhászkutya?
2017. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!