Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutya fürdetése?

Vemhes kutya fürdetése?

Figyelt kérdés
Vemhesség alatt mikor lehet megfürdetni a szukát?Mikortól biztonságos fedeztetés után?(most épp úgy alakult,hogy nem ártana,mert koszos) Ellés után meg lehet fürdetni,vagy ti is csak a nagyja trutyit mossátok le pár hétig?Sosem merem megfürdetni,pedig a kutyának is kellemesebb lenne tisztán.Amit ellés után folyat azzal már elbánnék,csak lehetne rendesen lepucolni róla az ellés maradványait.Van aki így csinálja,próbálta rendszeresen és nem kapott fertőzést a szuka.Az állatorvos nem tiltott egyértelműen,csak nem javasolja,nehogy baj legyen.
2012. szept. 24. 15:43
 1/6 Hovarju ***** válasza:

Biztos lesz olyan hozzászóló, aki jobban ért hozzá nálam, de én nem fürdetném meg ellés után, csak 1-2 hét múlva.

Szerintem sima vizzel le lehet mosni a nagyját.


Vemhesen - ha utána meleg, száraz helyen van - szerintem meg lehet fürdetni, de ne bele állítsd a vizbe, hanem csak folyasd rá, hogy ne a koszos vízben álljon.

2012. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:
Ja, és néhány nappal fedezés után fürdetném.
2012. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hovarju ***** válasza:

Lehet, hogy butaság, amit most irok, ne vedd tutira (biztos lesz, aki majd megirja a tuti választ, én nekem még nem volt vemhes kutyám)


Ha hosszú szőrű, akkor esetleg meg lehetne nyírni a pérája, feneke környékén.

2012. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hosszú szőrű,és le szoktam nyírni a péra környékét,de így is mindig tiszta trutyi.Egy részről nyitva még ott minden,másrészről meg az a megszáradt vér ha ott marad se túl jó.Melyik a kevésbe rossz,ha hagyom rászáradni a dolgokat,vagy ha akárcsak sima vízzel átmosom?
2012. szept. 24. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szülés előtt fürdetek. Utána betadinos vízzel át lehet törölni, mosni. Minden kimenetel után betadinos vízzel töröld át a hasát, mielőtt visszamegy a kölykökhöz.
2012. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. szept. 24. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!